Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket is megbámulnak kutyasé...

Titeket is megbámulnak kutyasétáltatás közben?

Figyelt kérdés

Nem olyan környéken lakok, hogy ritkaságnak számítson az, ha valaki kutyát sétáltat, de akárhányszor megyek, mindig bámulnak (mind engem, mind a kutyát), főleg az öregebbek.

Német juhász szuka kutyám van, volt olyan aki még azt is megkérdezte, hogy nincsenek-e kölykei. (egyszer sem voltak még neki) Ez normális emberi reakció? Veletek is szokott ilyen lenni?



2014. jún. 20. 10:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Én Pesten lakom. Akkor bámulnak meg ha frizbizek, vagy focizok a kutyával. A környéken sok az idős, akik sétáltatnak ugyan, max némelyik labdázik a kutyával, de ennyi.


A másik amiért még megállnak a futtatónál, ha több kutya kergetőzve birkózva nagyot játszik. Mintha fura lenne, ha két vagy több kutya szépen el tud játszani.


Egyszer éppen hozták be a staffi barátnénkat a futtatóba és megállt egy csapat srác megnézni, hogy szedi szét a staffi a vizslát. Nagy csalódásukra örül játékba kezdtek. Szóval Pesten is vannak érdekes elképzelések kutyákról...

2014. jún. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Megnézik a kutyát, az miért baj? :D Én Bp-en lakok, mégis megnézem az összes kutyát, hogy milyen aranyos :))
2014. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Miért érdekes elképzelés az, hogy az emberek szeretik nézni a kutyákat??? Nekem albérletben nem lehet kutyám, és így "élem ki magamat".
2014. jún. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Félre ne érts, nem az a baj, hogy megnézik. Hanem, hogy képesek a nyakukat totál kitekerve bámulni, kimeresztett szemekkel, vigyorogva. Ez a kicsit zavaró.
2014. jún. 20. 10:24
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne, ha beléd rúgnának meg a kutyába? Komolyan az embereknek semmi se jó. Vigyorognak a kutyádra, és??? Tetszik nekik, aranyos, ennyi...
2014. jún. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nyilván nem lenne jobb, ha belénk rúgnának. 3 hónapja van kutyám, és kicsit furcsának találtam, mivel eddig ha mentem utcán sétálni, ebben nem volt részem. De akkor megnyugszok ezek szerint normális. Köszi!
2014. jún. 20. 10:29
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem akkor bámulnak meg néha, mikor összeszedem a kutyasz*rt, meg néha a kisgyerekek, vagy az öregek mosolyognak, hogy milyen aranyos, de ennyi. Tőlem még nem kérdezték meg, hogy vannak-e kölykei.
2014. jún. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi most költöztünk vidékre ahol a kutyákat nem szokták sétáltatni, így minket is mindig megnéznek, hogy jééé ez sétáltatja a kutyáját :)

Ilyenkor mindig elmagyarázom mindenkinek, hogy ezek a kutyák nem piszkítanak be a kertbe és muszáj sétálniuk :)

szerintem 1 hónap múlva már nem leszünk nagy szám, mert megszokják :)

2014. jún. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a kutyákat, és mivel 3-4 év múlva szeretnék is egyet, ezért minden szembejövő kutyát megnézek. Nem tudom, hogy nézem vagy bámulom, vagy a gazdinak kellemetlen-e, de szerintem inkább büszkének kellene lennie, hogy más emberek elismerően megcsodálják a kutyáját (legalábbis én általában ezt teszem). Persze, ha valaki lenézően néz, arról meg nem kell tudomást venni, nem tetszett mindenkinek minden kutya. Ha például egy ritka vagy különösen szép, fajtaképviselőt látok sétálni, azért képes vagyok vissza is fordulni, még egy pillantást vetni rá.

Van olyan ismerősöm, aki meg nagyon fél a kutyáktól, és azért nézi folyamatosan, hogy "szemmel tartsa", amíg tisztes távolságba ér. Sajnos nem ritka, hogy 8-10 éves gyerekek sétáltatnak, olyan kutyákat, ami szemmel látható erőfölényben van és nem is igazán (jól)nevelt. Ezeket a párosokat joggal követi az ember szemmel, főleg ha gyerek is van vele, mert félti, hogy a gyerek egy hirtelen mozdulata vagy "különös" megmozdulása, odarohanásra készteti a kutyát, amit nem tud megállítani a "gazdicsemete".

2014. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Osztom a 9. válaszoló véleményét.

Nekem sincs kutyám, de ha meglátok egyet a kedvenc fajtámból vagy csak egy szép egyedet, van hogy én is teljesen "kiguvadt" szemekkel lesem minden mozdulatát :D Aztán észbe kapok, hogy ez lehet zavarja a gazdit, pedig nem könnyű levennie az embernek a tekintetét egy szemet gyönyörködtető kutyáról.

2014. jún. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!