Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem idegesít ez a...

Titeket nem idegesít ez a hirtelen jött kutyaiskola mánia?

Figyelt kérdés

Mindenki mindenhol a kutyaiskolával jön, nem értem, miért sulykolják ezt bele másokba... Oké, hogy hasznos, tök jó, remek, ezt nem is vitatom!


De a szitu, ami felhúzott:

A minap sétáltatom a kutyámat parkban és beszólt valaki, hogy menjünk kutyasuliba. Kutyám 4 hónapja van velem, sintértelepről van, előtte kóbor volt, 1-2 éves. Elértem, hogy szépen jön pórázon (nem ismerte) és nem vinnyog hangosan, ha kutyát lát 50 méteres körzetben (szereti őket nagyon). Futtatóban, udvaron, lépcsőházban teljesen behívható, de az utca...Hát ott minden olyan izgalmas neki, hogy teljesen más elmeállapotba kerül :D (Terrier mix.) Odajött egy póráz nélküli idegen kutya (gazdi valahol messzebb), enyém meg húzott, majd mikor nem engedtem a rángatásának, lefeküdt. A másik odajött, ismerkedtek és mindkettő játszott volna, de az enyém meg majdnem kirántotta a karomat, mert nekilódult. Erre a másik gazdi odajön, mondja miért nem engedem el, mert a Bubuka csak játszani akar vele blablabla.... Mondom NEM engedem el, mert nagyon izgága és még nem behívható. De, de, engedjem csak el. Mondom NEM! Elég ha egyszer szalad ki egy kocsi elé (járnak a környéken, meg buszok is) és volt kutya nincs kutya. Erre meg mondja, hogy akkor talán kutyasuliba kéne vinni, én meg mondom, hogy azt sajnos nem mindenki tudja megfizetni. Erre nézett rám tágra nyílt szemekkel.


Én értem és maximálisan elfogadom, hogy a kutyasuli remek dolog. De miért kell ezt mindig az ember fejéhez vágni? Főleg, mikor olyan mondja, akinek a kutyája szintén rendetlenkedik... Én folyamatosan gyakorolok az enyémmel, tanítgatom, olvasok a témában, videókat nézek, stb és haladunk.


Ráadásul sokszor tök megalázó, mert láthatóan pénzes emberek mondják én meg nem vagyok az.



2014. jún. 28. 01:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Teljes mértékben egyetértek!
2014. jún. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
Igen, az a baj hogy mindenki ítélkezik anélkül, hogy tudná a háttértörténetet... ilyenek az emberek sajnos, nem csak ezzel kapcsolatban. Nagyon idegesítő, de nem tudsz vele mit tenni, így hagyd figyelmen kívül, magadat ne idegesítsd fel emiatt. Ilyen világban élünk, csak mosolyogj rajta, gondolom ő tökéletesen neveli a kutyáját...
2014. jún. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Amíg nem teszik kötelezővé a kutyaiskolát nem zavar.

Az ilyen ítélkező emberektől viszont mindig megfájdul a lelkem.

Az, hogy befogadtad a kutyust, foglalkozol Vele, becsületes dolog!

Sok kitartást és boldog közös pillanatokat kívánok Nektek!

2014. jún. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
engem is zavar foleg ha az ilyen "gazdag muksok" megszolnak! egyszer annyira bepipultam egy ilyenért hogy elszaladtam a helyi konyves boltban es vettem egy kikepzoknek szolo kezi konyvet elkeztem az olvasasat es vele egyutt a tanitast azota hala istennek mar nem szol meg sot meg kerdeztek is hogy melyik suliban voltunk a kutyammal mondom nem voltunk egyikbe sem hanem utanna olvastam meg van sok konyvem! neztek is ram nagy szemekkel! ui: nem magamat akaromtam starolni de ha az ember egy kicsit odafigyel turelmes meg minden akkor kutya suli ide v oda nem kellene kicsit gondllkozniuk az ilyeneknek mint ezek a gazdag mukik akik csak kedv telesbol tartanak kutyus jo vanmak kivételek de na
2014. jún. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Hasonló képpen én is voltam.

A gyepiről hozott ki a cég egy nj. t ahol dolgoztam. Egyik nyáron levittem az Omszki tóra pancsolni. Mivel tudtam hogy nagyon kutyás, ( sajnos támadta a kutyákat ) ezért kizárólag hosszú pórázon pancsizott. Na és nem győztem elhajtani a többi kutyást, hogy ne engedje már ,, fifikét'' az enyémhez.

Erre nekem is beszólt egy vén trotty, hogy talán meg kéne nevelni meg suliba vinni. Na én beszóltam neki, hogy majd akkor ha mindenki betertja az alapvető szabályokat, miszerint közterületen kötelező a póráz......

Amúgy meg én is sok mindent elértem vele kutyaiskola nélkül.

Ha az ember már megtanulta a kutyasuliban hogyan kell tanítani képezni a kutyáját, akkor a sokadik kutyát szerintem nyugodtan taníthatja saját maga.

2014. jún. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 sippara ***** válasza:
49%

Kérdező, az a szitu, amit leírtál, abszolút nem volt jogos a másik kutyás részéről, de ettől függetlenül igenis a kutyát tartók bőőő többségére ráférne egy normális kutyaiskola (igen, azt is értem, hogy nem mindenkinek van rá pénze, de ugyanaz áll itt is, mint a tks kutyáknál, félre kell tenni, vagy nem kell kutyát tartani, ugyanis az nem kötelező, hanem luxus).


" ( sajnos támadta a kutyákat ) ezért kizárólag hosszú pórázon pancsizott. Na és nem győztem elhajtani a többi kutyást, hogy ne engedje már ,, fifikét'' az enyémhez.

Erre nekem is beszólt egy vén trotty, hogy talán meg kéne nevelni meg suliba vinni. Na én beszóltam neki, hogy majd akkor ha mindenki betertja az alapvető szabályokat, miszerint közterületen kötelező a póráz...... "


...és jó nagy paraszt is voltál. 1.) ha kutyázó kutyát viszel olyan helyre, ahol más kutyák is vannak, akkor bizony helyből a TE anyádat, ugyanis nem köteles az egész világ hozzád igazodni. 2.) Közterületen továbbra sem kötelező a póráz, a törvény csak a felügyelet nélküli közterületre bocsátást tiltja.


Mondom mindezt úgy, hogy egyik kutyám se látott sulit SOHA - mondjuk százból 99 ember ezt meg nem mondja róluk, mert normálisan vannak nevelve.

2014. jún. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

"...és jó nagy paraszt is voltál. 1.) ha kutyázó kutyát viszel olyan helyre, ahol más kutyák is vannak, akkor bizony helyből a TE anyádat, ugyanis nem köteles az egész világ hozzád igazodni."


már bocsássa meg a világ, de a kutyákkal nem puszipajti kutyával már ki se szabadna mennie az utcára? ott is járnak kutyák! rendben van, hogy a kutyagyűlölő pit bullal nem sétálok be a yorkiktól hemzsegő kutyafutira, de ha én megnevelem ezt a kutyát, necces helyzetekben pórázon tartom, akkor már had éljek ugyanazokkal a jogokkal, mint a többi kutyás. ők meg ne engedjék el szabadjára a behívhatatlan kutyájukat, még akkor sem, ha nem bánt! mert ha nem is kutyázik az enyém, lehet, hogy tüzel, vagy beteg, vagy egyszerűen csak nem vágyunk más (kutyás) társaságára.

ha odaszólok a másiknak, hogy légyszi ne engedd ide, akkor azért miért kell közellenséggé titulálni valakit?

a leírt szituban a nj pórázon volt, nem árthatott senkinek, miért ne vihetné le úsztatni, ha képes kontrollálni a kutyát? miért lenne felelős azért, mert más nem tudja/akarja ugyanezt ezt megtenni?


az alap kérdésre a válasz: közöld ilyenkor, hogy most mentetted a kutyát. ezt vagy megérti, vagy nem. utóbbi esetben nem kell vele foglalkozni.

2014. jún. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 sippara ***** válasza:
39%
Azért a kutyázás meg a "nem puszipajti" között számtalan árnyalat van, és igen, ha kutyák által frekventált helyre viszel egy kutyát, akkor a minimum, hogy ne kutyázzon. Ha meg kutyázik, akkor tessék olyan időpontot/helyet keresni, amikor/ahol nem zavartok másokat. Értem, hogy a többi kutyás is hülye, meg nem tudja behívni a dögjét, de attól még ha a közös fürdőhelyen a tiéd megeszik egy nyézét reggelire, bizony te leszel a hibás.
2014. jún. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Az emberek többsége képtelen megnevelni rendesen a kutyáját, talán ezért van.
2014. jún. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

ha az enyém pórázon van, és egyébként is visszahívható, akkor ugyan miért lennék én a hibás? ha belefut a nyéze az enyém szájába - annak ellenére, hogy szóltam, fogják meg - akkor arról nem tehetek.

az árnyalatok meg baromira nem számítanak, mert adott esetben a messziről is nyálfröcsögtető kutyázós kutyától nagyobb biztonságban vannak a kicsik (mert nekik is feltűnik, hogy nem kéne odamenni) mint azzal, amelyik még eltűri, hogy a közelébe jöjjön, de ha túl közel ér, bemászik a személyes terébe, akkor odavág egyet.


de nem is értem az embereknek hogyan lett magától értetődő az, hogy minden kutyához odaengedik a sajátjukat... nekem eszembe nem jutna az enyémeket más kutyához kérdezés nélkül odaengedni, ha barátságosnak néz ki, ha nem.

2014. jún. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!