Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hülye voltam, és engedtem a...

Hülye voltam, és engedtem a szomszédnak, hogy simogassa a kutyám! Most hogyan tiltsam meg mégis neki?

Figyelt kérdés

Azt hittem akkor mikor megkérdezte, megsimogatja, és kész. Arról nem beszélt, hogy mostantól rendszeresen napi sűrűséggel fogja babusgatni!

Mondtam neki,hogy "Persze, nyugodtan meglehet simogatni!" lehet félreérhető voltam, de nem gondoltam bele abba,hogy attól a perctől ingyenes állatsimogató tulaj leszek!


Hónapok óta simogatják a kutyám kerítésen keresztül! Nem vagyok irigy kutya, de azért nem szeretem, ha valaki ennyire rajta lóg a kutyámon!

Ha séta közben kérdik hogy szabad-e simogatni megengedem, de mikor látom, hogy nem akarnak leszállni a kutyámról, akkor szépen mondom, hogy mennem kell várnak otthon, és lelépünk!

De Ők meg fél-1 óráig is édesgetik a kutyám! És nem tetszik, mert nem szeretem!

Mondhattok irigynek, én nem gondolom ezt irigységnek, szerintem a szeretgetésnek is van határa!


Mikor panaszolom másnak, hogy a szomszédok is folyton a kutyámmal foglalkoznak, akkor azt mondják: "örülnék inkább, hogy nem gyülölik a kutyákat, és megmérgezik, hanem simogatják..." de ez a normális ! Milyen szomszéd az amelyik megmérgezi a kutyád? NEM NORMÁLIS! Még nekem kellene hálásnak lennem, hogy folyton a kutyámon lógnak?


Én törődök a kutyámmal sétáltatom napi 2 órát minimum, játszok vele kutyaiskolába is hordom hétvégente, de nem tudok mindig vele lenni a kertben,hogy ne tudják oda csalni a kerítéshez!


És nevetséges amit csinálnak. Jövök haza, látom hogy tumultsu van a kerítésünknél(3 an vannak: anya-apa, felnőtt lányuk) és babusgatják a kutyám mint valami csodát, köré gyűlnek!

Erre nem gondoltam mikor megengedtem, hogy szabad suimogatni!


Most hogy mondjam meg nekik, hogy ez azért sok? Hülyének fognak nézni, hogy beleegeztem a simogatásba, és hetekig simogatják minden nap 10-30 percig, és oda megyek most, hogy "Most már elégvolt a simogatásból!"szöveggel?


Betonfalat nem tudok felépíteni, és a kutyámat nem akarom 2 méteres körzetéből eltiltani a kerítéstől! Szerintem nem is értené miért tiltom a kerítés mellől hónapok után!



2014. máj. 27. 06:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%

Én egyszer engedtem meg a szomszédnak hogy simogassa a kutyát (fodrász) és mialatt dolgoztam, meg hétvégén, minden megkérdezés nélkül behordta a gyerekeket az ÉN területemre, az ÉN kapumon belülre az ÉN kutyámhoz. 4-10 éves gyerekeket. MÁS gyerekeit, akik nála vágattak hajat, hogy megsimogathassák a kutyámat.

Egyszer szombaton arra lettem figyelmes hogy nyílik a kapu és jön be két kölökkel. Nem tette zsebre ahogy kib.sztama kapun. Felnőtt nő. Egy pörgős husky-hoz hozott be kisgyerekeket, akiknek mint kiderült megengedte hogy turkáljanak a kutya szájába, nyaggassák stb. SENKI nem kért tőlem engedélyt. azt hittem a pofám leszakad.


Mond meg neki hogy nem szeretnéd ha az engedélyed nélkül a kapun kívülről bárki is simogatná a kutyát. Arról nem is beszélve hogy ezzel még ki is csalhatják. Senkinek semmi köze a kutyádhoz. ha meg akarják simogatni, akkor csöngessen és kérje meg. Ennyire egyszerű. Attól még nem fogja megmérgezni a kutyát, mert te megtiltod hogy kapun kívül simogassák.


Az én szomszédom abból gondolta hogy lehet gyerekeket behordani a kutyához mert egyszer megkérdezte tőlem az utcán, hogy jó természetű a kutyám, mennyire szereti a gyerekeket, és én meg mondtam hogy szerintem szereti őket........ az ő csökött agya ezt úgy értelmezte hogy behordhatja hozzánk más kölkét. MEg magát is.... Fektesd le a szabályokat, ne önállósítsák már magukat az emberek.


Nálunk is nagyon sok gond van ezzel. Sorra a kisgyerekekk nyúlkálnak be a kutyához, pedig vaskapu van azt se látják hol matatnak, a szülő meg nem szól rá. Ha meg baleset lesz tuti téged hurcolnak meg.

2014. máj. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem gond a kutyádnak, ha más is szeretgeti. Tényleg inkább jobb mintha utálnák, megmérgeznék. Az a fontos hogy a kutyádnak mi jobb, gondolj arra hogy ha te nem vagy otthon vagy valami lenne a kutyával, a szomszéd tudna szólni neked. Nem tudom mekkora a barátság, esetleg nyaraláskor etethetné.

Nálunk apám ilyen a kerítésen belüli idegen kutyákkal, minthogy unatkoznak a kutyák odamennek hozzá, apám meg ezt úgy veszi le hogy hú de mennyi kutya van oda érte (nekik nincs kutyájuk). Szóval szerintem a szomszédodnak van szeretet hiánya, amit a sajátjukkal valamiért nem tudnak megosztani. Ezt kéne mondanod nekik hogy vigyék ki sétálni azt, nem láttad még hogy a sajátjukat ennyire szeretgette volna.

2014. máj. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
13%

Miért is baj neked, hogy a kutyád jóban van a közvetlen szomszéddal? Elkopik a szőre? Úgy gondolod, őket fogja jobban szeretni?

Vagy csináld meg a kerítést olyanra, hogy ne tudjanak hozzáférni a kutyádhoz, vagy könyveld el, hogy egészen jó szomszédaid vannak. Nem hiszem, hogy annak jobban örülnél, ha a szomszédod piszkálná, dobálná,stb a kutyádat.

Annyit megbeszélhetsz velük, ne adjanak neki semmi ennivalót. Az indokot, hogy miért ne, találd ki magad.

2014. máj. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Igen ez okos gondolat, hogy ne etessék, meg senki más. Egyrészt nem tudod hogy mit evett, másrészt idegenektől ne fogadjon el kaját mert megmérgezheti valami agybeteg.

Még valami, mondd nekik hogy ha odakap a kezéhez valamiért, az nem a te felelősséged. (ha kint van a harapós kutya tábla)

2014. máj. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
62%

ha meg tudod csinálni, csinálj valamit a kerítéssel, hogy ne tudjanak átnyúlni (pl. náddal, akkor nem is látnak be). szerintem simán szólhatsz is, mondjuk, hogy nem akarod, hogy a kerítésen kívül lévőkkel barátságos legyen vagy valami hülyeséget, mindegy. ha van kutyájuk akkor meg igenis foglalkozzanak azzal.

nem tudom miért szólnak le páran, én is utálom ha a kutyámat macerálják. az enyém mondjuk benti, de ha pl. kint van és látom, hogy kerítésen kívül "piszkálják" én elhívom. nem akarom, hogy barátkozzon, ennyi, szívem joga.

2014. máj. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem hívd el őket közösen kutyát sétáltatni. Mondd meg, hogy hozzák a saját kutyájukat is. Közben meg mondogasd nekik, hogy a (nyilván) neveletlen kutyájuk viselkedési problémáit hogy lehet megoldani. Taníts meg a kutyájuknak pár trükköt, pl. ül, fekszik, pacsi. Sokan fel sem tételezik az "egyszerű" kutyákról, hogy idomíthatóak. Dicsérd, hogy milyen ügyes, okos.

Vezesd rá őket, hogy a sajátjukkal foglalkozzanak. Két legyet egy csapásra.

2014. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
07:17 miért nem zártad be a kapudat?
2014. máj. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
07:17 vagyok. A nagykapu nem zárható kulccsal.
2014. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Jót nevettem ezen a levélen. Humorosan tudtad leírni. Az jó, hogy van humorod, próbáld úgy felfogni. Kérdezd meg tőlük, ha ennyire szeretik a kutyákat, nekik miért nincs? Vagy menjél oda, amikor látod bentről, hogy simogatják hosszasan, és mondjad nekik: Azért ilyen hosszú ideig mégsem kellene babusgatni ezt a nagy kutyát (ha még nem kölyök). Arra szeretném nevelni, hogy megvédje a házat, nem arra, hogy az erre járókat családtagnak tekintse.

Egyébként tényleg vannak olyanok, akiket zavar, ha kutya van a szomszédban, és éppen a barátom lányáék kutyáját mérgezte meg a szomszéd, többet is a területen, mert nem szerette őket, mert sokat ugattak. Van ilyen. Úgyhogy talán mégis az lenne a jobb, ha nem törődnél vele, de ennyit azért kedvesen mondhatsz, amit fent leírtam.

2014. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Amikor végre vidékre, kertes házba költöztem, az volt az első dolgom, hogy beszerezzek egy német juhászt. Vele aztán "megbeszéltem", hogy az udvar az ő területe, aki azon kívül van, idegen, s mint olyat, kötelessége távol tartani. Persze ehhez az kellett, hogy kölyökkorában se simogathassa boldog-boldogtalan.

Hogy most mit tudsz tenni, kérdező, nem tudom. Véleményem szerint ez harag nélkül aligha megoldható kérdés. Ha szólsz, a szomszéd haragszik, ha nem akkor te. Válassz.

2014. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!