Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyit tarthatok panelban?

Bernáthegyit tarthatok panelban?

Figyelt kérdés
1 szoba + félszoba tudom lehet kicsi de vinném sétálni naponta kétszer is

2014. júl. 16. 16:27
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
85%

"milyen kárt okozhat a lakásban ha az apró dolgokat stb nem elérhető helyre teszem és megtanítom hogy ne álljon két lábra?"


Ajjaj, van itt némi tapasztalatlanság... :) Én írtam a # 30 választ is. Nekem tényleg van tapasztalatom nagy kutyával a lakásban. Felnőtt korára az asztal magasság a kényelmes magasság neki. Gondolom nem akarsz olyan lakást, ahol 1 méter alatt semmi sincs. :) Milyen károkat okozhat? Talán inkább milyet nem? Ami fémből vagy kőből van, az talán épen maradhat, minden mást, akár komplett bútorokat is totál le tud amortizálni. Persze ez nem törvényszerű, mert egy jólnevelt és fáradt kutya nem rombol, de arra gondolj, hogy nem úgy születik! A bernáthegyinek kb. 3 éves korára nő be a feje lágya. A nevelés egy hosszú folyamat és közben azért gyűlhet a kárlista. Mérpedig a méretéből adódóan egy asztal lábát megrágó yorkie nyoma javítható, ugyanez egy bernáthegyinél új asztal vásárlását jelenti. A felnőtt kutyáimat én is bent merem hagyni a lakásban, sőt kölyökként az első kutyám fél éves koráig bent lakott és igazából most semmi kártétel nem jut eszembe. De kifoghatsz egy kifejezetten destruktív kölyköt is. Szóval ne legyenek illúzióid, nem lesz egy sétagalopp ez a kutya a lakásban! Ja és a bernáthegyi általában tényleg 200-250 ezer körül van. Amikre hivatkozol az maximum pártízezer megtakarítást jelent, nem százezres nagyságrendet. Bár ha a szülők szűrései megvannak és törzskönyvezett a kicsi, akkor bocsánatot kérek, csak tényleg gyanús az ilyen olcsó kutya! Ebből az ember mindig arra következtet, hogy valami nem stimmel vele.

2014. júl. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
81%
Anyósomék lift nélküli társasház 4(!) emeletén tartanak Bernáthegyit. Már 7 éves, és köszöni szépen, semmi baja a csípőjének (ahogy a tenyésztő mondta, a hegyre sem lifttel megy fel menteni ;) ), persze ehhez kellett, hogy megfelelő vérvonalból legyen tenyésztve, és biztos ami biztos alapon kapjon porcerősítőt. Sőt, az állatorvos szerint a folytonos lépcsőzés a szívét is megerősítette, így sokkal jobb állapotban van, mint egy kertben tartott Bernáthegyi. Túl sokat nem is használ a lakásból, a kanapé és a konyhakő között ingázik, egész nap csak heverne, ugyanis az óriástestűeknek sokkal kisebb a mozgásigényük, mint egy átlag kutyának :D Ettől függetlenül a minimum 3 séta kell neki, egyrészt lemozgatni, másrészt az ürítés miatt. Én nem zárnám be a félszobába, a nevelés a lényeg, és akkor elvan napközben egyedül. Vedléskor legjobb barát a porszívó, simán kijön a szőrből egy kölyök Bernáthegyi :D
2014. júl. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
37%
Vegyél inkább pl.bullmasztiffot vagy valami másik nagytestű kutyát ha szerted a "maci" kutyákat ,de valami kisebb mozgásigényűt.
2014. júl. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 Jázi001 válasza:
Nekem van pedig 10 éves vagyok és minden nap leterít a földre (9-10 hónapos) örömébe. nem ajánlo. és engedéj kell a háztulajdonostól. ;)
2014. okt. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 Jázi001 válasza:
De nem panelban
2015. jan. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!