Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyit tarthatok panelban?

Bernáthegyit tarthatok panelban?

Figyelt kérdés
1 szoba + félszoba tudom lehet kicsi de vinném sétálni naponta kétszer is

2014. júl. 16. 16:27
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
A vedlés úgy működik, hogy a korábbi szőrszál kihullik a szőrtüszőből, amely ezután újabb szőrszálat kezd el majd később termelni. Vannak fajták, amelyek dupla bundásak, mint általában a hosszú szőrű juhászkutyák, ezeknél a vedlés a puha aljszőrrel kezdődik, amely pamacsokban hullhat ki, majd folytatódik a fedőszőrökkel, amelyek szálanként, és ilyenkor a kutyához ha csak hozzáérsz, tele leszel szőrrel, akkor is, ha előtte kikefélted. Ha rövidre vágod, akkor is ki fog hullani, csak akkor rövidebb darabokból áll majd, tehát látványra kevésbé hullik. Viszont ezek a rövid darabok sokkal jobban bele fognak ragadni minden textíliába, mint a hosszú szőr (ha valaha simogattál már vizslát kesztyűben, akkor kábé el tudod képzelni, milyen).
2014. júl. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
akkor tegyük fel milyen kárt okozhat a lakásban ha az apró dolgokat stb nem elérhető helyre teszem és megtanítom hogy ne álljon két lábra? (egyébként kutyaiskolában gondolkoztam hogy ott tanítják majd meg) a szőrrel meg max még megbirkózom :)
2014. júl. 16. 18:29
 33/45 anonim ***** válasza:
Én is ezt írtam, hogy tudom, hogy a kutya nem valami aktív, teljesen átlagos mozgásigényű. De nekem akkor is kényelmetlen lenne kerülgetnem ilyen kis a lakásban, ahol még te is alig férsz el. (Legalábbis én biztos így lennék vele). Szerintem pedig ő is jobban érezné magát ha egy nagyobb kertben/lakásban henyélhetne. De nekem teljesen mindegy, ha betartod a napi 4 sétát, és tanítod, játszol vele rendesen, és nem zavar az irgalmatlan sok szőr és a kosz a lakásban, akár még lehet is. Csak utána ne gyere panaszkodni, hogy kicsi a lakás! :) Ja és a séta alatt nem csak a céltalan bóklászást kell érteni. Hanem mivel panelban laksz így lent tanítod őt, és lent is játszotok. Simán elmegy az a napi 4 óra, ha ezek mind benne vannak.
2014. júl. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
69%

Én ellen indokként megemlíteném azt is, hogy bármilyen jól fogod szocializálni a kutyád, és akármennyire cuki, meg kutyaimádó lesz, gondolj arra, hogy egy ekkora kutyával több, mint valószínű, hogy a panelrengetegben egyedülálló leszel.

Lehet, hogy ez az érzés is hajt, hogy megnézzenek...

De most képzeld el, hogy kimennél vele egy futtatóra, ahol mondjuk az átlag panel kutyások vannak...azaz yorkie, westie, bischon, uszkár...

Ezek mind mind kistestűek. Ha beviszed majd oda a te kis mackódat, aki totál véletlenül rálép egy kistestűre, aki kb 5 percig csak a környéket felverve fog vonítani, szerinted mekkora az esélye annak, hogy legközelebb is beengednek oda?

És a kutyának meg kell a kutya társaság..

sajnos egy ekkora kutya totál akaratán kívül is tud sérülést okozni a kistestűeknek.

Nekem huskym van, nem egy óriás testű kutyám, de múltkor rálépett egy yorkiera, aki tényleg a környéket felverte, és a gazda is halálra vált, hogy úristen, pedig semmi más nem történt, mint hogy a kutyám rálépett az övére.. azóta az a nő úgy kerül minket, mint ha leprásak lennénk... és a barátai is...

Pedig az én kutyám igazán szépen tud játszani a kistestűekkel is... ez egy véletlen baleset volt, és nézd meg...

csak én annyiból vagyok szerencsésebb helyzetben, hogy az én környezetemben több a nagykutya, mint a kicsi, így kb pont lecarom, hogy egy vénasszony minket tart a környék hasfelmetszőjének...

2014. júl. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld céltalanul is kell vele 4-szer sétálni
2014. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez a céltalan séta duma számomra is érthetetlen. Ilyen felfogással az ember ne tartson kutyát, nem hogy bernáthegyit de még tacskót sem.

Kedves kérdező, egyébként nem céltalanul sétálgatsz, a cél; ürítsen a kutya, le legyen fárasztva a kutya, ne a négy falat bámulja a félszobában egész nap, találkozzon kutyatársakkal, ingerek érjék, játék, tanítás a szabadban...

2014. júl. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
És amíg kicsi 2-3 óránként le kell vinni
2014. júl. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
34%
Már megbocsáss de 90 ezer forintért te csak szaporítótól veszel kölyköt és nem tenyésztőtől. A szaporító pedig azt mondja, hogy lehet ott tartani mert neki a célja a pénz szerzés nem a kölyök jóléte és egészsége.
2014. júl. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
68%

Pontosan egy Berni olyan 200.000ft körül van.

Gondolom egy fajta jellegű keveréket veszel valamelyik internetes oldalról.

2014. júl. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
hát a tenyésztő azt mondta azért kerülnek ennyibe mert az oltásokat meg a tápot majdnem ingyen kapja mert rokona a beszállító meg az állatorvos jó barátja
2014. júl. 16. 21:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!