Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják, hogy 100. 000...

Miért mondják, hogy 100. 000 Ft alatt nem szabad kutyát venni?

Figyelt kérdés

egy 6 fős alomra számolva

szűrés 20.000

tenyészszemle: 12.000

temperamentum v.:6.000

2 herpesz oltás: 20.00

szoptatós táp: 15.000

ellető láda :15.000

3 UH :18.000

féreghajtás: 9600

oltások: 48.000

chip: 21.000

Tk. :44.000

fedeztetés: 100.000

kölyöktáp: 20.000

Össz. 348.600 Ft, kölykönként: 58.100 ft


a 2. és 3. fedeztetésnél lejön a tenyészszemle,szűrések, temp.v, ellető láda ára (nyilván ezek csak egyszer kellenek) így kölykönként: 49.267 Ft


Nyilván ebben nincs benne a kiállítások ára,de aki hobby célra szeretne kutyát,annak nem is fontos.


Itt van még,hogy szakértelem, idő, szabadság kikérése,de elvileg ez egy hobby. Szóval kicsit irreálisnak tartom a kölykönkénti plusz 50-100.000 Ft-tal való "áremelést"



2014. máj. 13. 19:17
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
85%

Nem akarok kötözködni :)!!!! de attól hogy neked 'szaporított' mudid van attól még a kiállításokon szereplők semmivel sem rosszabbak ...

Ne nézzük már le a tenyésztőket azért, lássuk csak be, ha nem tenyésztenék ezeket a fajtákat akkor a szaporítók nem tudnának mit gyártani 15x olcsóbban! :)


Kérdező ! És ha csak 2 kölyök születik ? Azért nagyon sok mindent akkor is ki kell fizetni ha csak 1 vagy ha 10 kicsi születik. Az Én Labradorom 180 ezer volt. És ez csak a kutya ... Plusz ennyi az el hozatala és a hozzá való "cuccok" . A bnőmnek 30 ezres van , és had le mondjam még egy szebb Labi keveréknek se menne el. De persze attól még imádom :)

2014. máj. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:

19:39 válaszoló

A szuka fenntartását és vétel árát szerintem ne számoljuk bele,hiszen ez bármelyik hobby kutyánál meglévő költség.


Akinek sportra,munkára kiállításra kell kutya az biztosan megnézi,hogy melyik számára a legjobb párosítás vagy tenyésztő. Viszont egy átlag ember sokszor (főleg első kutyánál) nem is igazán látja a különbségeket 2 felnőtt kutya között. Nekik az a fontos,hogy egészséges kutyát kapjanak.


Ezzel az egésszel arra akartam kilyukadni,hogy talán jó lenne ha lennének elismert "hobby tenyésztők" és ezzel vissza lehetne szorítani a rossz körélmények között szaporított kutyák számát.

2014. máj. 13. 19:54
 13/49 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez a kérdés rém egyszerű. Ha valakinek egy bizonyos fajta kutya tetszik (pl. a törpetacskó vagy a francia bulldog), akkor abból muszáj drágát (elvileg sokkal jobb minőségűt, egészségeset) venni, mert sok problémája lehet később vele az embernek (idegrendszeri problémák, genetikai betegségek).


Akinek viszont csak egy kutya kell, mert bármelyik kutyus tetszik neki, annak felesleges rá pénzt kiadnia, fogadhat be menhelyről/háztól.

2014. máj. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
5%
A szaporító nem 7000Ftért adta volna el a kölyköt, főleg egy ilyen ösztönerőset, mint az enyém.
2014. máj. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:

19.52 válaszoló


persze lehet,hogy csak 2 kölyök születik,lehet,hogy komplikációk lépnek fel,lehet,hogy császározni kell. Ezek mind előfordulhatnak,ez csupán egy átlag számítás,hogy nagyjából lehessen mihez viszonyítani.

2014. máj. 13. 19:58
 16/49 anonim ***** válasza:
16%
10 hetesen a kutyám már terelte az udvaron lévő libákat!!4 Mikor csinálja ezt utána egy kiállítási? Sosem! Mert az már küllemtenyésztett, elvesztek az ösztönök. (lásd többi magyar fajta)
2014. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

19.56


A fenti példában elvileg mindent megkapott a kölyök és az anya amire szüksége van. Költségben kb. 60.000 Ft. Szerinted miben kap többet egy 200.000 Ft-os kölyök. Itt nem a 10.000 Ft-os szaporított kutya vs. normális tenyésztő kérdés áll fent.

2014. máj. 13. 20:02
 18/49 anonim ***** válasza:
6%

szerintem megvan az a réteg, akinek kiállítási kutya kell, meg drága kutya. Akinek meg nincs anniy pénze, az kerülje el a szaporítókat, és vegyen úgy kutyát, vagy fogadjon örökbe. Én nagyon jó helyről vettem a kutyámat, szerintem ráfizetés mvolt az öregnek, biztos vagyok benne. De legalább van egy életerős kutyám.


A szaporító az, aki pénzért gyártja a kutyákat. Az már más kategória, ott lelki/fizikai sérült kutyák (is) vannak, kosz, bűz, mozgáshiány, stb. Az nem ez a kategória. Onnan nem szabad.


Akkor inkább a menhely, vagy fajtamentők.

2014. máj. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:

Gabica 27

Köszönöm,hogy válaszoltál,de kérlek ne írj többet. Egyrészt vitát szítasz,másrészt eltereled a figyelmet az eredeti kérdésről. Köszönöm.

2014. máj. 13. 20:05
 20/49 anonim ***** válasza:
13%

Egy végső véleményt azért remélem, még megengedsz: Be kell látni, hogy nem fog mindenki Magyarországon 1100ezres kutyát venni. Lehet, hogy az lenne az ideális, legalábbis a tenyésztőknek, én ezt megértem. Nekik is meg kell élni valamiből.

De a középréteg sem fogja csak a keverékeket örökbe fogadni.


szép az álomvilág, de sajnos ez a valóság.


És attól, hogy kifizetek 100-200ezret egy kutyáért, attól az a kutya nem lesz jobb.


De kinek mi a fontos. Ha a küllem, akkor drága kutya, ha meg a munka, akkor meg meg kell találni az eredeti munkakörben dolgozó kutyákat (úgy, mint én), és onnan venni. Mert az a kutya még tudja azt, amit tudnia kell.


Csak egy példa: a yorkshire terrier patkányfogásra lett kitenyésztve sok sok éve Angliában. Szerinted, ma a kiállítási yorkie elbírna egy patkánnyal? Mert szerintem nem....


Jó éjt.

2014. máj. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!