Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv, két szőrzetű dobermant...

DonZsoltesz kérdése:

Üdv, két szőrzetű dobermant ismerek, Cser és a barna, Na de mi van a fekete dobermanoknál ami teljesen fekete? Rosszabb genetika, valami hiba esetleg? Engem zavar egy kicsit, hogy a teljesen fekete szőrzet miatt nincs meg a jellegzetessége.

Figyelt kérdés
Dobermanról, és jellegzetességéről.

#fekete #dobermann #teljesen fekete #doberman hiba vagy nem
2014. jún. 5. 09:29
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
A feketén én is azt vettem észre hogy valami nem 100as. Ezért jöttem ide. :)
2014. jún. 5. 10:09
 12/26 anonim ***** válasza:
88%
én ezt az almot meg sem nézném.
2014. jún. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Hát akkor most hallgatok másokra, bár nem szokásom. :)

De ilyenbe kivételt teszek mert sok időre veszem a kutyát ha veszek márpedig szeretnék egy dobit.


Úgyhogy marad a további keresés. :/

2014. jún. 5. 10:15
 14/26 anonim ***** válasza:
88%
Van izabella színű is még, de nem ajánlott, mert rengeteg betegséget hordoz az a színváltozat.
2014. jún. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene annyit keresgélni, ha eleve rendes tenyésztőknél keresgélnél és nem szaporítóknál. Kb. 15 évig veled lesz a kutya, és ha nincs szerencséd az első pár évben rákölthetsz annyi pénzt, amiből két törzskönyves, rendes kutya is kijött volna. Szerintem ha már annyira ilyen kutyát akarsz, akkor ne sajnáld rá a pénzt, eleve csakis tenyésztők között nézelődj és róluk kérdezz itt, hogy melyik kennelről milyen vélemény van (mert ott is vannak csalások)!

Vagy ha mégis sokallod a normál árát, akkor nézz szét menhelyeken, fajtamentőknél stb.

Nekem is az egyik kedvenc fajta kutyám és én is akarok majd később egyet, de az már biztos, hogy össze fogom rá gyűjteni a pénzt és olyat veszek aminek mindene megvan, mármint szűrések, törzskönyv, minden (majd még jobban utána nézek, de nálam még most nem esedékes a dolog, mert azt sem tudom, hol fogok élni pontosan) és akkor legalább az alap megvan és fajtatiszta, egészséges kutyát kapok. Még akkor is beüthet a baj és lehet, hogy lesz vele néha probléma, de ezerszer kevesebb, mintha hirdetésből vennék valami dobermann-jellegű kutyát. Mind aranyos persze, és mindegyik jó gazdát érdemelne (aki pedig szaporít az vesénrúgást), de ha a menhelyi nem felel meg, akkor már áldozza rá az ember a pénzt és rendes helyről vegye. A köztes megoldások a legrosszabbak!

2014. jún. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
83%

Ez a két kutya tuti nem egy alomból van. A fekete kölyköt pedig én is valami labradorszerűségnek tippelném inkább, amellett idősebbnek.

Gugli a barátom, ezért megnéztem neked:

labrador kölykök: [link]

dobi kölykök:

[link]

Egyébként kell bele a cser mintázat, mind a 4 színváltozatban, még az izabellában is megtaláható.

2014. jún. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Háát így lehet labrador látom én is már, összeraktam a 3 képet. :/
2014. jún. 5. 12:29
 18/26 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nézek valami jó kennelt? Valakinek valami ötlet?
2014. jún. 5. 12:43
 19/26 anonim ***** válasza:
15%

Megsúgom van :

Teljesen feket,fekete cser,barna cser,albínó,kék,

2014. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ milyen kutyát akarsz. Ha már elszántad magad a dobi mellett, gondolom tudod mit kell nyújtani neki.
2014. jún. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!