Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyit tarthatok panelban?

Bernáthegyit tarthatok panelban?

Figyelt kérdés
1 szoba + félszoba tudom lehet kicsi de vinném sétálni naponta kétszer is

2014. júl. 16. 16:27
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
úristen persze mert egy kutyának 100 hektár kell mi?? a 21. században vagyunk hello..a legtöbb ember már nem falvakban lakik meg stb... és nem fog rohangálni a házban mondtam hanem a félszobát átalakítom kutya szobának és ott lesz bezárva meg lesznek játékai is ha nem vagyok otthon
2014. júl. 16. 17:50
 22/45 anonim ***** válasza:
15%

Persze, csak nem tudom figyelted-e általában mekkora kutyát tartanak emberek panelban. :)

Nem dán dogot, hanem apróságokat, vagy kis mozgásigényűeket.

2014. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5871756-ugye-..

Pont az ilyen kérdezőkre gondoltam. Ott röhög a gépe előtt a kis troll, eszében nincs kutyát venni, anyukája nem is engedné, gyerek ez még, nyári szünet van, unalmában írta ki.

2014. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
91%
Igazából én attól félek, van olyan ostoba, primitív ember, aki ezt komolyan gondolja...........
2014. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
azt a kérdést nem írtam és már ne is haragudj kérdeztem normálisan valamit mi neked ebben a szórakozás? szerintem csak te nem bírsz magaddal..
2014. júl. 16. 17:57
 26/45 anonim ***** válasza:
70%

" ha nagyon szőröz akkor majd levágatom a szőrét kutyakozmetikussal "

Na itt már megbuktál, mint potenciálisan alkalmas bernáthegyigazdi. Tudod, hiába vágatod le, ha éppen vedlik a kutya, akkor ha pár milliméteresre nyíratod le, azok a pár milliméteres szőrdarabkák lesznek ott mindenen.

Mellesleg bezárva tartani egy félszobában és kétszer levinni összesen nem megfelelő számára. És ezt nem TE döntöd el, hogy ellesz ő a napi két sétával.

2014. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
na most a vedlés nem úgy működik hogy a téli vastagabb bunda kihúllik (tehát elgyengül a szörtüsző) és beleragad a friss erős szőrbe majd azt hullajta szét? ezért fésülik a kutyákat meg vágják le a szőrüket nem? (legalábbis én így tudom)
2014. júl. 16. 18:08
 28/45 anonim ***** válasza:
77%

Igazából nem azzal van a baj, hogy egy Bernáthegyinek akkora nagy mozgás igénye van, mint egy juhászkutyának, akinek hektárok kellenek, és az, hogy folyamatosan terelhessen. Egy teljesen átlagos mozgásigényű kutya, akinek megfelel a napi négyszeri séta, vagy kétszeri hosszú. Tök mindegy. Ennyivel Ő tökéletesen elvan, ha mindeközben tanítod és játszol is vele.

A baj ott kezdődik, hogy te be akarod zárni a kutyád egy szobába. Ha már kutyád van akkor mozoghasson is a lakásodban, és mivel a lakásod kicsi, ezért nem alkalmas egy Bernáthegyi tartására. Egy fél szoba nem elég, egy ilyen kutya 60 kg-tól felfelé kezdődik. Ezért kéne neki a nagy kert vagy legalább egy nagy lakás, hogy ott jobban elférjen és legyen szabad járkálása. Nyugodtan lehet kutyát panelban tartani, ha napi legalább 4 órát foglalkozol vele és azért a maradék huszat nem egyedül tölti. Csak az ilyen kis lakásban nem valami erősen ajánlott óriástestűt, erősen vedlőt és juhászkutyákat tartani. Ha a nagyestűek tetszenek, semmi gond: de azért egy Labradornál nagyobbat ekkora lakásba NE!

2014. júl. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

nem zárnám be egész napra akkor félreértettetek bocsánat a lényeg a napi rutinom


reggel 6-kor kelek 8-tól délig dolgozom utána én egész nap szabad vagyok tehát van időm foglalkozni a kutyámmal (de csak úgy céltalanul lent sétálgatni ahhoz nem sok kedvem van ezért a napi 2-őt ideálisnak tartom) persze ha mennék valahova és tudom vinném magammal de sokat vagyok otthon tehát a kutyám nem lenne egyedül csak néha

2014. júl. 16. 18:12
 30/45 anonim ***** válasza:
97%
Aki szerint a kistestű kutyának kisebb élettér kell a nagytestűnek pedig nagyobb, azzal közlöm, hogy téved. Pont az ilyen bernáthegyi méretűek azok, akik általában (egyedfüggő is) kevésbé aktívak. Nekem a két egyenként is 70 kilós, tehát bernáthegyi méretű kutyám állandóan idebent fekszik a 15 nm-es konyhában és nem győzzük kerülgetni őket. Persze így ketten már előfordul, hogy játszanak, ahhoz azért kimennek, de amíg csak egy volt, addig reggeltől estig képes volt idebent aludni és csak a sétakor aktivizálta magát. Így azokkal kell egyetértenem, akik szerint napi 4 sétával, megfelelő foglalkozással és a lakás tisztaságával szembeni igénytelenség mellett akár panelban is tartható. Nem rosszabb számára, mint a yorkinak vagy a labradornak. De a gazdinak rémálom lesz a takarítás, az tuti!
2014. júl. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!