Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi kutyafajták közül...

Az alábbi kutyafajták közül te melyiket tartanád leginkább ideális családi kutyának?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, sok szabadidővel, van két gyerkőcünk és nekik szeretnénk kutyát. A kutyát persze csak az én felügyeletem mellett gondozhatnák, önállóan még szerintem nem menne nekik. Ezekre a fajtákra gondoltam: Leonbergi, Bernáthegyi, Husky, Amerika staffordshire terrier, Beagle, Rotweiller, Golden retriever, Angol masztiff, boxer. Nekem fontosabb a kutya személyisége, jellemzői, de a páromat a külső fogja meg, így ezek a kutyák azok amik beleférnek mindkettőnk elképzelésébe. A lényeg hogy család centrikus kutya legyen akitől azért a külvilág tart, mert nem tudják hogy a légynek sem ártana. Kerítésen belül meg max halálra nyalogatna bárki. Szóval nem házőrzés a cél. Családtagnak kell. Szerintetek melyik lenne a legjobb?
2014. jún. 26. 06:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül mindegyik ideális családi kutyának. Tartani egy beagle-től vagy egy goldentől senki se fog, szóval el kellene dönteni, hogy mit szeretnétek. Tartsanak tőle, de akkor okkal (roti), vagy tartsanak, de mégse bántson senkit (leonbergi, bernáthegyi, amstaff, angol masztiff, boxer, husky), vagy ne is tartsanak tőle (beagle, golden).


Szóval, ha nem házőrzés a cél és nem is akarjátok, hogy bárkit is bántson, akkor a rotin (esetleg még a huskyn) kívül bármelyik lehet. Viszont a maradék közül meg nem mind "félelmetes", ahogy azt már fent is leírtam.

2014. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
ismerősömnek volt beagleje, és az nem volt makacs, de akkor bocsi, de akkor nem mondtam semmit :)
2014. jún. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Úgy látom azért titeket is le nyűgőz egy leonbergi Hát igen titkon ő az én favoritom! Tudtok megbízható minőségi leonbergi tenyésztőt? Nagyjából mi lehet az ára egy ilyen kutyának?
2014. jún. 26. 12:20
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Egészen pontosan meg tudom mondani az árát: 800 euro. Ha forintban jobban tetszik, akkor 240.000. Külföldön drágább, 1200 felett van. A megszületett és várható almokat pedig itt találod: [link]


Nincs kizárva, hogy egyes tenyésztőknél találsz némileg olcsóbban is, de a 60-100 ezer forintos kategóriával már szite biztosan nem stimmel valami.

2014. jún. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2014. jún. 26. 18:54
 16/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ilyet írok, csak fontosnak érzem, hogy a leonbergit jóval többe kerül etetni, mint egy kisebb kutyát. Ha ez nem gond, tényleg jó választás!
2014. jún. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!