Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják, hogy 100. 000...

Miért mondják, hogy 100. 000 Ft alatt nem szabad kutyát venni?

Figyelt kérdés

egy 6 fős alomra számolva

szűrés 20.000

tenyészszemle: 12.000

temperamentum v.:6.000

2 herpesz oltás: 20.00

szoptatós táp: 15.000

ellető láda :15.000

3 UH :18.000

féreghajtás: 9600

oltások: 48.000

chip: 21.000

Tk. :44.000

fedeztetés: 100.000

kölyöktáp: 20.000

Össz. 348.600 Ft, kölykönként: 58.100 ft


a 2. és 3. fedeztetésnél lejön a tenyészszemle,szűrések, temp.v, ellető láda ára (nyilván ezek csak egyszer kellenek) így kölykönként: 49.267 Ft


Nyilván ebben nincs benne a kiállítások ára,de aki hobby célra szeretne kutyát,annak nem is fontos.


Itt van még,hogy szakértelem, idő, szabadság kikérése,de elvileg ez egy hobby. Szóval kicsit irreálisnak tartom a kölykönkénti plusz 50-100.000 Ft-tal való "áremelést"



2014. máj. 13. 19:17
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
13%

szia!


Az én kutyám 7000Ft volt, és semmi baja nincs. Nem, nem írtam el az árát :). Sosem vennék drága kutyát. Biztos, hogy nem. Inkább nem írom le, hogy miért, mert még kitagadnának :)


Akik ezt mondják, egyrészt biztos csak jót akarnak (őszintén)

másrészt nem is értik, hogy miért mondják, de utánozzák a többit

harmadrészt azért a tenyésztőnek is jó üzlet ez, csak nem vallják be.

Én nem támogatok olyan embert, akinek az állat csak a pénzt jelenti.

De nem is mondok róluk rosszat, biztos van olyan ember, aki státuszszimbólumot akar, nem kutyát. Annak hajrá, akár 300-400 ezerért is van kutya...meg van 7000.ért is. A különbség igazából nem sok. A 100ezreskutyával lehet villogni a kiállításon, meg a baráti társaságban. De az enyém nem ösztönszegény, nem küllemtenyésztett, nem vonaltenyésztett, stb. nekem ez előny. és még nem is kellett megfizetnem, ingyen kaptam ezeket bónuszként .)

2014. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
51%
Gumikutyák, lehet kapni ingyen is, azok is ugyanúgy, ha nem jobban szeretik az embert.
2014. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
7000 Ft azért nagyon kevés. Az oltások és féreghajtás se jön ki ennyiből,amiknek azért mindenképp meg kellene hogy legyenek még egy keverék kutyánál is.
2014. máj. 13. 19:33
 4/49 anonim ***** válasza:
11%
Mondom, enyém ingyen volt, 6 hetesen hoztam el, fél évesen megkapta az első oltásokat stb. stb. aztán évente kapott veszettségellenit. Most 2 éves 2 hónapos és semmi baja. Az előző is 16 évig élt.
2014. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
86%

Egy közepes méretű szukának kizárólag a fenntartása hozzávetőleg évi 150-200 ezer forint, ha kétévente ellik, akkor kétévente 300-500 ezer forint. Ha kizárólag ezt nézzük és az előbbieket nem, 5 kölyök esetében még mindig mínuszban van a tenyésztő. És akkor még ott van maga a vételár, a kiállítások, ami könnyen lehet milliós tétel.

Az szerintem nem tenyésztő, aki nem méretteti meg kiállításokon a kutyáit. Nem hobbi kölyköket kell gyártani, hanem a lehető legjobbakat kitenyészteni.


Egxébként pedig mindenki annyiért adja a kölykeit, amennyiért akarja, nem kell, hogy a vevő kiszámolja a "beszerzési" árat és számon kérje, miért lesz rajta haszna (amije nem is nagyon lesz a fentiek alapján). Ha nem kell neki annyiért, vegyen egy olcsóbb tenyésztőtől, ha az is a szükséges feltételek mellett árulja a kölyköket és a vevő úgy látja, tőle kerülne ki álmai kutyája.

2014. máj. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
11%

2,5 hónaposan hoztam el a mudimat, olyan embertől, akinek sok állata volt a lótól a barna libáig. Oltott, féreghajtott volt a kutya, nekem csak folytatni kellett az oltási programot.


Miért kevés? Nem mindenki a haszonért csinálja, bármilyen hihetetlen. Ő használta a mudijait, lettek kiskutyák, eladta őket. Nem meggazdagodni akar belőlük. Én meg jól jártam :).

2014. máj. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
86%
Első: az utcáról bármikor tudok kutyát biztosítani, teljesen ingyen! Ha csak ez kell...
2014. máj. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
86%
Vagy reagáljon a kölyökkutyák ingyen elvihetők típusú hirdetésekre!
2014. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
5%
És nem keverék, mudi. Nagyon szeretem, az eddigi legokosabb kutyám. Vannak ösztönei, de lehet vele bírni. Nem is kellene nekem kiállítási mudi. Az meg milyen lehet? Berakod a birka melléé, az meg mutogatja magát :)))
2014. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem ezek a kutyák a leghálásabbak a világon, mert tudják, hogy milyen volt kinn élni az utcán, szeretet és élelem és gondoskodás ás szoptatós táp és UH és herpeszoltás és elletőláda és fedeztetés nélkül!
2014. máj. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!