Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amstaff harci kutya vagy...

Az amstaff harci kutya vagy valami bemutató darab rózsaszín kis ruhával? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Figyelt kérdés
A kérdést azért tettem fel,mert szeretném tudni ti mit gondoltok az nem számít jelenesetben,hogy nekem mik a tapasztalataim. Konkrétan: Alkalmas a kutya esetleg más állatokat leteríteni ha arra sor kerül ( NE ÍRD HOGY NE KERÜLJÖN RÁ ) csak feltételezés. Vagy úgy gondoljátok,hogy ez csak valami "szoba" kutya játszani jó vele meg sétáltatni meg mutogatni másoknak?

2014. júl. 5. 08:44
1 2 3 4
 21/38 sippara ***** válasza:
100%
Skacok, ne :) Felesleges :) Akumi, látod te is, hogy IQ szobahőmérséklet alatt, hozzáértés meg odáig tart, hogy elöl harap, hátul szarik, a kettő között meg kibeb*szott keméééééény, minek állsz le vele? Ne vívj szellemi párbajt fegyvertelenekkel, kérlek :D
2014. júl. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Áh, ma ilyen napom van. Ez az acumit próbálom igazából megfejteni, hogy vajon azt is félreolvasta, hiszen azt se vágja, hogy kivel mit beszélgetett, vagy ez ilyen csúfolódás akarna lenni, nem is 12 éves, hanem 4 éves módon. De mindegy, inkább mosogatok, annak több értelme van. Meg ráengedem a harcikutyát valamire, hátha legközelebb megeteti magát azzal a moszkvaival ahelyett, hogy elkerülné a bajt, sokkal jobban élvezném.
2014. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Írd már meg, te nagyokos, hogy mire tenyésztették ki az amstaffot!
2014. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:46

Kissé eltértél az eredeti kérdésedtől.

A rátámadó kutyát minden gazda másként védi ki. Nem mindegy az sem, milyen kutyája van. Az sem, ér-e neki annyit a kutyája, hogy engedi belemenni egy ki tudja milyen verekedésbe.

Hiába staffi egy kutya fajtája, nem az összes képes harcolni. Ráadásul nem is a staffik az igazi "harci" kutyák.

2014. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Se nem harci kutya, se nem szobakutya.

Lakásban tartom a staffom, de rendszeresen sportolok/dolgozom vele. Nincs két egyforma kutya, vannak nyugodt vérmérsékletű staffok, akiket ha megszakadsz sem tudod rávenni arra, hogy pl. lógjon a fára felerősített bicikligumin, vannak olyanok, akiknek a sport, feladatok elvégzése a lételemük, és van a kettő között is, szóval teljesen egyedfüggő. Az enyémnek pl. napi 3-4 óra intenzív mozgásra szüksége van, egy barátoménak (ugyanolyan idős a 2 kutya), elég a napi 2 óra kevésbé intenzív mozgás és játék. De szobakutyának semmiképp sem mondhatók, mutogatni valónak meg végképp nem.

Mára már családi kutyának is nagyon jól beváltak, hiszen imádják a gyerekeket, vigyáznak rájuk. De sajnos elég sok helyen a családi kutya azt jelenti, hogy a kutya kint van a kertben, esetleg bejöhet a lakásba, annyit mozog amennyit a kertben sétál, és egész nap fekszik a kanapén. Persze és hála istennek, vannak kivételek, akik tudják, hogy mire van szüksége egy staffnak, és ki is elégítik az igényeit, de sajnos az előbbi példából elég sok van (nem csak amstaffok körében mondjuk).


Azt, hogy alkalmas-e más állatokat leteríteni, nem igazán tudom. Igazából attól függ, milyen állatról beszélünk. Az enyém fél éves korában megfogott egy nyestet, de egy nála kisebbet persze hogy leterít. Egy nála nagyobbal akadnának gondjai, de itt jön megint az egyedfüggőség: mennyire kitartó, mennyire van benne küzdőszellem. Valamint szerintem tartásmód függvénye is, egy kanapékutya a vasárnap délutáni sétán biztosan nem tudna megfékezni egy nála 2-3-szor nagyobb testű ebet, míg egy rendszeresen edzett, dolgozó kutya talán felvenné vele a versenyt. És ne haragudj, de én mégis leírom azt, hogy ilyenre ne kerüljön sor. Én is veszélyes helyen élek, tele van a város nagytestű kóborokkal és veszélyes, szabadlábon élő bűnözőkkel is, de nem kikerülhetetlenek.

2014. júl. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

"Kedves" Rossalie!!!

Nagy bunkóság így írni másokról, főleg ismeretlenül!!!

Látszik, hogy az a kerítés nagyon alacsony...ahogy sajna az EQ-d is :(

Képzeld, a balhét megelőzni egyszerűbb és ésszerűbb, mint összeengedni a két kutyát, hogy öljétek meg egymást!

1. Sajnálom a saját kutyámat, nem kívánok neki sérülést

2. Szétszedni egyedül, másik (tudatos) gazda nélkül szinte lehetetlen, bár volt rá példa

3. Ilyen esetek után a kutyát újból lehet szocializálni, nevelni, hogy ne minden kutyában a potenciális vetélytársat lássa!!!


Pont tegnap volt egy incidensünk, simán lehetett volna nagy balhé!

Egy híd lábánál úsztattam, ahol a meredek hídtöltés és a Duna közt keskeny, egy méter szűk járda volt, két oldalt tele náddal, susnyával....ráadásul kanyar, beláthatatlan...egyszer csak megjelent egy nagy fekete keverék kan vastag nyakörvvel...gazdit nem láttam...elkezdtem zavarni óvatosan, nem tűnt gázosnak még, közben kutyám az úszás után partot ért, másik kutyuli csúnyán nézett-borzolt...elkezdtem hajtani, erre a kutyám is besegített volna: vicsorgott, gyorsan rászóltam és testtel hárítottam a találkozásukat...aztán a kutya visszaugatott, de a gazdi megjelent messzebb a kanyarban, odament hozzá a kutya. Kérdezte, hogy kutyával vagyok-e, mondtam igen, kannal...reakciója: "jól tette, hogy elhajtotta, nagyon balhés" :O hát anyád, akkor miért km-ekre előtted sétál????

Na most, ha hagyom, hogy összemenjenek, mi lett volna egy barom gazdával szűk helyen???

Így is volt egy összevicsorgás, de egy hangos kiáltással blokkoltam

2014. júl. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Kliszta ***** válasza:
100%

Bár a kérdés értelmetlen, de megpróbálok válaszolni.

Az én amstaffom (szuka) "szobakutya", mert a házban lakik (nálunk nem is nagyon lehet kinn tartani, de legalábbis elég macerás feltételei vannak).

Hogy leterítene-e (hogy ez mi a búbánatot akar jelenteni, nem tudom) mást? Nem tudom. De 3 macskával nőtt fel, az idegen macskákat sem bántja, viszont elkergeti (nagyon helyesen), 4 ideiglenes gazdikereső bull tipusú kan volt más mellette, akiknek az előélete nem ismert, és 1-2 hét összeszoktatás után jól kijött minddel.

SÉta alatt, kutyafuttatn még nem volt gondom vele, ha más (általában bokacirkálók) kutyák acsarognak, ő akkor is max a felsőbbrendűsége teljes tudatában végigméri őket és nem foglalkozik velük :D (Nem, nem hiszem, hogy az én kutyám felsőbbrendűbb lenne, de tényleg ez látszik rajta)

Mindemellett ahogy kiismertem, ha rátámadna más kutya simán megvédené magát/engem.


Ja, rózsaszín ruhája nincs, mert az ronda, de van egy piros esőkabátja, mert utálom az ázottkutya-szagot.

2014. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 zozonrg ***** válasza:
18%
Szia!Az Amstaff fajtatörténetében olvasható,hogy az egykori igazi viadorkutyák leszármazottai.Tehát a minőségi amstaffnak tudnia kell azonnal robbanékony agresszióval válaszolni a fenyegetésre,de csakis minőségi kutyáról beszélek.Nem a túltenyésztett hosszú orrú nyurga korcsokról.Az enyém nyugodt természetű,barátségos gyerekekkel,emberekkel egyaránt,de ha támadás éri a pillanat tört része alatt hihetetlen brutalitással válaszol.Ilyennek kell lennie szerinten és ez igy jó.Milyen agár az ami nem fut a nyúl után? Szoktam feltenni a kérdést.Hivatalosan bejegyzett kennelből van a kutyám nem az olx.vagy a jófogásról.
2014. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod. Már vagy száz éve kiegyensúlyozottságra, hobbira, sportra és showra szelektálták az amstaffot.
2014. júl. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

zozonrg mellett tartok, imadom a kutyaim, de azer nemam 1 palota pincsi elol elmenkuljon.

nalunk keritesnel betamadott 1 kutya, vicsorgott ugatott, eloszor enyem nem szolt, de aztan oda tette magat.

megneznem hogyan hajszolna azt a kutyat a kommentelo, amelyik, mikor arra jarunk, orjong es csak ugy csattog a vaskapu tole...

azt is megmondom, ha neki menne a kutyamnak/nekem, ugy ami a leirtakbol kinezek belole, nem hagynam a kutyam, szurnek...

2014. júl. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!