Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mostmár nagyon elegem van....

Mostmár nagyon elegem van. Egyfolytában ugat. Tippek?

Figyelt kérdés

5 hónapos magyar vizslám EGYFOLYTÁBAN ugat.

Ha tudja hogy itthon vagyunk, kaparja az ajtót, és ugat a kis vinnyogó, sikító hangján. De szünet nélkül.

Hogy szoktassam le? Ma vendégek voltak nálunk, a teraszt "elbarikádoztuk" de 5 órán keresztül egyfolytában ugatott a kutya.

Tudom, hogy nem kéne rá figyelni így leszokna róla, de anyukám rontotta el, mert ha a kutya egyet vakkantott, rögtön ott volt és játszott vele vagy kaját kapott stb.

Így jó hogy ez maradt meg benne...

De lassan elutazunk 1 hétre. Ha itt fog ugatni egész héten, nappal/éjszaka, attól félek a szomszédoknak elegük lesz belőle és átdobnak valami "ajándékot". Hogyan szoktassam le?


2014. júl. 12. 20:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem a sok kerti vizslatartót manapság, de tényleg... Menj ki, simogasd meg a kutyád, és nézd meg a bundáját. Szerinted? Jó neki kint? Biztosan a -20-ban is könyörögni fog mert olyan jó neki. Ha meg apád ekkora ... akkor minek kellett a vizsla? Annyi hosszúszőrű létezik, aminek elég ennyi foglalkozás? Miért? Minek? Hogy megfagyjon?

Amúgy a baj itt van egészen pontosan:

"Az első hónapban bent volt a lakásban, utána már nem."

2014. júl. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egy alapos séta-futtatás-játék és kaja után tegyétek be a helyére és üljetek fel a teraszra. Ha rákezdi megint az ugatást, akkor határozottan szóljatok rá és zavarjátok a helyére...ha csendben van 10-15 percig, menjetek oda, simogassátok meg és ismét hagyjátok ott. Így gyakoroljatok egyre nagyobb időközökkel.

Alapesetben a figyelmen kívül hagyást mondanám, de ha tényleg nem használt eddig, akkor meg kell neki mutatni, hogy ezt NEM engeditek és pont

2014. júl. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

#21: De okos vagy te is :) Az utcánkban 3 háznál van még vizsla. Egyik sincs bent a lakásban. Télen amúgy a fűtött garázsban van szóval le lehet állni :)

#22: KÖSZÖNÖM!!

2014. júl. 13. 13:46
 24/30 A kérdező kommentje:
Illetve az előző kutyusunk volt ott télen meg viharoknál..
2014. júl. 13. 13:49
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha ennyire tudsz mindent, miért nem kérdezed meg a vizslás szomszédot, ha szerinted ideális, ahogy ő a kutyáit tartja?
2014. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Az nem normális,ha ennyi foglalkozás mellett így ugat.Vagy a mennyisėge,vagy a minősėget nem elég,illetve lehet,hogy a kutyának nagyobb az igénye a társaságotokra,hiszen még csak egy kajla kölyök,aki egy kis szunya után unatkozik magában.A kutyaoviban mit tanácsoltak?Amúgy ennyit csak akkor ugat,ha megerősítitek a viselkedését.Mondjuk ugat és időnként kipattantok megnézni,rászólni,vagy csak bármi másért kimentek,ami már megerősítése annak,hogy érdemes ugatni,mert valaki valamikor majd kijön.Kapjon minden rákezdett ugatásnál egy vödör vizet és leszokik róla.Ha ugat ne menjetek ki,akkor se ha a póstás jön,mert a kutya nem tesz különbsėget,csak azt veszi,hogy ugat,tehát kijössz.Következetes családtagokkal és néhány vödör vizzel hamar leáll.
2014. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Gondolom téged is nyakon öntött anyád egy lavor vízzel mikor sírtál, azért vagy ilyen okos...
2014. júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

".Kapjon minden rákezdett ugatásnál egy vödör vizet"

Hát ezt elég nehéz lesz úgy kivitelezni, hogy azt tanácsolod nekik, hogy ne menjenek ki:)

A kutyák egyébként olyan kis mazok, hogy még ezt is elviselik, csak hogy lássák a gazdit.

2014. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

#26: Mondom a mai példát. Felkeltem 10kor. Szüleim korán kelők, anya már jóval 10 előtt adott neki reggelit, meg sétáltak is. De 10ig semmi baja nem volt, pihent a kutyus.

11kor elmentünk itthonról (persze közben felélénkült és ugatott rendesen a teraszon 10től 11ig) kb. 1re értünk haza. 1-től fél háromig kint voltam vele. Jó idő volt, együtt pihentünk és annyit játszottam vele hogy a végén felment a teraszra és lefeküdt. Ki volt endesen. Háromkor elmentem. Hazaértem fél ötre, közben anya végig kint volt vele. Fél öttől 6ig játszottunk vele. Össze-vissza rohangált, ugrált. Jól lefárasztottuk.

Na és egy ilyen nap után képes még hisztizni és ugatni hogy miért nem megyünk ki hozzá.. Kész vicc :D Fél héttől fél nyolcig ugatott és hisztizett a teraszon. Utána bezártuk az erkélyajtót (azért nem tudott bejönni mert elbarikádoztuk), és olyan eszes, hogy elkezdett rosszalkodni.. Persze hogy anya kiment rászólni... De utána lezártuk a teraszról is, és azóta alszik hál' istennek. :D

Na de ez nem normális dolog.. Bár biztos mi rontjuk el.. Nem értem. de annyit foglalkozunk vele amennyit csak lehet 24 órában.

2014. júl. 13. 20:12
 30/30 A kérdező kommentje:
Ja és nem akarom leönteni. Imádja a vizet, tök cuki ahogy iszik a slagból meg ahogy dagonyázik mikor locsolunk. Nem szeretném hogy féljen a víztől.
2014. júl. 13. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!