Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom távoltartani a...

Hogyan tudom távoltartani a kutyákat a portámtól?

Figyelt kérdés

A környékünkön rengeteg kutya van és gyakran portyáznak az otthonom közelében, ami nem csak az állandó ugatás miatt idegesítő, hanem azért is, mert családom van és félek, hogy valamelyik rájuk támad.

Az a probléma a kutyákkal, hogy nem mindegyik kóbor, sokat közülük a felelőtlen gazdáik engednek ki az útra és némelyik olyan agresszív, hogy attól sem riad meg, ha hozzávágok egy követ. Tudom, hogy most sokan szívtelen állatkínzónak gondolnak, de egyszerűen nem tudom máshogy elkergetni őket a portámtól és inkább megdobok egy kutyát, minthogy bántsa valamelyik családtagomat.

Az érdekelne, hogy ismertek-e olyan eszközöket, amivel hatékonyan távol tudom tartani az otthonomtól az utcán portyázó kutyákat? Elsősorban valamilyen ultrahangos eszközre gondolok, csak az a baj, hogy a legtöbb kutya keverék és úgy hallottam, hogy rájuk nem igazán hat. Próbáltam borsot, ecetet, de nem jött be.

Egy olyan eszköz kellene, amivel bármikor el tudom riasztani az állatokat és még a legagresszívabbak ellen is hatásos. Ismertek ilyeneket?



2014. jún. 10. 11:03
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Csak az a baj a kődobálással meg mindenféle spray-vel, hogy két esélyes vagy bejön vagy nem, de az is benne van a pakliban, hogy pontosan ezekkel ingereled fel a kutyát, na akkor mi van? Még csak nem is lakom vidéken, de napi szinten találkozom sajnos kóbor kutyákkal, és még soha egyik sem lépett fel támadólag még akkor sem, amikor többen voltak. A legfontosabb talán a fellépés. Sajnos egy támadás elkerülésére nincs tutibiztos bevált módszer, mert ami az egyik kutyánál bejön, a másiknál már nem, és mint említettem egy rosszul megválasztott módszer még ronthat is a helyzeten de azért olyan kóbor kutya ami valóban megtámad nagyon-nagyon ritka. Ettől függetlenül természetesen nem helyes, hogy ezek az állatok az utcán bandáznak, de ezzel civilként nem fogsz tudni mit csinálni, be kell jelenteni a jegyzőnél hivatalosan, de a leghatásosabb ha személyesen bemész esetleg videóval a kezedben.
2014. jún. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!