Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit rontottam el és hogy...

Picike1012 kérdése:

Mit rontottam el és hogy csináljam jóvá?

Figyelt kérdés
1 éves yorkimnak kutyapelus van leterítve a szobában, ha nem vagyunk otthon oda pisiljen. Rendszeresen ha nem vagyunk otthon, vagy nem vagyunk benn a szobában, a szőnyegre végzi minden dolgát. Hogy biztos legyen a siker, akár több helyre. Csak fogat mosni megyek reggel, és azonnal odacsinál.(a kutya pelust, ha mutatom, belefekszik.. 7hetes kora óta tanítom, de ez nem megy.) Ha benn vagyunk, hátra megy és jó helyen végzi a dolgát és meg is dicsérem.

2014. máj. 25. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
A pelust terìtsd a szőnyegre, és nagyon dìcsérd meg ha rápisil. Hányszor sétáltatod egy nap?
2014. máj. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Azzal rontottad el, hogy pelenkára szoktattad, ahelyett hogy megtanítottad volna, hogy vissza kell tartani. Azért egy 1 éves kutya bőven kibír még 9 órát is, csak utána az első az hogy leviszi az ember.


Hogy tedd jóvá? Pelenkát dobd és kezd elölről a szobatisztaságra nevelést, mintha kiskutya lenne megint. És ezt olvasd el:

[link]

2014. máj. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Így, hogy a jelenléted ennyire befolyásoló, én a sorok között birtoklási problémákat is vélek felfedezni.


Tudsz neki pl korlátokat felállítani?

Pl hogy nem lehet a szőnyegre. Mindenféle fizikai korlát nélkül.

Meg tudod vele értetni, hogy az tiltott zóna, és egy láthatatlan határt felállítva kitiltani bizonyos területekről?

Ha nem, akkor a probléma gyökere ez lehet, erre kéne rágyúrni.

Ettől még a konkrét szobatisztaságra való nevelést is kell gyakorolni, de sokkal könnyebben, szinte természetesen fog menni, ha ezeket a korlátozásokat gyakorolod.


Ha nincs ilyen téren gond, tehát bármikor bármit tudsz neki tiltani, akkor csak a pelenkás módszer vallott kudarcot, akkor csak azon kell változtatni.

Lehet az is elég, ha innentől nem a szobában lesz neki pelenka, hanem egy sokkal elszeparáltabb helyen, pl fürdőszoba, a szobában pedig egy tiszteletteljesebb viselkedést vársz el tőle.

2014. máj. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sippara ***** válasza:
51%
Döntsd el, hogy szarhat-pisilhet a lakásban a kutya, vagy nem, és ez alapján menjetek tovább.
2014. máj. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azért lett a pelenkás módszer kiválasztva,mert nem 24 órában vagyok otthon hogy levigyem,és télen nem tudtam levinni,mert már egy kis hidegtől totál beteg lett.

Sajnos el lett kényeztetve,és többen mondták,hogy ő főnök a háznál, és mivel sokat utazom ezt szorongásból csinálja.

Az utolsó kommentelőnek meg csak annyit,ha nem tudsz kúltúráltan hozzászolni,mondjuk ki is hagyhatnád.

2014. aug. 2. 17:35
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, napi 5 ször van séta ha otthon vagyok... a párom nem tartja be sem a darabszámot,sem az időt.
2014. aug. 2. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!