Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám. Mi a...

Megharapott a kutyám. Mi a teendő? Kizárás?

Figyelt kérdés
Két kutyám van. Behívhatóak,engedelmesek,tisztelnek.Vagy nem. Én volnék a falkavezér,az ehhez kapcsolódó dolgok be is vannak tartva. Ma elmentünk sétálni (falun lakunk) az egyik megszokott útvonalon. Tudniillik,az egyik kutyám (éppen az,amelyet én fogadtam örökbe,megmentettem az életét és azóta is,,hótthalálos szerelmes" belém) utál olyan helyen jönni,ahol sok kutya ugat. Így volt ez most is,így ő úgy gondolta,joga van döntést hozni és nem tartott velünk. Azt hittem,ha eltűnünk a szeme elől,végül megijed,hogy magára marad és jön utánunk,de nem így lett,elindult visszafelé,hiába is hívtam. Végül utolértem és-hogy ez hiba volt-e,azt a szakértőkre bízom- dühömben megfogtam a grabancát,vagyis inkább a füle alatt oldalt,a pofáját (azt hiszem) és megtéptem. Nem nagyon,de fájhatott neki,ezért megkapta a karomat. Utána másik kutyámmal hazajöttem egy ellentétes útvonalon,mire hazaértünk,persze ő már a kapuban várt. Nem engedtem be (szinte semmi forgalom nincs,az Isten háta mögött lakunk),egy óráig kint volt,ült a kapu előtt meg a kerítés mentén jött ment,aztán beengedtem. Ma nem adok neki enni,az fix. Arra gondoltam,egy hétre leredukálom a vele való foglalkozást arra,hogy esténként egy hang nélkül eléteszem az ételt. A szakértő véleményeket,javaslatokat megköszönöm,felpontozom.
2014. máj. 20. 19:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Elsőként neked egy nyugtatót javasolnék a hirtelen felindulásodra (remélem érted a mértet és nem veszed komolyan).

Van egy örökbefogadott kutyád, aki magával hozott egy furcsa viselkedést. Vele szemben megértőbbnek kellene lenned, mert nem tudod mi váltja ki belőle, valószínűleg előélete következménye, hogy a sok kutya ugatásától fél (például egy menhelyen is ez a helyzet).

Abban igazat adok neked, hogy ezt le kell valahogyan küzdeni, de nem úgy ahogyan te csinálod.

Egy visszatérő viselkedési problémában az legjobb, hogy minden alkalommal lehet próbálkozni, kísérletezni, hátha megtalálod a megfelelő utat félelmének leküzdésére. Nem egyszerű, mert előfordulhat, hogy ezt a viselkedését elég fiatalon vette magára. Én azt mondom, hogy személyes és helyszíni konzultációt kellene kérned egy sokat látott rehabilitációval foglalkozó illetőtől. Tudom ezt nem szeretik meglépni az emberek, mert pénzkiadással jár, de gondolom te sem akarsz örökre haragudni a beléd "szerelmes" kutyára a furcsa viselkedése miatt.

2014. máj. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszadó,ha nem haragszol,nem veszem komolyan az első mondatot :) Nem vertem,nem okoztam neki húdenagy fájdalmat,egyszerűen csak felment bennem annyira a pumpa egy ritka f*s nap után (igen,tudom,ez nem a kutya hibája),hogy megfogtam a pofáját ami a jelek szerint mégis fájhatott egy kicsit neki. Az igazság az,hogy ő nem hozott a menhelyről magával rossz viselkedést,ez már az elmúlt évek során a sok századik olyan eset,ahol ugató kutyák között sétálunk el és mindeddig ez a második ilyen volt csak,hogy megmakacsolta magát és nem volt hajlandó a falkával tartani. Ha tényleg fennállna nála ez,mint viselkedési probléma,természetesen már rég szakemberhez fordultam volna vele,viszont mint írtam,azt a majd'két évvel ezelőtti,egyszeri alkalmat leszámítva erre más példa nem volt. Tény és való,hogy nem szívesen jön ugató kutyák közt,sőt,ki merem jelenteni,hogy utálja,de eddig mindig jött velünk,csak láttam rajta,hogy nehezére esik,nem örül neki. A menhelyen és egyébként is mindig jól kijött a többi kutyával,soha nem bunyózott,abszolút konfliktuskerülő kutya (ha ez számít valamit a diagnózisban). A pénzt egyébként ha valamire nem sajnálom,akkor az a kutyázás,úgyhogy efelől ne legyenek kétségeid :) A tanácsokat köszönöm,annyi kérdésem lenne még,hogy mit javasoltok,most hogyan legyen tovább? Menjek el velük ma is sétálni ugyanazon az útvonalon és ha megint nem jön,tegyem pórázra és azért is menjek vele végig? Kezdjek el foglalkozni,beszélni vele,ránézni,vagy hanyagoljam? Mit tanácsoltok,mi lenne most a helyes?
2014. máj. 21. 16:51
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor megvan a megoldás. Neked eleve szar napod volt, érezte, hogy nem vagy oké, és ezért nem akarhatott veled menni. Abban az aktuális pillanatban nem voltál neki elég stabil, hogy kövessen. Előfordul, az ilyen napjaimon én egyszerűen nem veszek komolyan semmit, és elfogadom, ha a kutya se vesz komolyan engem (na persze ettől még nem hagyom, hogy ő mondja meg, mi legyen, de nem idegeskedek rajta), aztán alszunk rá egyet, és minden a régi.

Szerintem egyszerűen vedd pórázra és vidd át, a végén dicsérd meg és engedd el. Nem kell ráizgulni, ez egy tök hétköznapi szituáció, ezt kell éreznie a kutyának is, úgyhogy semmi biztatgatás meg nagy összeborulás a végén. Csak természetesen :)

2014. máj. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Akkor ma is séta ugyanarra,mehet minden a,,régiben"?
2014. máj. 21. 17:18
 15/16 anonim ***** válasza:
Jaja. Ha biztosra akarsz menni, akkor már az ugatós kutyák előtt is pórázra veheted, hogy meg se állhasson, de azt is elég max. 1-2-szer eljátszani, egyébként mehet minden úgy, ahogy szoktátok :)
2014. máj. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
70%

Az a helyzet, hogy az Akumival teljesen egyet értek.Én is ezt javasoltam volna.

De azért van még itt valami.

Menhelyből hoztad a kutyát, mint írtad.

Amellett, hogy a kutyád fél vagy nem szeret azon az úton menni ahol az ugatós kutyák vannak, de azért mégis végigmegy.

Könnyen eltudom képzelni, hogy van valami bizonyos hang vagy zaj az ugatáson kívül ami a kutyádat megrémiszti.

Ezt a viselkedés, idáig ha jól emlékszem amit írtál kétszer fordult elő.

Ha legközelebb a kutyád ezt csinálja, figyelj te is jól hátha az ugatáson felül más olyan hangot is meghallasz amit a kutyád meghallhatott.


Egyik kutyám csinálta azt, amit a tied, elindult hazafelé váratlanul. A szó szoros értelmében meg volt ijedve.

Körülbelül a harmadik alkalommal jöttem rá arra, hogy Ürömön robbantásokat végeznek a hegyoldalba. Viszont én alig hallottam, csak olyan morajlás félét. Akkor jöttem rá arra, hogy a kutyám voltaképpen mitől is ijedt meg.

Ezután mikor máskor is megijedt, tudtam, hogy a hegyen robbantanak.

2014. máj. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!