Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező a keverék kutyák...

Kötelező a keverék kutyák ivartalanítása?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket, és megdöbbenve láttam, hogy a cikk szerint idén március óta MINDEN nem fajtatiszta kutyát kötelező ivartalanítani. Menhelyeken is sokszor látom meghirdetve a kutyákat "frissen ivartalanítottként'. Tehát a kérdés, hogy annyira lezüllött-e már a világ, hogy nem tarthatok egy keverék kutyát anélkül hogy ne lenne kötelező kiheréltetni, vagy lánynál elköttetni a méhét? Tehát legyen inkább a tenyésztők zsebének a tömése akik beltenyésztett állatokat hoznak a világra akik jó 5 évvel kevesebb ideig élnek mint a keverékek?
2014. júl. 7. 16:36
1 2 3
 21/30 Imola Ágnes ***** válasza:
78%

A lakosságot 3 részre osztanám:

1: aki nem tud róla, vagy nem érdekli

2: aki tud róla, és eleget tesz a törvény által előírt szabályoknak

3: aki háborog.

Mivel most egyre több ingyenes ivartanaítási akció van, az első 2 kategóriába tartózók ivartalanítanak. Az első azért mert ha már így írja a törvény akkor legyen, ha ingyen van, őt nem érdekli, a második azért mert amúgy is megtette volna.

A tapasztalataim szerint az utolsó kategóriában lévők azért nem akarják, mert almot akarnak lehozni, ez elsősorban a "kemény kutyákat" tartó gazdik körében jellemző (amsaff, rott, cane corso, stb.), akik szerint nekik joguk van almot lehozni, és nekik ne szóljanak bele, és azért sem sterilizáltat, és a szokásos szöveg. Általában ezeknek a hirdetésével van tele a net, h kölyköket árulnak.

A párom épp egy ingyenes sterilizálási kampányt vezet, a vidéki lakosság 90%-a problémamentesen hozzájárul a sterilizáláshoz, szerencsére. De volt olyan kifogás is, amivel én is szembesültem sokszor, hogy az ő kutyusát nehogy felvágjuk, majd ő elintézi a kölyköket, ha megszületnek. Eddig is elásta őket, ezután is megteszi, de nehogy felvágjuk a szukát. Mondta ezt akkor mikor kihívott, hogy azonnal vigyem el tőle az ottlévő 3 kölyköt, mert felakasztja őket ha nem. A vemhes szukához viszont hozzá sem lehetett nyulni, mert bizony azt szereti.... NO COMMENT.

2014. júl. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Azért az nagyon jó, hogy tudtatok szervezni ingyenes akciót. Ezeket ki finanszírozza? Beszállt az állam vagy alapítványi úton működik?


Én ugyan Mo-on élek, de a párom román, azért is érdekel a téma. A kutyám is az aradi gyepiről van. Panaszkodott a vezető tavaly, hogy semmilyen támogatást nem kapnak, beteg is volt kb. minden harmadik kutya, még ránézésre is. A befogott kutyákat is ivartalanítják? Most már altatnak is, ugye?

2014. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Imola Ágnes ***** válasza:
83%
A párom egy svájci alapítvány képviseletében csinálja, de nagyon sok helyi szervezet is működik, akik elsősorban külföldi adományokból finanszírozza ezeket. Állami támogatás ritka, bár előfordul. A befogott kutyákat eddig is altatták (jobb esetben), és ezután is azt akarják, bár a törvény szerint tilos. A nagy botrány előtt 30 napot kellett várniuk, most csak 14 et az altatásig. A mészárlás ugyan úgy megy tovább. A betegségek sajnos nagyon gyakoriak, ugye elsősorban oltatlan kutyákról van szó, és az állami sintértelepeken nem arról híresek az orvosok, hogy a vakcinára szánt pénzből oltást kapnak a kutyák. Szervezeti szinten is gond a pénzhiány, bár ott a körülmények sokkal jobbak. Reméléhetőleg a törvény hatására kevesebb kidobott kutya lesz.
2014. júl. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Na ebből is látszik, hogy Ágnes kisasszony egy tipikus állatvédő. Az érvei erősek, és mivel Ő olyan sokat tett le az asztalra, emiatt megkérdőjelezhetetlen a szava. Igazából már-már annyira tévúton jársz, hogy nem is nagyon szeretnélek ész érvekkel győzködni Téged, pedig minden egyes érvedet a gyökereinél tudom megdönteni. Más állatvédőkkel is találkoztam már. Hát nem lett belőle nagy barátság. Eddig egytől-egyig elvakult, szomorú életvitelű emberek voltak. Remélem nem fogod magadat azon kapni pár év múlva, hogy Te is közéjük tartozol. Oké, befogadok annyi kutyát az altatás elől amennyit csak tudok, de Ti, hát egésznap más állatok nyomorán keseregtek, ahelyett hogy tennétek valamit. Köszönöm szépen, de személy szerint én nem kérek a mélyen tisztelt szomszédországban uralkodó állapotokból, se az ott használt megoldásokból, és gondolom ezt osztják azok akik egészséges, nem töketlen kutyát akarnak felnevelni. Még szerencse, hogy itt azért még nem tartunk. Egy fokkal jobban alszom.
2014. júl. 9. 23:41
 25/30 anonim ***** válasza:
60%
Aludjál csak, majd mi gondoskodunk a tökös kutyák leszármazottairól!
2014. júl. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Imola Ágnes ***** válasza:
63%

ÖÖÖÖÖ, várom, hogy az érveimet gyökereitől fogva döntsd meg... majd szólj ha sikerült.

Amúgy sem elvakult, sem elkeseredett nem vagyok. Nem háborgok azon, ami van, hanem teszek ellene:)

2014. júl. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kèrdezô!

Èn is àllatvèdô vagyok.

Èltem 15fôs falkàval,ahol szinte mind ivartalan volt,ès egyik sem volt kövèr,lusta,stb

Sajnos úgy làtom,fogalmad nincs a magyar àllatvèfelmi helyzetrôl...

Ha lenne,nem igy gondolnàd...

Èn speciel egyèbkènt sajàt magamat is "ivartalaníttatni" szeretnèm.

Szeretnèk mègegy babàt,ès utàna elköttetem magam.

2014. júl. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Úgy látom, hogy ezek az önjelölt állatvédők nemhogy csak több kárt okoznak mint maguk a kóbor kzyták, hanem.olvasni sem tudnak. Ha elolvastátok volna a hozzászólásaimat, akkor értenétek miről írok. Ha pedig nem sikerült, akkor az még nagyobb szégyen.
2014. júl. 11. 11:17
 29/30 Imola Ágnes ***** válasza:
59%
Oké...Galamb....Sakk...kiszálok...
2014. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
68%
Ágnes az ilyennel tényleg nem érdemes vitatkozni...
2014. júl. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!