Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mostmár nagyon elegem van....

Mostmár nagyon elegem van. Egyfolytában ugat. Tippek?

Figyelt kérdés

5 hónapos magyar vizslám EGYFOLYTÁBAN ugat.

Ha tudja hogy itthon vagyunk, kaparja az ajtót, és ugat a kis vinnyogó, sikító hangján. De szünet nélkül.

Hogy szoktassam le? Ma vendégek voltak nálunk, a teraszt "elbarikádoztuk" de 5 órán keresztül egyfolytában ugatott a kutya.

Tudom, hogy nem kéne rá figyelni így leszokna róla, de anyukám rontotta el, mert ha a kutya egyet vakkantott, rögtön ott volt és játszott vele vagy kaját kapott stb.

Így jó hogy ez maradt meg benne...

De lassan elutazunk 1 hétre. Ha itt fog ugatni egész héten, nappal/éjszaka, attól félek a szomszédoknak elegük lesz belőle és átdobnak valami "ajándékot". Hogyan szoktassam le?


2014. júl. 12. 20:49
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Ezt én értem, de NEM EZ A BAJA. Nem lehet ez..

Ma másfél órát volt kutyaoviban. Dél volt mire hazaértünk vele, ki volt teljesen.. Már a kocsiban is aludt- Másfél órát rohangálni és tanulni azért megeröltető neki.

De az, hogy utána 5 órán át ugat már nem hiszem el.. És hulla fáradt volt egész nap. Még is inkább ugatott és hisztizett.. ez nem annak az eredménye hogy nem lett lefárasztva.

Este még elvittem volna sétálni. Két utcán keresztül szószerint könyörögnöm kellett a kutyát hogy ugyan jöjjön már sétálni ha már egész nap ugat. Nem akart jönni. Visszafordultunk, hazajöttünk, elaludt...

2014. júl. 12. 21:39
 12/30 anonim ***** válasza:
Én a kutyus futtatását nagyon jó megoldásnak találom!!
2014. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Az a baja, hogy nem lehet Veletek. Ennyi. Valószínűleg semmi több. Hidd el, ha beengeded a házba, Ő is és Te is boldogabb leszel!
2014. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
De nem jöhet be. Nem miattam.. Hanem mert apa nem engedi. Ha viszont bejöhet a házba mikor nincs itthon, akkor is be fog amikor itthon van.. Azt meg nem akarom hogy összezavarodjon hogy egyszer jöhet, máskor nem.. Az neki sem jó
2014. júl. 12. 21:43
 15/30 anonim ***** válasza:
Akkor győzd meg apukádat! Ez a kutyának valamilyen szintet szenvedés. Az pedig, hogy a saját "finnyássága" miatt szenvedi hagy valakit, elég önző dolog!
2014. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

És dehogy undorodom tőle. Ne ítélkezzen már senki láttatlanban!

Este mindig kap "esti puszit" és össze-vissza ölelgetjük egész nap. Első héten végig velem aludt, összebújva, egy ágyban. Ne nézzetek már rossznak.

2014. júl. 12. 21:49
 17/30 A kérdező kommentje:

Nem fogja megengedni. Az első hónapban bent volt a lakásban, utána már nem. De igényelte is, hogy kint lehessen az udvaron és hogy kint aludhasson.. Jó ott neki. Sok kutya szeretne az ő helyében lenni, tényleg.

Szóval ezen kívül megoldás?

2014. júl. 12. 21:51
 18/30 anonim ***** válasza:
43%

Hát de... miért nem szoktatod le az ugatásról? Meg miért könyörögsz neki? Tilts, utasíts, parancsolj.

Én kutyám esténként, miután "lefektettük", elbúcsúztunk tőle, hogy akkor szia kutya, holnap találkozunk, mi alszunk, előreballagott, és befelé ugatott, hogy de gyertek ki, nekem nem volt elég, hogy egész nap velem voltatok, őrizzetek engem éjjel is. Kétszer leöntöttük fél pohár vízzel az erkélyről, azóta csak ki kell mennem az erkélyre, hátramutatnom, és megy - ha néha még előretéved ugatni.

Nemár, hogy a kutyát öt teljes órán át ugattasd..

2014. júl. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Télen mi lesz a kutyával? Ennyire rövid szőrűt nem lehet kinn tartani.
2014. júl. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, mert mindent figyelembevéve, ami előbb elhangzott, én is a beengedném, viszont mivel nem teheted meg, és mivel szerinted elég a foglalkozás én először ignorálnám 1-2 hétig. Ha nem jön be, akkor valami erősebb hangot kapna, pl. megkocogtatsz egy lábost, amikor rákezd a nyafira.
2014. júl. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!