Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik nem tenyésztőtől vették...

Akik nem tenyésztőtől vették a kölyök kutyusukat, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok helyen olvsom, hogy aki nem tenyésztő és kiskutyákat hirdet, az szaporító. Továbbá a szaporítótól vett kutyák betegek, esetleg nem is azokkal a tulajdonságokkal bírnak amit a fajájukra jellemző, ideggyengék.

Akik hirdetés útján vették a kutyusukat és nem tenyésztőtől, ti is a fent leírtakat tapasztaltátok? Csak azok válaszát várom, akiknek ebben van tapasztalatuk. Rengeteg hirdetést látok, gondolom azok a kutyák el is kelnek. Köszönöm!


2014. jún. 23. 14:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

9 éves golden retrever, a párom vette még az exével annak idején. Tél volt, hideg, 2 felnőtt kutya melegítette a csurom sáros kölyköt, a 'kedves' szaporító a kerti csapon mosta le a kiskutyát, és toszigálta, hogy "tud ez menni". Az első évében párom elmesélése alapján szinte csak a rizs+csirkemell duótól nem ment a pocakja. Miután elhozták, 2 hétig csak feküdt ha látta valaki, farkát lehetetlen módon behúzva. Szerencsére 1 éves kora óta csak oltásnál lát dokit, a gyomra is kinőtte valahogy ezt az érzékenységet, az idegrendszere nem túl stabil, de kezelhető.

Barátnőm vizslája szintén szaporítótól 35.000-ért, 1 éves, a bőre szinte mindig gombás, ízületi problémái vannak, folyton visszajön a kaja bármit kap enni, kisebb mint a standard bár ez a legkevesebb.

1,5 éves kutyám vizslának indult, színhibás, ingyen vihető. Elhoztam, soványka volt. Kiderült, hogy vizsla-agár, vizsla pofi, agár test. Tökéletes egészségnek örvend, az idegrendszere is rendben a Szilvesztert végig aludta szinte.

Fajtamentős, kb 1 éves ideiglenes kutyánkkal voltak bajok. Kezdésnek 20.000-es számlával indítottunk az állatorvosnál. Elég masszív tüdő és fülgyulladása volt, és rettegett az emberektől. Kalandos volt kezelni, pláne a fülét, de szépen felgyógyult. Az emberekben is mondhatni bízik már. Nála hálásabb kutyával még nem találkoztam. Az egyik legszebb kutyás emlékem az, amikor 1-2 nap után magától jött oda hozzám a simiért. A többiekhez csak kb 2 hét után szokott hozzá annyira, hogy ne kezdjen el pánikolva a lehető legközelebb kerülni hozzám. Kemény dió volt, de megérte. Szinte félelmetes a megfelelési vágya. A nehézségek ellenére csak ajánlani tudom a befogadást.

2014. jún. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

A mi történetünk furi, ugyanis mi tenyésztőtől kaptuk a kutyánkat. A kutyusunk apukája törzskönyvezett akita inu, akkora volt mint egy medve, anyu szintén. Csak az én lány kutyusom rossz alomból származott. A 2 fiútestvére elpusztult 2 hónapos kora előtt, úgy volt h a mi kutyánk sem éri meg a fél éves kort (legalábbis nem tudnak ígérni semmit mert a másik kettő is csak elpusztult pedig igencsak odafigyeltek rájuk), de apa erősködött h mi elvisszük, kell nekünk, és láss csodát már 13 éves.

Mielőtt valaki rohadt szaporítónak titulálná őket, édesapám régi ismerősei, akik komolyan meggyászolták azt a két szegény kölyköt és úgy tudom azóta csak fedeztetnek és nem vállalnak kölyköket.

Apropó, az én kutyám hófehér fajtiszta akita inu, azt hiszem törzskönyve is van vagy volt(?) bár ez nem biztos mivel tényleg azt hittük h elpusztul, meg amugy sem érdekelt nálunk senkit a törzskönyv, kedves hűséges gyerekbarát kutyus, a többi nem érdekelt minket.

Szóval itt a példa arra h a tenyésztőknél is felütheti a fejét egy hirtelen betegség vagy lehetnek életképtelenek a kicsik. Meg könyörgöm szálljatok le erről a törzskönyv témáról, az nem jelent semmit. Eddig ahány törzskönyvezett 'díjnyertes' kutyával találkoztam, mind beteg volt fizikailag vagy mentálisan. A legjobb példa erre a közel félmilliós bullmasztiff kutya volt, unokatestvéremék vették.. Három év alatt közel 3 millió ftot költöttek a műtéteire, és a gazdái közül is csak 2 mehetett a közelébe, olyan idegbeteg volt. Pedig okos állat volt, kutyaiskolába járatták, mindenki szerette, inkább ők nem ettek de a kutyának a legjobb minőséget vették, sosem volt megkötve, sosem bántották, és mégis egy szörny lett szegényből :( Úgyhogy ennyit a nagy törzskönyvezésről meg versenyre való kutyákról.

2014. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 sippara ***** válasza:
73%

"A 2 fiútestvére elpusztult 2 hónapos kora előtt, úgy volt h a mi kutyánk sem éri meg a fél éves kort"


Igen, ezt hívják törzskönyves szaporítónak.


"Eddig ahány törzskönyvezett 'díjnyertes' kutyával találkoztam, mind beteg volt fizikailag vagy mentálisan."


Igen, persze, nyilván.


"Pedig okos állat volt, kutyaiskolába járatták, mindenki szerette, inkább ők nem ettek de a kutyának a legjobb minőséget vették, sosem volt megkötve, sosem bántották, és mégis egy szörny lett szegényből :("


Az, hogy jó kaját kap, és nincs megkötve, a kutyának szó szerint nem jelent SEMMIT, sőt, rosszabbik esetben csak azt, hogy van jópár csicskája. Azokat meg ugráltatni kell, és igen, ha nem tudnak viselkedni, akkor helyre kell őket tenni.

2014. júl. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

Sippara, te kib.szott beteg vagy:D

Helyre kell őket tenni? Mit kell helyretenni egy 4 éves kislányon aki csendben elsétál mellette az utcán?

Ezt magyarázd már meg:D

Amúgy is a kérdezőnek írtam. :)


De ha minden egyes kiállítás kutyát ismersz, akkor mesélj még nekem arról mennyire természetes, hogy egy 4-5 éves beagle rákos lesz.. vagy hogy nagyszüleimnek már a 4. tacskója gerincsérves és/vagy csípőficamos pedig olyan nagy kennelektől veszik őket..

https://www.youtube.com/watch?v=1gxa4HxF5sk

Ajánlom figyelmedbe ezt a számot.. az a címe hogy ne ugass, hallgasd meg párszor és legközelebb ne válaszolj mert kurv-ra nem érdekel ;D na pápá

2014. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Nekem sok kutyám,ezek között van keneles kutya és hirdetet kutya! 1* történt egy apró csalódás,egy bolonaise kutyát vásároltam hírdetés alapján,és mikor felnõtt egy pumi lett belõle,azóta is velünk van egy nagyon tündéri kutya :")
2015. jan. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 sippara ***** válasza:
Kedves huszonnégyes, az négy éves kislány megtámadása bizony súlyos nevelési hiba az esetek 99 százalékában, a rákra maximum öröklötten hajlamos lehet a kutya, kell még mellé szar kaja, szar életmód, meg jó adag balszerencse, hogy kialakuljon, a zacskók gerincproblémái pedig TARTÁSBÓL erednek, mi sem bizonyítja ezt ékesebben, mint hogy a nagyszüleidnek az összes kutyája beteg volt - valószínűleg lépcsőztetve voltak, nem volt megfelelő a kaja, a mozgás. Ha a gazda hülye az adott fajta tartásához, az meg igazán nem a tenyésztő hibája :)
2015. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!