Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez csak engem idegesít?

Ez csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

Amikor én sétálni viszem a saját kutyáimat, soha nem engedem őket oda a kerítésekhez, sem pórázon, sem nélküle. Olyan kerítésekhez sem, ahol nincs kutya, ennek ellenére rendszeresen tapasztalom, hogy akik a környéken sétáltatnak, véletlen vagy akár direkt perceket állnak egy-egy kutyás kerítés előtt és hagyják, hogy őrjöngjenek a kutyák.

A kan kutyák emellett rendszeresen végig jelölnek minden kerítést, a kapuk,kisajtók elé ürítenek (nyilván erőfitogtatás a bent őrjöngő kutyának). A gazdik a végterméket nem szedik fel, de ez már részlet kérdés. A saját kutyáimat, ha otthon vagyok, el szoktam hívni ha ilyen van, de volt már rá példa, hogy a harapós kutya tábla ellenére ott volt a postaládában az állatorvosi számla, mert a kutya bedugta az orrát, az enyém meg belekapott.

Ha elhívom a kutyákat, beszólogatnak a gazdik, hogy hagyjam, hadd barátkozzanak, meg hogy az ő kutyájuk barátságos, az enyém miért őrjöng.

Kertvárosban lakom, a legtöbb gazdi csak alkalmanként jár sétálni a kutyájával, olyankor sem tartják be az alapvető szabályokat. Lehet ez ellen tenni? vagy csak engem idegesít a saját és más kutyájának testi épsége?



2014. jún. 1. 13:25
1 2
 11/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mi is kertesben vagyunk, napi két sétával, lefekvés előtt kapu előtti eü-i percekkel, de sűrűn van, hogy csak egy, több órás séta van, vagy pl pihi nap, mint ma, mikor sehova nem megyünk, csak ki ide az utcára dolgot intézni.

Pisilni-pisilhet a szomszédok elé, de először elküldöm elénk kiengedni a nagyobb részt :D Nagydolgozni a szomszéd elé szeret, mert ott nem árok van, hanem sík placc, picike fű, homokos talajjal körbevett fák :D Természetesen MINDIG AZONNAL FELSZEDEM A CUCCOST!!!!


Orr leharapós sztorink van :D mikor hozzám került, még kis alamuszi nyuszi volt. Ismerősnek közép ázsiai juhásza volt, és jöttek a napi sétára. Kutyám kint már megismerkedett vele, hiába voltak egyneműek, nem volt gond. Aztán pár nappal később kint voltam az utcán, kutyám bent, Leó jött, Argos kidugta az orrát, Leó meg megkapta kicsit a fogával :D Onnantól kutyám fééééééélt tőle NAGYON, olyan szinten, hogy mikor a goldi és a káj jöttek sétálni, kutyám nézte az égboltot, a fákat, a falat, BÁRMIT...majd ahogy átértek az utca túloldalára, rohant őrjöngeni :D kint meg km-es körben kerülte Leót :)

Csórikám halála után gyönyörű fekete német jucit vettek, így a goldival most ő sétál. Mikor jönnek, Argos sprintel és megy a rohanás-őrjöngés, akárcsak a másik fehér flexis óriás keverékkel. Ha elől vagyok és szólok, hogy ELÉG, akkor köteles elhallgatni, ha nem, akkor jön a bünti. Egyébként őrjönghet, nem harapnak, csak szájkaratéznak.

Ha előttünk hagynak cart, felszedem :( Eddig csak párszor láttam, hogy nem akarják felszedni, akkor kikiabáltam persze.

Sétán ugatós kutyáknál nem engedem szimatolni, tovább küldöm, ismerős kutyákkal ismerkedhet, illetve csendes-érdeklődő kutyáknál szintén. Ahol nincs kutya, nézelődhet, miért ne? Nézett már baromfit, őzikét, macskát, kerti törpét :D Kerítést pisilni nem engedek persze.


Jajj, vmelyik héten történt, hogy kutyám kakált, a kertes ház tulaja meg kimászott a kapuhoz, mintha dolga lett volna a postaládánál-kukánál, persze neeeeeeeeem :D amint felszedtem a cuccost, be is ment :D

2014. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Jó hát nem is ezzel van itt a gond.

A gond az az, hogy odaszarik a kutya és ottmarad. Vagy hogy a kerítésen a falécet meg az én kutyáimat hugyozza a másik, a gazdi meg kilóméterekre sétál valahol. Vagy biciklizik a fazon, a 2 kutyája világszerte a kövesúton meg ahol épp akarnak...az autósok meg vigyázzanak...na és ugyan ez a fazon nem száll le a keróról, az ő kutyája lett "értékcsökkent"...jelezném, ez csak otthon tűnt fel neki, 2 utcával arrébb. Szintén jelezném, hogy 5perc sétára van jó nagy erdő, jó nagy mező, kicsit közelebb egy parkosított rész ( az már más kérdés, hogy úszik a kutyaszarban). Én is biciklizek a dobival, de kettétörném ha csak elém menne, és ezt ő is nagyon jól tudja... Az enyémek csak az udvaron kakilnak (ennek az az oka, hogy inkább én szagoljam, ha véletlen csak délután van időm összeszedni, de általában reggel-este alakul, olyankor szedem)

Az meg, hogy beszórják a szemetet...hát azthittem az agyam eldobom hogy még a másik van felháborodva... ma megint jött, bedobálta a CSIRKECOMBCSONTOT!!! hát majdnem kipukkant az agyam. persze egyik kutya se ette fel, mindkettő ott verte magát a kapu előtt. Mert ez a retardált rálép a lécre, hogy be tudjon hajolni... már azon volt kiakadva, hogy neki én ne szóljak, mert vegyem tudomásul, hogy azt csinál, amit akar, meg majd feljelent mert "ez a szerencsétlen tacskó olyan sovány, biztos kínzom". Egy 10 hónapos, 65 centis dobermannról beszélt. Nem tudom esküszöm, hogy sírjak vagy nevessek...

2014. jún. 2. 22:15
 13/20 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Most nézem a válaszokat. Szilvi! Nekem szólt a kérdés hogy ahol nincs kutya, nézelődhet, miért ne?

Mert akkor válaszolok. Én azért nem engedem, mert sokszor úgy tűnik, hogy nincs kutya, de közben meg ott lapul a kerítés tövében, nem ugat, nem morog, aztán mikor teljesen odaérünk akkor nekiugrik és kezdi az őrjöngést o.O Sokszor jártuk már így, néha akkorákat ugrok ijedtemben :)

Biztos ami biztos, inkább ne dugdossák sehova az orrukat.

Sokszor meg azért haladunk gyors tempóban, mert olyan kis semmi kerítések mögött vannak akkora kutyák olyan vehemenciával, hogy útközben kb imádkozok hogy jajj csak ki ne jöjjön, jajj többet erre nem jövök csak legyünk túl rajta, ó ha kijön biztos nem lesz agresszív csak a területét védi...aha persze, úgy szétkapna hogy csak na, de jó magamat nyugtatni ilyenkor :P Nem akarom még azzal is hergelni őket, hogy nézelődik a kutyám előttük.

2014. jún. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kérdező, nem irigyellek :O Álkamerát tehetnél ki esetleg...Tuti megfenyegetném az emberkéket, hogy kiengedem a kutyát, vagy közterest hívok, ha nem szedik fel a cuccost és csesztetik a kutyát

Utolsó válaszoló: Erre vhogy látszik, hogy van kutya vagy nincs :D

2014. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
:D Szilvi örülj neki. Én nem látok át zárt kerítésen meg kis réseken amíg ott nem vagyok előtte :)
2014. jún. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Van rendes kamera feltéve, de azzal, hogy a fazon dobálja be a szemetét amit kajának nevez, körberöhögtek az önkormányzatnál. Főleg azért, mert nem tudom bizonyítani, hogy mérgezni akar. valószínűleg, illetve saját elmondása szerint nem is, azt meg pont leszarja, hogy jól megfosatja vele a kutyákat. Tegnap is ittvolt, leültem a kerítés tövébe a bokorhoz és mikor belódított egy zacskó büdös levest úgy hozzávágtam, hogy szétcsattant rajta miközben a veszett k.va anyját szidtam. Nemhiszem, hogy meghatná ez sem., mert ő ugye "jószándékkal eteti a kínzott csontsovány kutyámat" (mondjuk azért egy kövér dobi a kis bojlertestével elég felháborító látvány lenne, de mivel szerinte tacskó, már semmin nem lepődök meg)

A kis elszöszmötölő meg odaszarató gazdik meg... hát most ha az nem hatja meg a másikat, hogy hozzávágom a saját levesét, a szart legalább hetente egyszer odahordom a kerítésük elé, akkor szerintetek mi hatja meg? mert szerintem semmi.

Az meg már a másik dolog, hogy VASÁRNAP reggel negyed 7kor arra kelek, hogy a vizslás fazon megy a 2 kutyájával a boltba, akik szétszarnak mindent az utcában meg zavarják az autósokat mert neveletlen tahók (mert "a kutyával kedvesen beszélgetni kell")meg a gazdinak le kell küldeni a reggeli felesét...hát hagyjuk...

Ez is pont olyan, hogy az egyik szerencsétlen kutyát egyszer már megtépte az enyém, aztán rá néhány napra el is ütötték autóval... Nem mellesleg pont a párom, mert baromira nem látta a kutyát szürkületben... na ennek örömére a szanaszét kóringyáló kutyák kaptak jólláthatósági nyakörvet...

Bunkók az emberek, ez van...

2014. jún. 10. 17:23
 17/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Pedig ez már birtokháborítás meg tulajdon rongálás :O jegyzőt is próbáltátok?

Kutyát nem engedném a kerítéshez, az fix

2014. jún. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

A jegyző konkrétan ül a fenekén és személyesen elérni lehetetlen. Az összes beküldött videó és anyag elvész a bürokrácia tengerében, már kaptam a fejemhez azt is, hogy nem fognak ők itt holmi kutyaszarral foglalkozni, meg örüljek hogy nekem legalább nem kell etetni a kutyákat az úgyis olyan drága mikor nekik ott van a menekülttábor és a környéken annál meg a stadionnál fontosabb nincs.

Úgyhogy marad az, hogy én ha már meghallom hogy szaladnak előre, visszahívom őket, a kutyaszart meg szállítom vissza a tulaj kerítése elé néhány másik kedves szomszéddal együtt.

A hajnali meg éjszakai póráz nélküli, kutyát kerítések előtt vergődtető gazdikat meg néha megdobálom kaviccsal... egyébként az némileg feldob, mikor a paraszt bambán néz jobbra-balra hogy mi kapta el... a 2.-3. után rettentő gyorsan elhúznak.

De sajna mást nem tudok tenni, pedig nagy pártolója vagyok a kommunikációnak. Csak aztán mikor az ember lánya kéri szépen, mondja szépen, kéri csúnyán, mondja csúnyán, üvölt, ordít, fenyegetőzik és ez nem hat meg senkit, mert ahol ő áll, az közterület, bezzeg engem jelentgetnek agyba-főbe minden kis csipszarért, na ott kiborul a bili

2014. jún. 11. 08:04
 19/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ez szomorú...lehetne feljebb menni a hatóságoknál, de sok értelme sajna nem lenne
2014. jún. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Hát nem sok...úgyhogy civilizáció, én így szeretlek.
2014. jún. 11. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!