Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kaphat egy tenyésztő...

Mikor kaphat egy tenyésztő MEOE illetve MKSZ mestertenyésztői címet?

Figyelt kérdés

Még sose kaptam egyértelmű választ, még mestertenyésztőtől sem. Ha jól tudom, az MKSZ mestertenyésztőséghez bronz koszorúnál 12 alomból minimum 12 MKSZ CAC-os kutya kell.

De a MEOE-s és a többi MKSZ-es fokozathoz?


2010. jan. 8. 12:26
 1/4 Winner of Royal Hill ***** válasza:
95%

A MEOE és az MKSZ ugyanazokkal a feltételekkel adja ki úgy tudom.

Bronzkoszorús:4 különböző alomból 4 CACos kutya

Ezüstkoszorús:8különböző alomból 8 CACos kutya

Aranykoszorús:12különböző alomból 12 CACos kutya.

2010. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ezt nem tartom reálisnak, mert 4 kölömböző alomból származó kutyája, aki CAC-os, sok kennelnek van, még sem mondhatóak mestertenyésztőnek.


Valami más válasz?

2010. jan. 12. 10:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy olyan soknak! 4 különböző alomból 4, ez összesen 16 kutyát jelent. Ez lehet, hogy egy kis létszámú fajtánál könnyű, de pl. goldeneknél, ahol van 100-200 kutya, nehéz lehet elérni.
2010. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Az előző válaszadó elmélete alapján furcsa lenne, ha egy aranykoszorús esetében (ahol 12 alomból kell 12 győztes kutya) min. 12 kutyának kellene születnie egy alomban, és azok mindegyike győztes kell, hogy legyen.

A mestertenyésztői címekről itt van egy letölthető doksi:

www.kennelclub.hu/info/egyesuleticimekjelvenyek.doc

2011. szept. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!