Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Direkt csinálja azt az ember,...

Direkt csinálja azt az ember, hogy éjszaka hajnali 3 kor sétálgat a kutyás környéken? Előbb utóbb valaki ráfogja engedni a kutyáit? Te nem lennél idegbeteg kicsit?

Figyelt kérdés

1 Hete csinálja ezt valaki. Hajnali 2-3 kor sétálgat az utcákba, és a kutyák(itt mindenhol van 1 minimum) percekig ugatnak rá ugye, mert ez a dolguk.

Még nem tudtam kifigyelni ki lehet az, de szerintem ezt direkt csinálja!


Milyen ember jön haza a munkából hajnali 3 kor? Úgy tudom az éjszakások azok koránreggel jönnek haza.


Nekem is nyitva éjszaka az ablakom, és a kutya ugatásra ébredni hajnai 2-3 körül elég kellemetlen. Szerintem valaki lesz akinek alacsonyabb az ingerszintje, és ráengedi a kutyáit erre az emberre.

Hallani, hogy jó lassan sétál, és utcákkal arrébb is hallom ahogy távolodik, közeledik és a kutyák majd meg vesznek.


Milyen okból sétál valaki hajnalokban a kutyás utcákon? Nem tud aludni? Részeg? Munkából jön haza(ilyenkor kétlem) vagy elmebeteg, és mindenkit felakar kelteni?

Szerintem valaki előbb-utóbb begurul, hogy kiverik az álmát a szeméből, és kiengedi rá a kutyákat.


Te nem lennél pipa, ha nyitva lenne az ablakod, kutyás utcában környéken laknál, és hajnali 2-3 körül kutya ugatásra kellene ébredned?



2014. máj. 22. 08:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
92%

Nehogy már ne sétálhasson az ember az utcán akkor, amikor akar vagy amikor épp mennie kell valahová... Vagy kerülje meg a várost, hogy ne "kutyás házak" előtt kelljen elmennie?


Én nem tudom, az emberek nem gondolnak másokra, csak saját magukra?


Egyébként én sem örülnék a kutyaugatásnak, de ez van, az utca közterület, bárki szabadon sétálgathat arra, amerre akar és akkor, amikor akar. Mellesleg nem az illető csapja a zajt, hanem a kutyák.


Ez majdnem olyan, mint a babás ismerősöm, aki amiatt háborodik fel, hogy a szomszédja délután nyírja a füvet, pont, amikor a babája elaludt és hogy ez mennyire dühíti őt. Hát könyörgöm, mikor nyírja a füvet a szerencsétlen? Kérjen engedélyt és egyeztessen időpontot az összes szomszéddal, hogy lenyírhassa a füvet, vagy mi?

2014. máj. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
77%

Ne arra az emberre haragudj, aki arra sétál, hanem a sok ostoba szomszédodra, akik nem képesek megnevelni a kutyájukat, nem fárasztják le őket, és még arra se méltatják a környezetüket, hogy rászóljanak a már ugató kutyájukra. Szerencsétlen ember, mennyire sz.r lehet őrjöngő kutyák között sétálnia!


Mi van, hogy éjfél körül sétálunk a kutyákkal, mert úgy jön ki. Én konkrétan leszrom, hogy mennyire sok kutya között megyünk el, mégpedig azért, mert én nem hangoskodom, a kutyáim is totál csöndben vannak - én ugyan nem tehetek arról, ha valakinek a kutyája ugat (mert arról a gazda tehet), ezért arról sem, ha emiatt felébred valaki (mert ez a gazda sara). Persze itt is volt már, hogy beszóltak, hogy minek sétálunk erre, de könyörgöm, milyen torz világképe van már az ilyennek?


Szóval, kedves Kérdező, inkább a szomszédaidnak szólj, hogy neveljék meg a kutyáikat, mivel az utcán csöndben menni nem tilos.

2014. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
66%
Egy házőrző, területőrző kutya mindig is ugatni fog, ha egy vadidegen ember sétál el a kerítés előtt. Az más kérdés, hogy nem kell még utána "órákig" ugatnia.
2014. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy valaki minden nap hajnali 3-kor ott sétálgat és azt ugatják a kutyák?


Másik dolog meg: nagyon sokan vannak akik hajnalban, 2-3 körül mennek hazafelé melóból. Nem egy, nem kettő ilyen munkahely van sajnos.


Nem lennék pipa, mert én ha elalszom, akkor alszom és nem ébredek fel a kutyaugatásra, a sajátjaim meg bent vannak velem, így ők nem ugatnak éjszaka.

2014. máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Szilvi & Argos ***** válasza:
77%

Nem hiába találták ki néhány nyugati államban, hogy éjjel a kutyát nem lehet a kertben tartani, a gazda köteles elzárni :)


A héten két nap mi is késő este, 23 körül sétáltunk, igaz a Duna parton. De kertvárosban is mentem már. Érdekes, hogy ha halkan megyünk, akkor a legtöbb kutya észre se vesz minket :)

Egyébként valóban ha vkit zavar a saját kutyája ugatása, akkor ő tegyen ez ellen!


Az meg, hogy lefárasztott, jól nevelt kutya nem őrzi a házat, marhaság. Főleg éjjel, ha kutyával mennek el a kapu előtt, tuti, hogy a legjobban nevelt és kidöglesztett kutya is megugatja, ha meghallja! Az igaz, hogy 100 méterre lévő kutyákkal ne dumáljon oda-vissza :D

2014. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
70%

Egy házőrző, területőrző kutya normális esetben akkor ugat, ha valaki be akar menni a területére. Nem akkor, amikor valaki elmegy az utcán, mert az nem normális területőrzés, hanem egy beteges önmegerősítő viselkedés, ami nyilvánvaló jele annak, hogy a kutyával túl keveset foglalkoznak.

Nálunk pl van egy utca, ahol a kutyák nem ugatnak a járókelőkre, és mindegyiket tudom, hogy sétáltatják. Egy másik utcában pedig kerítéshuszárok vannak, és azokat soha nem láttam még a kerítésen kívül.

2014. máj. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

15-ös: A Kérdező ezt írja: " ...a kutyák majd meg vesznek."

Az, ha odamegy, és ugat párat, hogy jelezze, a terület nem őrizetlen, normális, azt az én kutyáim is csinálják. De a kerítés mögül őrjöngeni nem az, és erről bizony a gazdáik tehetnek. Az meg pláne nagyon furcsa, hogy kutya nélküli emberre vannak így rákattanva.


Mondjuk engem nem zavarna az őrjöngés sem, mert én úgy alszok, mint akit agyonlőttek. De megértem azt, hogy vannak kevésbé jó alvók is.

2014. máj. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
61%
Ez nem egészen igaz. A pásztorkutyák pl. sokkal nagyobb területet figyelnek be és már akkor jeleznek, ha valaki csak közeledik a területükhöz.
2014. máj. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
55%

Hát én ismerek elég sok pásztorkutyást, és pont, hogy azok már tényleg csak akkor ugatnak, ha már bent van az ellen a kerítésen (mármint, ha magyar fajtában gondolkodik az ember).

Persze, ha valaki egy zsebkendőnyi területen tart pásztorkutyát, az ne csodálkozzon, hogy a kutya nagyobb területet őriz, mert erre van igénye. De megfelelő méretű udvar esetén nincs ilyen.

2014. máj. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
48%

Én is ismerek jó pár pásztorkutyát és a többség ráadásul vidéken, tanyákon él. Ha valaki idegen közelít a területre, azonnal ott vannak a kerítésnél és ugatnak. Ha a kerítéshez érnek, őrjöngenek. Ha bemennek (bundással voltak tesztelve), akkor egy részük támad, harap, egy részük pedig ha nem is harap, de sakkban tartja a behatolót.


A pásztorkutyák munkavégzésének egyik fontos alapköve a figyelmeztetés. Ezzel mind a vadat, mind az idegen embert figyelmeztetik, hogy itt vagyunk, ez a mi területünk, ráadásul felhívja a figyelmét a távolabb lévő falkatársainak és a pásztorembernek is, hogy valaki jön.


Ez a szakirodalomban is le van írva és ami fontosabb, a gyakorlatban is így van. Tessék kimenni tanyákra vagy nyájak mellett dolgozó kutyákhoz és tanulmányozni.

2014. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!