Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom távoltartani a...

Hogyan tudom távoltartani a kutyákat a portámtól?

Figyelt kérdés

A környékünkön rengeteg kutya van és gyakran portyáznak az otthonom közelében, ami nem csak az állandó ugatás miatt idegesítő, hanem azért is, mert családom van és félek, hogy valamelyik rájuk támad.

Az a probléma a kutyákkal, hogy nem mindegyik kóbor, sokat közülük a felelőtlen gazdáik engednek ki az útra és némelyik olyan agresszív, hogy attól sem riad meg, ha hozzávágok egy követ. Tudom, hogy most sokan szívtelen állatkínzónak gondolnak, de egyszerűen nem tudom máshogy elkergetni őket a portámtól és inkább megdobok egy kutyát, minthogy bántsa valamelyik családtagomat.

Az érdekelne, hogy ismertek-e olyan eszközöket, amivel hatékonyan távol tudom tartani az otthonomtól az utcán portyázó kutyákat? Elsősorban valamilyen ultrahangos eszközre gondolok, csak az a baj, hogy a legtöbb kutya keverék és úgy hallottam, hogy rájuk nem igazán hat. Próbáltam borsot, ecetet, de nem jött be.

Egy olyan eszköz kellene, amivel bármikor el tudom riasztani az állatokat és még a legagresszívabbak ellen is hatásos. Ismertek ilyeneket?



2014. jún. 10. 11:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%
És szerintetek a kerítés miért olyan szuper megoldás?? Nálunk sokszor beszöknek a kerítésen keresztül is a kutyák, ásnak egy gödröt, felfeszítik. És már vagy 3 féle kerítésünk volt!
2014. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
45%

Szerinem meg ebből induljunk ki: "némelyik olyan agresszív, hogy attól sem riad meg, ha hozzávágok egy követ"

Egy támadó kutyát nem hat meg a kődobálás, de egy támadás esetén a kórházból írogatnál. Ha csak az a baj, hogy a kutya ott megy melletted az utcán és esetleg rád néz, akkor hordj magaddal spray-t arra az esetre, ha beléd csimpaszkodna.

2014. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Először is van kerítésünk, de ez nekik nem akadály.

Gondoltam, hogy az ultrahangos cucc csak pénzpazarlás, azt pedig tudom, hogy a zsaruk csak akkor avatkozhatnak be, ha már vér folyik, szóval úgy néz ki, marad a jegyző meg a sintér.

2014. jún. 10. 15:06
 14/21 anonim ***** válasza:
12%
Vagy az is megoldás lenne,ha kezeltetnéd az üldözési mániádat.
2014. jún. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Hú, de vicces valaki. A 7-es választ is te írtad? Lehet, hogy ti jól mulattok ezen, de a családom és én nem tartjuk olyan viccesnek ezt a dolgot.
2014. jún. 10. 15:15
 16/21 anonim ***** válasza:
56%
Akik a szegény kutyákat védik ennyire vehemensen, azoknak nem tűnik fel, hogy a kérdezőnek joga van az utcán nyugodtan elhaladni, a kutyáknak viszont baromira nincs joguk az utcán lenni felügyelet nélkül, akkor sem ha barátságosak? Tudom, hogy nem ők tehetnek róla, de ez a szintű elfogultság már durva! Milyen bunkóság már olyan mondani, hogyha a kutya meg akart volna támadni, akkor már kórházban lennél? Jó hogy nem már köszönjük meg a kutyának, hogy küld kórházba!
2014. jún. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
38%
Ha igaz lenne az a paranoiás elképzelés étek,hogy az utcán lévő kutyák fő gondja a megtámadásotok,akkor tele lenne a média naponta kb.száz széttépett emberrel.Ugyanis lehet hogy újat mondok,de minden faluban van utcán lévő kutya.az ember elleni támadásokat nem ezek,hanem a rosszul,általában láncoknak tartott kutyák követik el.Szoktam befogni teljesen elvadult,hónapok óta utcán lévő kutyákat is,de még sosem harapott meg egy sem.Utcán falkázók sem ejtettek soha rajtam egy karcolást sem.
2014. jún. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
38%
Figyelj utolsó, őszintén szólva senkit sem érdekel, hogy milyenek azok a kutyák, NEM LEHETNEK OTT ÉS KÉSZ, end of story. Ilyen alapon akkor én is elkövethetek bármi törvényelleneset amennyiben rendes vagyok közben? Ha úgy rabolok ki egy boltot, hogy közben nem töröm be az ablakot, meg szépen köszönök a boltosnak, akkor oké? Kutyásként mondom, sokak nem kicsit el vannak szállva. Jó hogy nem már mi emberek kérjünk bocsánatot, hogy élni merünk.
2014. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
58%

Abban igazad van, hogy nem lehetnek az utcán. De abban meg a kérdező sumákol, hogy a kutyák agresszívak, mert egy agresszív, támadó kutyát egyrészt nem kővel kell dobálni illetve ha valóban támadtak, akkor abból tényleg orvos lenne, másrészt meg valószínűleg semmi nem történne, ha nem dobálná őket kővel. A kutyák ott vannak, ezen nem tud változtatni, hacsak nem vesz a család minden tagjának egy ultrahangos kutyariasztót, már ha működik egyáltalán.


Sok nem kutyás hiszi ám azt, hogy a kutyák agresszívak, csak mert odamennek hozzájuk megszagolni őket, vagy már akkor elkezdenek kapálózni, ha a kutya átmegy az ő oldalukra az utcán. Ilyenkor nincs is jobb, mint kővel megdobálni őket, igaz?

2014. jún. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az agresszivitás nem fekete-fehér dolog. Szerintem ahhoz sincs joga egy kutyának, hogy megugasson valakit vagy csak rámorogjon. Csak azért mert nem tépi szét az illetőt és küldi kórházba, még lehet agresszív. És ezt senkinek sem kötelessége elviselni. Nem te vagy az egyetlen ember a földön, aki találkozott már kutyákkal, hidd el. A kóborkutyák igenis lehetnek agresszívak, és is találkozok velük naponta és bizony sokszor szaladnak utánad meg ugatnak... Az nem úgy megy, hogy amíg el tudod kergetni könnyen addig oké. Annak sem kéne okénak lenni.
2014. jún. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!