Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező a keverék kutyák...

Kötelező a keverék kutyák ivartalanítása?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket, és megdöbbenve láttam, hogy a cikk szerint idén március óta MINDEN nem fajtatiszta kutyát kötelező ivartalanítani. Menhelyeken is sokszor látom meghirdetve a kutyákat "frissen ivartalanítottként'. Tehát a kérdés, hogy annyira lezüllött-e már a világ, hogy nem tarthatok egy keverék kutyát anélkül hogy ne lenne kötelező kiheréltetni, vagy lánynál elköttetni a méhét? Tehát legyen inkább a tenyésztők zsebének a tömése akik beltenyésztett állatokat hoznak a világra akik jó 5 évvel kevesebb ideig élnek mint a keverékek?
2014. júl. 7. 16:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
80%

"...hogy ne terhesítsen vagy terhesüljön be az nagy hiba."

Anyám borogass, ez a kifejezés... Ne haragudj, de remélem Kazinczy díjra nem számítasz, ugye? :-DDD

2014. júl. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
51%

Ebben, kérdező, teljesen igazad van.


De akkor is RENGETEG gazdátlan kutya van, főleg miattuk szükséges az ivartalanítás, hogy ne legyenek még többen...



És igen, rengeteg, a kutyáját nevelni képtelen gazdi van, én Budapest belvárosában lakom és van egy-két elképesztő fazon. Pedig itt duplán fontos lenne megnevelni őket, mert csak 1x szalad ki az útra, aztán volt kutya nincs kutya! Meg az ordító kutyát hosszú pórázon viszik, én meg menjek heringként a fal mellett az enyémmel... Meg a sok kalimpáló kisgyerek, na az a legjobb! És a szülők simán engedik, hogy vadidegenek kutyájának ott kalimpáljon a szája mellett a totyogós gyerek! Aztán játékból mondjuk (vagy nem játékból) odakap egy kutya és nekik állna feljebb, az tuti. Mondjuk ha gyereket látok jönni kapásból kicsit odébb megyünk, de nehogy már én figyeljek a szülő helyett is! (És ez nem csak a kutyákra vonatkozik, a zebrán se figyelnek sokszor a gyerekeikre, elképesztő...)


Ja meg az is is érdekes, hogy látják, hogy a két kutya mondjuk leáll az utcán barátkozni, rögtön mindenki ott akar elmenni a szűk oldalon és majd föllök minket biciklivel, véletlenül se a másik oldalon menne (3 lépés...). Meg a póráz nélkül rohanó behívhatatlan kutyák...

2014. júl. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 KGabi0000 ***** válasza:
61%
Igen, láttam ivartalanított kutyát,sőt az enyém is heréltetve van.Hozzáteszem nem dagadt,sőt nagyon sportos,agilityzek vele.Nem is szerencsétlen,nem is nagyon értem mire céloztál ezzel.Azzal én sem értek egyet,hogy miért csak a kóbor kutyákat kötelező ivartalaníttatni,hiszen sokkal betegesebbek a fajtatiszták.Egyébként ez tényleg egy román oldal,mivel Magyarországon nem kötelező.Én mind a chipelést,mind az ivartalanítást helyesnek tartom.Akármikor akármi történhet és szerintem senkinek sem kell fölösleges kiskutya alom.
2014. júl. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
90%
Hát, nem tudom, te láttál-e már ivartalan kant...nem a hormonoktól lesz izmos, meg vidám... Ez a 21. század, könyörgöm.
2014. júl. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Imola Ágnes ***** válasza:
82%

Romániai törvények szerint 2014 márciustól minden kutyának chippelve kell lennie, de még most sem késő chippeztetni, és MINDEN KUTYA, amelyik nem rendelkezik törzskönyvvel, 2015 január 1-től ivartalan kell legyen, valamint a veszélyes kutyákra vonatkozó törvény szerinti 1-es kategóriások is, tk-tól függetlenül.

Lehet háborogni, meg hápogni, meg akármit csinálni, de ez a törvény, és mint állatvédő garantálom, hogy addig járok majd a helyi hatóságok nyakára, míg ezeket a törvényeket be nem tartatják mindenkivel. Lehet, hogy neked drasztikus, hogy Pufikát fel kell vágni, de a több ezer kutyának akiket elaltatnak vagy fejbevágnak, vagy élve elégetnek a túlszaporodás miatt, kicsit drasztikusabb az élete. Szóval.....

2014. júl. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Kedves Ágnes! Szívből kívánom hogy átérezd az ivartalanítás kínjait emberként. Eddig már nem egy kutya élte le az életét velem, eddig csak fiú kutyák és hála Istennek egyik se esett áldozatul egy ilyen "állatvédőnek" mint Te. Mennyi esélye van hogy egy rendesen lakásban tartott kutya elszökjön és terhesüljön / befedezzen egy lány kutyát? Vagy az állatvédői eszmefuttatásod csak lekorlátozódik egy beszűkült látókörre? Keress fel állatorvosokat, genetikusokat, és kérdezd meg őket a dologról. A fajtatisztaság az ami igazából tehet állatok tömkelegének a betegségeiről, haláláról. Még szerencse hogy ott azért még nem tartunk mint Románia, de érdemes tanulni a rossz példából, hogy ez nálunk már ne történhessen meg.
2014. júl. 9. 00:55
 17/30 Imola Ágnes ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező. Ha ezen múlna, hogy nem ivartalanított szukák ne pusztuljanak el fájdalmas méhgyulladásban, ne lássam magam előtt az élve bezacskózott újszülött kutyákat, vagy azt, hogy a legutóbb mentett 2 kutyánk esetében hogyan zárja le a gazda a zsák száját, hogy vízbe dobja őket, és nem én kell fenyegessem, azért hogy ideadja, én bevállalom az ivartalanítást. De komolyan. HA bárki tudja ezt nekem garantálni, ebben a pillanatban megyek, és kipakoltatom magam. Lehet, hogy neked volt kutyád a házban, és nem lett semmi baja, de majd akkor beszélgetünk ha te is rohangálsz a tüzelőidőszakban elütött kutyák után, majd akkor beszélgetünk, ha az orvos azzal vár, hogy el kell altatni a kutyát, amiért azelőtt éjjel küzdöttél, mert gerinctörése van. Majd akkor beszélünk, ha a te nyakadon lesznek a kidobott 2 napos kölykök, mert az idióta gazda nem tudott rá vigyázni. majd akkor beszélünk, ha te nem tudsz aludni azért, mert aznap láttad, ahogy a sintérek 30 kutyával mennek a telepre, és neked a menhelyen nincs már helyed, hogy megmentsd őket a biztos kínhaláltól. majd akkor beszélgetünk, ha te leszel az, aki 3 óránként felkel etetni a kidobott kölyköket. Majd akkor beszélünk, ha te gondozod a menhelyi 300 kutyát, vagy akkor ha a te lakásod lesz telesz*rva és telep/silve az ideiglenes kölyköktől. A gép mellől könnyű okoskodni, és okolni. Emeld fel a hátsód, és csinálj valamit, és majd utánna beszélgetünk, és utánna talán az érveid is érnek majd valamit a szememben.

ha nem tetszik a túltenyésztés, tegyél ellene. nem az én hibám, hogy a kutyaszövettség nem végzi a dolgát, és nem ellenőrzi a tenyésztőket, de most itt megígérem, hogy amint megoldódik a kóborkutya probléma, és a mocskos szaporítók minden kutyája ivartalanított, következnek a listámon a tenyésztők.

2014. júl. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező! Majd egyszer autókázz át Romániába és nézz körül... de elmehtesz egész Bukarestig is, ha olyat szeretnél látni, amit még elképzelni sem bírsz és akkor majd talán megérted. Addig ne szóljál semmit, szerintem.


Ági: az alombejelentéssel mi a helyzet? Arról is olvastam korábban, hogy be kell jelenteni a megszületett kölyköket (?).

2014. júl. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Imola Ágnes ***** válasza:
60%
A megszületett kölyköket kötelezően chippezni kell és bejelenteni az egységes jegyzékbe a szüléstől számított max. 90 napon belül, vagy mielőtt a tulajdonjog átruházódna (érvényes ez örökbeadásra és eladásra is).
2014. júl. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
És mit szól a nép? Tudják egyáltalán...?
2014. júl. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!