Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik nem tenyésztőtől vették...

Akik nem tenyésztőtől vették a kölyök kutyusukat, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok helyen olvsom, hogy aki nem tenyésztő és kiskutyákat hirdet, az szaporító. Továbbá a szaporítótól vett kutyák betegek, esetleg nem is azokkal a tulajdonságokkal bírnak amit a fajájukra jellemző, ideggyengék.

Akik hirdetés útján vették a kutyusukat és nem tenyésztőtől, ti is a fent leírtakat tapasztaltátok? Csak azok válaszát várom, akiknek ebben van tapasztalatuk. Rengeteg hirdetést látok, gondolom azok a kutyák el is kelnek. Köszönöm!


2014. jún. 23. 14:56
1 2 3
 11/26 sippara ***** válasza:
78%

"a kutya ingyenes, de vagyonokba kerül az oltások, a féregtelenítés, chip, az ivartalanítási műtét"


Igen... tudod a normális ember oltatja és ivartalaníttatja a kutyáját, a chip kötelező, tehát menhelyen valóban ki kell fizetned azt, amit amúgy is kifizetnél, ha normális ember lennél. Botrány.


"és kaptál egy felnőtt, lelki traumás kutyát (ez az én tapasztalatom a menhellyel)"


Vagy mondjuk a több száz kölyök egyikét, akik hetente menhelyekre kerülnek a csodálatos mintagazdák melléktermékeként.


"és nagyobb az esélye hogy betegsége van (mert az utcán nőtt fel, összeszedett csomó lappangó betegséget pl.)"


Felsorolnál nekem mondjuk kettő ilyen brutális "lappangó betegséget", amit az utcán szedhet össze egy kutya? Sorolok neked szaporítós betegségeket cserébe: HD, ED, patella problémák, katarakta, szívproblémák, idegrendszeri gondok, fülproblémák. mondanám, hogy gondolkodj, de nyilván megtetted volna eddig is, ha lehetőséged lenne rá :)


"de kockázat még a híres tenyésztőnél is van, nem is kicsi."


Milyen kockázat? Normális tenyésztő nem tenyészt tovább eü vagy idegi problémás kutyát, és mivel a genetikához is konyít valamicskét, még tovább csökken bármilyen betegség esélye.


"ha pedig a tenyésztőtől vett százezres kutyád meghal, mivel a szerződés elsősorban az ő érdekeit védi, rád hárítja az egészet (nem jól gondoskodtál róla)"


Erre mutatnál egy példát? Láttál valaha egyáltalán akár képen is tenyésztőtől származó adásvételi szerződést?


"ha egy szaporító kutyája egészséges, jól táplált, megfelelően gondozott kutya, szebb kölyköket tud lehozni, mint egy tenyésztőé, nem egy esetet hallottam, hogy a tenyésztő összes kölyke életképtelen volt, ennyit a nagy párosításokról"


Az a baj, hogy már a mondat első feléből látszik, hogy körülbelül annyira értesz a dologhoz, mint a kvantumfizikához, így még csak annak sem látom értelmét, hogy magyarázni kezdjem, ugyanis Noétól kéne...


Egyik kutyámat sem vettem. Az első egy "rendes kis családtól" volt, "véletlen alom" (kb a negyedik). Ez a "rendes kis család" egyébként egy hétvégi ház sacc 35-40 négyzetméteres, nagyrészt betonozott kertjébe zárva tartotta a kutyákat (amikor az enyémet elhoztuk, éppen hármat), pár naponta kijártak eléjük szórni a pedigért, szóval igazi gyakoris mintaállattartók. Nyolc hónapos volt

a kutyám, amikor elhoztuk, most két és fél éves. Vannak idegi problémái (amikor elhoztuk, embertől-állattól-mindentől halálosan rettegett), egészségügyileg sem teljesen okés (érzékeny a szeme, a füle, a csípője), de az enyém, imádom, és semmiért oda nem adnám senkinek :) A másik egy igazi szaporítós (szintén kertbe kicseszett kutyák, húszezerért osztogatják őket, szintén csodás kis család) """"roti"""" szuka, érzékeny gyomorral, érzékeny füllel, Istennek hála príma csípővel és habitussal. HUSZONÖT kiló most, ha szerencsém van, talán fel tudom izmolni egészen 30 kilóig 3-4 éves korára, testalkatilag, fejileg itt-ott ráfogható a roti, de alapvetőleg annyi köze van hozzá külsőre, hogy fekete-cser és viszonylag nagydarab :D

2014. jún. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
80%
12 ezerért vettem szaporítótól négy hónaposan.Félmilliómban van konkrétan csak az,hogy életben maradt,mellé pánikbetegségtől kezdve minden viselkedési problémája volt.Most csak extra módon domináns,röviden köcsög.A tenyésztői szerződéseket meg garanciákat hagyjuk.Mit csinálsz,ha öröklött beteg a kutya,amit százezrekért vettél,visszaadod?Azt a kutyát,aki hozzád nőtt,családtag lett?Majd akkor jelent garanciát,ha valaki tenyésztő,ha kizárják maguk közül a csalókat,állatkínzókat,törzskönyves szaporítókat.
2014. jún. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
91%

Egy ismerõsöm staffbullként vett egy kiskutyát szaporítótól, akkor még hasonlított is a fajtára. Most maximum annyiban hasonlít, hogy tigriscsíkos, de amúgy mindenben a fajta ellentéte, még temperamentumban is. Mellette súlyos ekcémája van.

Szintén ismerõsöm 25.000 ft-ért vett bordert, fél évesen furcsán kezdett járni, az orvosnál kiderült, hogy diszpláziás.

1,5 éves cane corsom tenyésztõtõl vásárolt, örökletes betegségekre szûrt szülõktõl. Eddig csak az oltások miatt, illetve 4 hónapos korában egy gyenge bélgyulladás miatt kellett orvoshoz vinnem.

2014. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
94%

Az első kutyámat egycsillivili kennelből kaptam, a szűrései meg minden rendben volt, a kiállításokon nagyon szépen szerepelt ezért a tenyésztő segítségével lehoztunk tőle egy mesés almot. 6évesen rákot diagnosztizáltak nála, a tenyésztő tárogatta a karját, hogy nála ilyen még nem fordult elő, tuti nem örökletes, biztosan azért rákosodtak el a szőrtüszői mert bagóztak körülötte anyámék... teljesen mindegy a történet, 14 évig imádtam a kis házsártos vénlányt.

A második kutyámat, egy németjucit apámtól kaptam. A helyi rendőrségnél besikerült alomból, tehát végülis szaporítós. Már senkinek nem kellett így apám elhozta.

Kölyökkorban eltört a farka, nem fejlődött ki rendesen, domináns, hisztis és lopós. Kicsit nagyobb a standard-nél, ordas. A munkakedvével nincs baj, a szűrései negatívak. Kb. a betont is képes megemészteni, ami ehető szerinte azt meg is eszi...előtte lehetőleg ellopja...

Most mellé mentettem egy dobit. Egy észlény családnál volt rettenetes sorsa, 10 000Ftért váltottam ki. Utólag kiderült, hogy tk-s, egy külföldi munkavonalú tenyészetből származik. Színhibás, az előző gazdái miatt a gyerekeket nem bírja, nem barátkozik emberekkel, önbizalomhiányos ezért bizonyos helyzetekben félelemből agresszív. Allergiás, a szeme gyulladékony, a gyomra érzékeny...egyébként a világ legjobb kutyája, küllemre tökéletes, a jelleme meg alakul. A tenyésztő ha egy kicsit felelősségteljesebb lett volna, akkor ez a kutya nem itt tartana... balkáni mentalitás...

2014. jún. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
76%
A garancia a genetikai betegségekre nem az, hogy visszaveszi a kutyát (bár vannak emberek akik mégis megteszik), hanem mondjuk állja a kezelések árának x %-át. 100 ezerből a tenyésztő besegít pl 50 ezerrel. A szaporító azt is letagadja hogy valaha látott.
2014. jún. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Valaki írta, hogy meg kell nézni a kutyát, meg a többi kölyköt...a barátnőm már egy órásan látta a kutyáját, egy családi házban született, ahol úgy gondolták, hogy a kutyának meg kell tapasztalni az anyai örömöket, meg nekik is jól jön egy kis plusz pénz évente kétszer. Ránézésre szép, egészséges a kutya, de 100-ben van a patellaműtétje, és még lesz egy. Anno a kutyát 60 ezerért vette chip, oltás, minden nélkül.
2014. jún. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Ki vagy vele segítve,ha a 150 ezres műtétből vissza kapsz egy ötven est.Vettél aranyárban egy kutyát,és még kidobhatsz egy százast mellé.Baromira megéri.
2014. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Írták már elegen,hogy milyen volt a szaporítós kutyája,én egy szaporítóról írnék egy példát, akit személyesen is ismertem.

A magam részéről két kutyámat is tenyésztőtől vettem, semmi baj velük az ég világon. Viszont nem ítélek el mindenkit, akinél születik kiskutya,és nem tenyésztő,mert akárhogyis, nem tud/akar mindenki százezreket kiadni kutyára,de ettől felelős,jó gazdája lehet.

Szóval családi baráti körbe bekerült egy szaporító. Nem igazán foglalkoztam vele, hogy szaporít,mert viszonylag normálisnak láttam a dolgot. Nem voltak túl gyakran elletve a szukák, családban nőttek fel, foglalkoztak velük.

Egy idő után már kezdett nagyon nem tetszeni a dolog. Volt,hogy vett baromi olcsón kölyökkutyákat, hogy aztán jóval többért továbbadja...Volt több fajta, iigazából a kutyák semmit nem tudtak,csak voltak, nem voltak kielégítve az igényeik.

Aztán egyszer csk fogta magát,megunta a kutyáit és lealtatta a szukákat. Rá pár hónapra a kant is...No comment.

Aztán egy másik fajta kutya megsérült, nem egy rettenetesen,de azt is lealtatta. Persze a gyerek kutyát akart,már hozott valahonnan egy 6 heteset.

No comment...Szégyen, hogy ilyet csak úgy, bármikor megtehet valaki. És van állatorvos, aki asszisztál hozzá.

Azóta változott a véleményem. Ne szaporítson senki,aki nem ért hozzá. Csak mert cukik vagy akármi. Akinek meg olcsón kell,menjen ki a menhelyre,és mentsen ki egy szerencsétlent.

Soha nem támogatnék ilyen emmbereket. Ő is csak azért tette,mert volt rá kereslet. Ha nincs, eszébe se jut. Ne támogassátok őket.

Tenyésztőnél is lehet beteg kutyát venni. Nagyon meg kell nézni,kitől vesz az ember.De ha már akar egy kutyát,akkor vegye a fáradtságot nézzen és kérdezzen utána a dolgoknak.

2014. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Én Bichon Frise-met elhoztam 1,5 évesen egy családtól nem foglalkoztak vele eleget aztán így kerestek neki új gazdit.Aztán apum ismerősének az ismerőse tudta,hogy mi bichont készülünk venni és akkor mondta,hogy tud egyet ingyen csak már felnőtt. Gondoltuk nem baj,egy kölyökkel úgy is több a baj,meg kezdő kutyások voltunk.


Megnéztük,elhoztuk.

Tuti szaporítós,mert érzékeny gyomrú(évente 3-4 tuti kapott egy jó kis bélgyulladást aminek a kezelése nem volt olcsó),allergiás(ez is viszi a pénzt minden évben),szemét műteni kellett és félős a mai napig.Kicsit erélyesebben szólok rá már össze rezzen,hanyatt vágja magát.

Nagyon sokba van már.Most 12 éves.Persze szeretem imádom.Minden megteszek érte.


Húgomnak van egy Havanese-e szaporítós 25 ezerért vették anyumék.Mondtam,hogy törzskönyves kutyát vegyenek húgomnak,tegyenek félre stb stb.De nem.


Lekopogom, a kutya most 3 éves és eddig kitűnő egészségnek örvend,idegrendszere nagyon jó! Küllemben látszik ugyan hogy Havanese,de egy tk-s kutyához nem hasonlítható.

Viszont ami a Havanese-kre nem jellemző az a domináns viselkedés.A mienk szuka,de nagyon domináns!Nyilván egyed függő,de rájuk jobban jellemző a nyugodt,megadó jellem.


Ettől függetlenül húgom kutyáján is bármikor előjöhet bármi,remélem nem, megtagadok minden rosszat.De a szaporítós kutyáknál lutri minden.

2014. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Külföldi tenyésztőtől, aranyáron vásárolt kutyáimat is szűrtem patellára, valamint a megtartott kölykömet is igenis leszűrettem, leszűretem és le is fogom szűretni, mivel többek között erre is szelektálok, mint ahogy a nyitott fontanellás kutyát sem fognék semmi pénzért tenyésztésbe. Nem akarok a tenyészetembe nyitott fontanellás, patellás csivavákat, mert onnantól az már nem tenyészet!


Ezzel együtt érdemes tudni, hogy patellára szűrt, és mentes szülőpártól is születhet patellás egyed.

A rák.... Ha egy kutya 5-6-7 + évesen rákos lesz, az rettentően szomorú és fájdalmas dolog, kutyának, tulajnak és tenyésztőnek is, de reálisan nézve nem élünk steril világban, mióta az embereknél is, azóta kutyáknál is megszaporodott a rákos megbetegedés.

Amit eszünk/esznek, amit belélegzünk/belélegeznek, sorolhatnám...növeli a kockázatát a megbetegedésnek. Értem én, hogy hajlam, de a környezeti hatás is bőven befolyásolja.

Egyéni vélemény

2014. jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!