Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Te kiszoktad mosni kutyád...

Te kiszoktad mosni kutyád etető/itató tálját? Lehet én túlzásba viszem a tisztaságot a kutyámnál?

Figyelt kérdés

Rengetek kutyás ismerősöm a már bealgásodott vödörbe tölti rá a vizet a kutyájának, ha már negyedig van benne a víz.


Én sajnálom a kutyám, mert látom hogy nyálas lesz a víz, meg sokszor bele hullik kis darabkák a szájából a táp is ezért Én kiöntöm az egészet és tiszta friss vizet töltök bele, és nem hagyom, hogy bealgásodjon!

De rengeteg kutyás ismerősöm/rokonom az algás vödörbe tölti rá a vizet, ki se mossa, és nem tölt teljesen frisset, hanem a már koszos/nyálas vízre tölt még.


Elgondolkoztam, hogy lehet én vagyok a túl tisztaság mániás? Végül is sok kutya iszik a pocsolyából! Sétáltattam erdőbe a kutyám póráz nélkül előre ment, és elkezdett a pocsolyából inni... :S


De úgy gondolom hogy én se szeretek koszos pohárból inni pláne nem innék algásból akkor a kutyámnak se keljen már!


Túlzás amit csinálok? Jó az algás víz is a kutyának?

16 f



2014. máj. 28. 10:22
1 2
 11/20 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Én is kiszoktam mosni az etető és itató tálat. Az etetőt még el is szoktam rakni. Egyszer feljött a barátnőm nokedlit szaggatni, én meg nem figyeltem és az etetőtálba keverte ki a nokedli tésztát. Nem szóltam neki, akkor már mindegy volt.
2014. máj. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Mosogatógépbe szoktam hetente berakni a tálakat. naponta elöblítem. algásból meg az igyon aki nem képes a kutyáját ennyire tisztelni,hogy tiszta edényből igyon. Én a volt főnökömnél egy kerti partin oda vittem neki a kutyája tálját,ami totál zöld volt,és a poharába öntöttem belőle a vizet. :)
2014. máj. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
37%
Bocsi, nem a kimosással kapcsolatban válaszolok, hanem egy kis nyelvtanozás miatt: a ki szoktad mosni három szó, mert a kimosni tartozik össze, a szoktad az igekötő és az ige között van, ilyenkor az igekötőt külön írjuk az igétől. Egyébként egybe. Pl. kitalálod, de ki fogod találni, vagy ki akarod találni? stb. Üdv.
2014. máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szia.Én is rendszeresen kimosom a tálakat ne legyenek koszosak. Viszont nálunk is van halastó és a kutyák mindig abból ittak, ezért lekeritettük, mivel az állatorvos is azt mondta hogy abból rengeteg betegséget összeszedhetnek.
2014. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Gondolj bele: elmosogatod azt a tányért, amiből te eszel. Akkor miért lenne gond, hogy a kutyád tálját kimosod? Én is megteszem, mindennap.
2014. jún. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Nádszálkisasszony ***** válasza:
100%
Amikor vizetöntök nekei alaposan kiöblítem, durván 3 naponta alaposabban.
2014. jún. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a kutyám táljait amiből ételt kapnak azt minden este elmosom.Igaz, csak sima vízzel, de valamikor kefével is elmosom.A vizes tálukban pedig a vizet sokszor cserélem.A kutyáim kettő dologból kapnak inni.Egy nagy vödörből, és egy kis tálból.A nagy vödörben levő vizet nem minden nap cserélem ki, de általában azt is minden nap cserélem, és a kis tálban levő vizet meg naponta akár 5x is. :)

Nem túlzás amit csinálsz, éppen jó! :)

2014. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én is akkor "tisztaság-mániás" vagyok :D Szinte minden nap kimosom a vizes és az ételes tányérját is. Kinti kutyus, de ha belerepül véletlenül vmi falevél vagy bogár akkor azonnal kicserélem a vizét. Nem tehetek róla :/
2014. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
35%
Azért nyáron elég hamar bealgásodik. Kinti nagytestű, nagy bundájú kutyának pl rengeteg víz kell, amibe le is hűti magát. Tehát nem tányérról, hanem hordóról és hasonlókban tartják a vizet. Szerintem az ilyen jellegű itatókat sokan nem tisztítják minden nap, mi sem. Kilögybölöm az alját, de az oldalán ott marad, nem is olyan könnyű leszedni. A víz legyen cserélve, legyen hideg és friss. Úgyis pillanatok alatt koszos lesz az egész. Szóval annál ne legyen nagyobb gondja a kutyának, hogy algás a vödör.
2014. jún. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Elmosogatom minden nap,pedig minden vagyok,csak tisztaságmániás nem.
2014. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!