Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felvett egy rossz szokást,...

Felvett egy rossz szokást, hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Befogadtam egy keverék kutyust, elég gonosz tekintete van ráadásul FEKETE :D

Pórázon egyre szebben sétál, de...a kutyák...

Szereti a kutyákat, 80%-ukkal jól elökörködik, de mostanában elkezdett őrjöngeni a pórázon!


Úgy néz ki, hogy sétálunk, meglát egy másik kutyát, elkezd húzni (jobb esetben abbahagyja) és nézi, nézi, nézi, oda akar menni. Nade HA NEM megyünk oda, olyan durván megugatja, mint egy őrült! Félfojtója van és azzal azért pár pillanat alatt leállítom, meg igyekszek nyugodt maradni, de ezt miért csinálja? :/


Az párszor bevált, hogy megvártuk amíg elment a másik és leültettem, de ez milyen már...



2014. jún. 1. 14:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

:D


Igen, igen mindig rászólok ha már készülne morogni, hogy "nem". Ma délután mentünk egy nagy sétára és határozottan jobban viselkedett :)

2014. jún. 2. 17:31
 12/17 anonim ***** válasza:
No akkor fejlődik :D De azért vigyázz :D Van esze, és használja. Az ilyen kutyát árgus szemekkel kell figyelni :))
2014. jún. 3. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A KIMARADT SZOCIALIZÁCIÓT NEHÉZ PÓTOLNI. kezd el szocializálni,vidd sokat kutyák és emberek közé,vidd kutyasuliba,vidd,vidd,vidd . a lényeg a sok séta . otthon ezt a problémát nem lehet kezelni:)
2014. jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Elvileg szereti a kutyákat :D


Sokat sétálunk, napi szinten több órát vagyunk lenn és vannak már kutyahaverjai is :) Futtatóba is szoktunk járni néha (ha épp nincs nagy tömeg). Ott eddig 1-2 hiperaktív kutyát ugatott meg összesen, többiekkel jól elvolt!


Egyre inkább az az érzésem, hogy ha nem fogom szigorúan, magam mellett (ha előre akar szaladni korrigálom, rászólok), hanem nagyobb teret engedek neki a forgalmasabb helyeken, akkor úgy érzi, ő dirigál. Néhány nyugodtabb szakaszon persze kiengedem teljes hosszra meg csomót szaglászik, itthon is sokat játszok vele, kötélhúzás, labda, stb.


Lehet, hogy többet kéne futtatóba vinnem...? Mikor 5-6 kutya benn van mondjuk nem szívesen mennék be :/

2014. jún. 4. 23:02
 15/17 anonim ***** válasza:

a gond talán nem is a kutya . talán te ?? kezdem úgy érezni,hogy nem igazán érted a dolgot . szerinted szinte mindent jól csinál ...de mégsem ??

ezt a " rossznak nevezett viselkedési formát " inkább csak amolyan feléd irányuló kérésnek érzem. menj el egy kutyasuliba . párszor ! és hamar kiderül ,hogy vajon hol a hiba :)!

2014. jún. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Persze, nem vagyok kutyakiképző zseni, ezt én is jól tudom :D De írtam, hogy kutyasulira MOST nincs pénzem. Később, nyáron tervezem pár alkalommal elvinni, de addig is megoldást kerestem. Amúgy meg sok szakirodalmat olvastam + videót néztem kutyanevelés témában, szóval a lehetőségeimhez mérten azért igyekszem én is :D



"szerinted szinte mindent jól csinál ...de mégsem ?? "

Izé, én ezt nem írtam :D

Ügyes, okos, tanulékony, DE ha nem megyünk oda VALAMIÉRT egy kutyához, akkor hisztit csap! Azért álljon már meg a menet, nehogy már a kutya mondja meg mikor kihez menjünk oda :D


De azzal a módszerrel amit leírtam fent, tényleg jól haladunk.

2014. jún. 6. 11:51
 17/17 anonim ***** válasza:

nembánom segítek . van egy titkos könyv . csak a beavatottak ismerik,és sok bolha elpusztult miatta!

a címe : jan fennel : tanuljunk meg kutyául .

rákeresel a googlen .letöltöd a world formátumot és elolvasod.

aztán ,később esetleg értelmezed az olvasottakat,és esetleg elkezded használni is a leírt technikákat. :)

2014. jún. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!