Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez csak engem idegesít?

Ez csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Amikor én sétálni viszem a saját kutyáimat, soha nem engedem őket oda a kerítésekhez, sem pórázon, sem nélküle. Olyan kerítésekhez sem, ahol nincs kutya, ennek ellenére rendszeresen tapasztalom, hogy akik a környéken sétáltatnak, véletlen vagy akár direkt perceket állnak egy-egy kutyás kerítés előtt és hagyják, hogy őrjöngjenek a kutyák.

A kan kutyák emellett rendszeresen végig jelölnek minden kerítést, a kapuk,kisajtók elé ürítenek (nyilván erőfitogtatás a bent őrjöngő kutyának). A gazdik a végterméket nem szedik fel, de ez már részlet kérdés. A saját kutyáimat, ha otthon vagyok, el szoktam hívni ha ilyen van, de volt már rá példa, hogy a harapós kutya tábla ellenére ott volt a postaládában az állatorvosi számla, mert a kutya bedugta az orrát, az enyém meg belekapott.

Ha elhívom a kutyákat, beszólogatnak a gazdik, hogy hagyjam, hadd barátkozzanak, meg hogy az ő kutyájuk barátságos, az enyém miért őrjöng.

Kertvárosban lakom, a legtöbb gazdi csak alkalmanként jár sétálni a kutyájával, olyankor sem tartják be az alapvető szabályokat. Lehet ez ellen tenni? vagy csak engem idegesít a saját és más kutyájának testi épsége?



2014. jún. 1. 13:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

hát ez engem is zavarna. Egyik füleden be-másikon ki sajnos nem tudsz mást csinàlni. Illetve ha látod, hogy valaki nem szedi fel a kutyája után egy idegen kapuból (ami rohadt nagy bunkóság szerintem) szólj rá nyugodtan.

Azt meg nem értem az orvosi számlát hogy gondoltàk mikor (gondolom jól látható helyen) kint van a tábla. De ezek után raknék ki egy másikat (akár picit sértőbbet) is, hogy a gyengébbek is megértsék. Ezek után te befizetted a számlát? Én itt buknék ki igazán.

2014. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kutya orra magánterületen volt, úgyhogy nem értem miért dobta be a számlát. Nem kellett volna odaengednie a kutyáját és akkor nem harapja meg senki. Remélem nem fizetted ki!!!!!!!!!!!!!!!!

Jogi úton sem tudná behajtani. Az ő felelőtlensége.

2014. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is idegesítő!

Ilyen orr bedugós szitu már nálunk is volt.

A kinti kutya is őrjöngött, az utcában az összes kutya ugatott, a mi kutyáink tomboltak a kapunál. Erre a gazdája odaengedte a kapunkhoz, hozzáteszem még lépcső is van előtte, de felengedte, a kutyája flexin volt bőven előreengedve és közepes testű volt. Az orrát csak az mentette meg, hogy a középen lévő kutyán pont gallér volt így se ő se a mellette lévők nem tudtak rendesen odaférni, meg én is rájuk szóltam. És még a kinti kutya gazdája szólt be ilyet, hogy gyere innen mert ezek megölnek..ppff :D Mi az, hogy gyere innen, mikor ő engedi fel, ráadásul a kutyájára se szól rá, hogy nyugodtan menjen, meg azt is hallotta, hogy itt a kapunál bizony kutyák vannak. Hát komolyan nem tudom ilyenkor, hogy idegeskedjek vagy csak nevessek.

Ha leharapták volna az orrát és ő orvosi számlát dob be akkor kb azzal gyújtok alá a bográcsnak :D

A másik delikvens meg állandóan hagyja, hogy a kutyája lepisilje a lépcsőnket meg a kerítés elé kakiljon és nyáron nagyon büdös, komolyan nekem kellemetlen mert szerintem azt hiszik, hogy tőlünk jön bentről a bűz, szóval a kerti kakiszedést ki kell terjeszteni az utcára is, mikor neki 3 másodperc lenne lehajolni és nem nekem kellene még mások után is szedegetni.

Nekünk legalább annyival jobb, hogy nem áll meg senki malmozni a kerítés előtt hanem szedik a lábukat, azzal nincs is bajom, meg akkor a kutyák is ugatnak vagy kettőt és kész.

Én sosem engedném, hogy a kutyám bárhova bedugja az orrát, olyan helyre sem ahol nem ugat kutya, mert féltem. Póráz nélkül ha látom, hogy indulna a kerítéshez rászólok még időben. Nem tudom, hogy egyes gazdákat, hogy nem érdekli a saját kutyájuk testi épsége :O

A kakiszedés meg olyan dolog, hogy alapvetően nem mehetnek mások kerítése elé, kiskertjébe sehová ami rendbe van rakva, pedig összeszedem mindenhonnan, de ezzel is tiszteletben tartom azt, hogy valaki időt, energiát fektetett abba, hogy a környezete szép legyen.

2014. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Dehogy fizettem. Volt belőle egy kis balhé, gyűjtött aláírást a kutyám elaltatása mellett, mert értékcsökkentté tette a kutyáját és nem viheti többet kiállításra. Nem ment sokra az aláírásokkal, kijöttek, szétnéztek és annyi.

Nekem igazából itt az elvvel van bajom...

2014. jún. 1. 14:55
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek elveit nem lehet megváltoztatni, legalábbis nem egycsapásra. Ha hallod, látod, hogy ott dekkolnak a kutyád előtt már percek óta, szólj rájuk, mást nem tudsz csinálni.


Az egyik ismerősöm kertjébe is bedugta valami kis mitugrász kutya a fejét, de ki már nem vette. Ha erre nem gondolnak a kedves sétáltatók, hát majd a saját hibájukból tanulnak, előbb vagy utóbb.

2014. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Persze, de nem lehetek otthon 0-24-ben, hogy a saját kutyáimra vigyázzak. Az meg, hogy őrjöng... hát a saját területét védi. Mi élvezetes van abban, hogy a kerítés 2 oldalán nézed percekig, hogy az éppen leheletnyi távolságra levő kutyád a kezedet szaggatva vergődik, bent meg a másik??? Aztán megvárod, míg odaszarik és elsétálsz... mekkora móka.

És ennek örömére az enyém pl. véresre veri a farkát a kerítésen. Most menjek körbe a környéken állatorvosi számlákat lobogtatni?

2014. jún. 1. 15:20
 7/20 anonim ***** válasza:

Velem épp a múltkor történt meg, hogy jött egy nő, és elkezdett gügyögni a kutyámnak 5 cm-ről, fölé hajolva a kerítés másik oldalán. Erre rögtön rohan oda a másik kettő, már vérben forgó szemmel hörögtek rá, az meg ott ájuldozik, hogy jaaj de cukik. Mondom neki, ne haragudjon, nem éppen kedvesnek néznek ki.. Erre ő: dedee olyan kis aranyosak. Mondom ne haragudjon már, DE ÉPPEN MEG AKARJÁK HARAPNI... És nem fogta fel. Komolyan mondom nem értem, hogy egy normálisan "szocializált" felnőtt ember nem képes felismerni egy agresszív kutyát...

Szóval igen, ilyen rendszeresen van, kutyákkal is de felém főleg emberekkel.

2014. jún. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

ilyen fazon itt is van... Hetente 2x körbejárja a környéken a számára szimpatikus kutyás házakat és begórálja a szemetét. Ételmaradékot, száraz kenyeret, zacskóban levest. És nem hiszitek el, viszi magával az unokáját és dugja be a kerítésen a kezét!

Multkor majdnem megharapták a kutyáim, mert éppen valami főzelékfélét öntött befelé a kerítésen.

Közben meg az unokája nyúlkált a kutyákért. Annyi volt a szerencséje, hogy itthon voltam és visszahívtam a kutyákat.

És még ő állt nekem, hogy milyen soványak a kutyáim, hogy sajnálja őket, látszik rajtuk, hogy nem törődök velük.

Előtte 2hétig hordtam dokihoz a kicsit, hogy mi a francnak megy a hasa.

Majdnem letéptem a fickó arcát mikor még ő hőbörgött nekem. És nem érti meg. Már rakattam fel egy másik kamerát, ami pont a kerítésre néz, mondtam neki, hogy ha mégegyszer meglátom, feljelentem.

És az a legnagyobb gondja, hogy az én kutyáim nem eszik meg amit ő beszór, meg hogy ebből kifolyólag én biztos éheztetem őket.

Gusztustalan hülye emberek vannak, és szerintem felháborító, hogy a gazda szava semmit nem ér.

2014. jún. 1. 18:16
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Uristen..... Minden tiszteletem a tiétek válaszolók, én ezt nem bírtam volna.... És kitartást a többi emberbőrbe bújt baromhoz!
2014. jún. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen anyám utcájában is van legalább kettő. Az egyik naponta körbejár és eteti az utca kutyáit. A másik meg a szomszédja, folyton átdobálja a kaját anyám kutyájának, pedig megkértük, hogy ne! Nem értem miért. Úgy csinálják, mintha legalábbis az életük múlna rajta!

De ez a nő ráadásul aki gügyögött a kutyáimnak, teljesen idegen, sosem láttam még. Na EZÉRT nem hagyom én egyedül a kutyáim a kertben felügyelet nélkül...

2014. jún. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!