Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az örökbefogadás...

Mit gondoltok az örökbefogadásról? Úgy általánosságban.

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki imádja a kutyákat, de elmondása szerint sosem fogadna örökbe menhelyről kutyát, hiába sajnálja őket nagyon. Azt mondta, az ember sosem lehet biztos teljesen abban, hogy a kutyát sikerült átnevelni a menhelyen, a rossz beidegződéseket kiirtani, vagy minimálisra csökkenteni stb. Szerinte a legbiztosabb kölyköt szerezni, mert az kicsi kora óta az emberrel van, mindent tudunk róla, ismerjük.

Elgondolkodtam rajta, valahol igaza lehet. Kíváncsi lennék hogy ti hogy gondolkoztok az ilyesmiről.


Mielőtt választ írtok, hangsúlyozom, hogy nem vagyok az örökbefogadás ellen (egyszer talán én is örökbe fogadok majd egy kutyust), nem kell ócsárolni, elméleti a kérdés, és a véleményére vagyok kíváncsi mindenkinek :)


(Bunkók kíméljenek. Köszönöm)


2014. júl. 2. 09:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%

Az én exmenhelyi kutyám is kifutott amikor mentem ki a postáért, de aztán visszajött, bár utána kellett futnom :D

Már itt van vagy 5 hónapja, ha nyitva hagyom a kaput, kinéz, kiszagol és jön vissza. Tudja ő, hogy jó dolga van, minek kockáztatna :)

Az ismerősöd butaságot mond, gondolj bele mennyire hálás lesz egy menhelyről kihozott kutyus ha adsz neki mindig ételt és nem pórázon tartod vagy egy kis kennelben.

2014. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%
Én anno menhelyről hoztam egy 3 éves kutyát, mondván, hogy nem akarok törzskönyves kutyát venni egy rakás pénzért, mert csak kedvencnek kell. A menhelyen nagyon kis stabilnak tűnt, életvidám kutyának. Mikor hazahoztam, kiderült, hogy szökik, szeparációs stresszes, és domináns is elég rendesen. Kijártam vele kutyasulin több tanfolyamot is, és idő közben költöztem is, ahová vittem is magammal, így a szomszédokkal is sokat kellett egyeztetnem, beszélnem a szeparációs gondok miatt. Azóta eltelt több mint 2 év, most már megtanultam kezelni, szuper kis kutya lett belőle, de ha ezt előre tudom, azt hiszem, nem fogadok örökbe. Szép dolog az örökbefogadás, de tényleg elhivatottnak kell lenni, mert bizony tartogathat az a bizonyos kutya néhány meglepetést. Mindezek tudatában egyébként a második kutyám is menhelyes kutya lett, szóval szerintem egy ember se le, se rábeszélni nem szabad, csak objektívan elmondani, ki hogy látja, és majd annak tükrében dönt az illető. Én támogatom az örökbefogadást, mégis azt mondom, ne fogadjon mindenki örökbe, csak az, aki hajlandó akár a poklot is végig járni az örökbefogadott kutyával.
2014. júl. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

Felkészülten kell kutyát hozni. A tenyésztőtől vett kölyök is okozhat komoly meglepetést, és a 8 hetes kölykön még nem feltétlen látszik 100%, hogy esetleg egy akaratos, hisztériás, félős jellem.

Akárhonnan is hozza az ember a kutyát, mindig megvan annak a kockázata, hogy nem azt kapja, amire számított. Ezért kell előre felkészülni a kutyára (szellemileg, tudás szintjén), és ezért érdemes komolyan venni a kutya kiválasztását.

A menhelyi kutyának megvan az az előnye, hogy az ember a kiválasztás előtt elviheti a kiszemelt kutyát vagy kutyákat sétálni pl, hosszabb időn át ismerkedhetnek - ezt egy tenyésztőnél azért körülményesebb megcsinálni.

Csak sokan nem veszik a fáradtságot erre.


Nekem tenyésztőtől van kutyám, és nagyon rábsztam vele. Persze, visszavihettem volna a tenyésztőjéhez, de az embernek vállalnia kell a felelősséget az elhozott kutyért(bár néha úgy érzem, talán jobb dolga lenne másnál).


Szóval a kölyök kutya nagyobb lutri szerintem. De csak ha az ember hajlandó elég energiát fektetni a választásba.

2014. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%
Szép dolog, de engem pl egyáltalán nem hoz lázba. Nekem igényem van arra, hogy az a kutya csak az enyém legyen. Ne "használja" előttem senki más, semmi kedvem más problémáival vagy esetleg eredményeivel élni együtt. Ha elb*szom hát elb*szom, de az is az én hibám lesz legalább és nem ki tudja kié. Persze minden kutyát lehet nevelni, de engem sokkal jobban izgat egy tiszta lappal induló kölyök akit kizárólag úgy formálok ahogy én akarok. Plusz nekem céljaim vannak a kutyával, és tudom, hogy a menhelymániások úgy próbálják eladni, hogy minden kutya tökéletes mindenre, de szerintem ez nem így van.
2014. júl. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
46%

"Az ismerősöd butaságot mond, gondolj bele mennyire hálás lesz egy menhelyről kihozott kutyus ha adsz neki mindig ételt és nem pórázon tartod vagy egy kis kennelben."


Ez csak egy túlromantizált tévhit. A kutya jelleme nem attól függ, hogy honnan van. Én ismerek pár menhelyi kutyát, akikben a 'hála" szikráját sem látni. Saját kutyámnak pl soha nem volt egy rossz tapasztalata, 8 hetes kora óta velem van, mégis még 13 éves korában is úgy imád mint az istent, és úgy fogja a napi egyszerű tápot mintha az maga a megváltás lenne.

2014. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
73%

Ennek magánügynek kellene lennie. Itt az oldalon borzasztó bunkó tud lenni nemély válaszoló, ha valaki nem szeretne menhelyi kutyát bármilyen okból.


Az meg marhaság, hogy a kutya hálából tökéletes kedvenc lesz. A lakótársamat menhelyen egy önkéntes hölgyike dumálta bele egy macskába, szinte sírt, hogy senki nem akarja elvinni, pedig olyan cuki. Szívtunk vele eleget, mert bár nem rossz szándékú állat, egyszerűen rosszul szocializált, szinte teljesen vad és emberekkel való kommunikációra majdnem teljesen képtelen volt. Sokat változott, de egyszerűen butaság azt állítani, hogy hálából tökéletesek lesznek. Nem igaz.


Nem szabad az emberekben azt a tévképzetet kelteni, hogy olyan lesz, mint ha egy tökéletes állatot kapnának, mert nem igaz. Megvan ennek is a maga szépsége, de kicsit butaságnak érzem, hogy itt az oldalon sok válaszoló szerint aki kutyát akar, az csak menjen be a menhelyre, oszt' majd ott megmondják melyik kutya jó neki és kész. Én márpedig szeretném magamnak kiválasztani azt a lényt akivel el fogom tölteni az életem következő x évét.

2014. júl. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, felpontoztam mindenkit, a véleményétől függetlenül :)
2014. júl. 3. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!