Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az embereknek miért van ennyi...

Az embereknek miért van ennyi előítélete a Rottweilerekkel szemben? Nekik nem jár a bizalom?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy nem egyszerű esetek, kemény kutyák.

Az enyém 8 hónapos, és annyira negatívan áll hozzá mindenki. Félnek tőle, bizalmatlanok vele szemben.

Azt gondoltam, a Pit gazdák megértőek, de a környezetemben még ők is úgy reagálnak rá, hogy áá rottie, majd megesz, fenevad, stb. Azt gondolom, megneveltem rendesen, és mégis annyi az előítélet, hogy már nekem rossz...



2014. jún. 25. 21:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Aki rotit tart, az tisztában van azzal, hogy nem lesz se a kutyások, se a nem kutyások kedvence. Ez van.

És hogy miért? Azért, mert nagyon sokan félreismerik, ezáltal félrenevelik a rotijukat (már aki egyáltalán neveli), amiből aztán adódnak a problémák (agresszivitás, félősség, stb, stb...). A környezetemben is van olyan rotis, aki meg nem simogatná a világ minden kincséért sem a kutyáját, az meg a sulin (legalább oda elviszi) megy mindenkihez egy kis szeretetért. Persze ha meg valaki megsimogatja, akkor a gazdája bántja érte a kutyát. Szóval, ő is totál félreismeri, fogalma sincs hogy kellene vele bánni, és akkor ő még csak egy a sok közül.


Nekem is rotim van, 2 éves lesz.

2014. jún. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Két staffim van, tudom, mit érzel. Az emberek buták, korlátoltak, minden olyan kutyát vadállatnak titulálnak, ami nagyobb 5 kilónál.

Egyik staffim, a szuka, bogárfekete színű. Tőle a színe miatt jobban tartanak az emberek, mint a másiktól, aki csíkos és sok benne a fehér. Többször kaptam a pofámba, hogy hadd simogassák meg a csíkost, de a feketét ne engedjem oda, mert annak gonosz a feje...

Amikor egyszer uszon utaztunk, hallom, hogy egy nő megjegyzi: de gonosz feje van annak a rotinak... Nézek körbe, hol van itt roti? Az én kutyámra gondolt. o.O Ilyen agykapacitású emberektől mit várunk? :D

Ne törődj senkivel és semmivel. Én örülök, hogy kikerülnek az utcán, legalább nem kell elviselnem a szobacirkálók agresszióját.

2014. jún. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.


Egyébként nálunk meg pont az az érdekes, hogy sokan jönnek oda, hogy meg akarják simogatni a kutyát, meg szinte sose kerülnek ki. Aztán meg persze utána megy a vita, ha túl közel jönnek, stb., és a kutyám meg kitámad rájuk, hogy hát mit képzelek én, stb... Mondjuk hozzáteszem, hogy itt a cigányok előszeretettel kötekednének vele, meg próbálnak nagyfiúskodni, hogy na majd ők megmutatják.. aztán mikor a kutyám meg nekik megy, akkor meg megy a visítozás, meg a vergődés. Szóval ahogy észrevettem, nálunk nem igazán tartanak tőle, már csak akkor, mikor megszólal. És hát az enyém elég hamar megszólal :D

2014. jún. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Amíg sippara rotija nálam volt, én ennek kimondottan örültem. Én sem vagyok a mindenkivel haverkodós fajta, így több hülyét ki lehet szűrni.
2014. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Felénk nem reagálnak rájuk így. Legalábbis a kutyasuliban nem tűnt fel, hogy ki lenne közösítve a rottis fickó. Én is simán odaengedem a 10 kilós kutyámat, elvannak. :D
2014. jún. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

3 roti ismerek személyesen, akik jól neveltek, szocializáltak.

A többit látásból: pórázon tartva őrjöngenek más kutyákra.

Roti keverékem van, elég szigorú tekintettel, főleg BKV-n, mikor félig alszik :D Mégis egyre inkább megcsodálják, milyen szép, okos és barátságos :)

Igaz, forgalomban színes hám is van rajta :P

Taníts meg pár trükköt a kutyádnak és a kutyátlanok is csodálkozni fognak.

Pl. mikor véletlen leejtek egy tiszta zsepit és a kutya feladja nekem, vagy kidobja a papírgalacsint a kukába, az emberek azonnal elmosolyodnak...azok is, akik amúgy félnének

2014. júl. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Tipikus rotis gazdi vagyok, 20 éves, és már a 2. Rottweiler-emet nevelem. Biztos vagyok benne, hogy a következő kutyám is roti lesz. :-)

Tudniillik, hogy a Rottweiler-ek harci kutyák, régen gladiátor kutyák voltak, tehát legtöbb esetben ebből származik az előítélet.

Viszont nagyon sokan tisztában vannak azzal, hogy a Rottweiler imádja a gyerekeket, igazi szerető tagja lehet egy családnak. Mind nevelés kérdése.

Aki rotit tart, nagyon fontos, hogy tisztába legyen a következő dolgokkal:


- saját elkerített terciájának alapterülete minimum 20 négyzetméternek kell lennie! ennél csak nagyobb lehet!

- láncra ne legyen kötve!! érezze, hogy nem rab, nincs fogságban!!

- törődès és sok játék!! akinek nincs ideje a kutyára, csak a kennelben lenne egész nap egyedül, az ne is tartson!!

- ismerkedés!! még kicsi korában nagyon sokat kell sétáltatni, ismerkedjen más kutyákkal, emberekkel, szokja őket :-)


Mindemellett azért jó házörzőt is kell faragni belőle: az utcán, séta közben legyen barátságos, nyugodt, de otthon őrizze a házat, védje a saját territóriumát. :-)


Mások véleményével meg ne foglalkozz!! Nagy ívben le kell .....

Én is sokszor megkaptam már, de akik ismernek tudják, hogy jól nevelem a kutyámat és, hogy senkinek nincs mitől tartania. :-)


Remélem segítettem. :-)

2014. júl. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!