Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton BORZOLJA a szőrét,...

Folyton BORZOLJA a szőrét, hogyan tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

A kutyám mikor hozzám került imádott minden kutyát és nyöszörögve ment hozzájuk, csóválta a farkát, stb.


Megtámadta egy kutya.


Azóta nagyon sokszor borzolja a szőrét, ha kutyát lát és lapulva megy. Futtatóban is néha így közelít. Verekedés nem szokott lenni, csak összeugatnak, de ez is ritka. Tehát szereti a kutyákat csak mintha kicsit félne már tőlük. Tudnátok adni tippeket, hogy hogyan tudnám erről leszoktatni..? Ma amikor megálltunk és vártunk egy kutyát hogy elsétáljon mellettünk, ugyanígy lelapult én meg rászóltam, alányúltam és fölállítottam rendesen, nézett is rám értetlenkedve :D Valami terrier vagy tacskó keverék egyébként.



2014. júl. 21. 18:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Azért az nagyon nem mindegy, hogy ténylegesen hozzáértők vagy önjelölt hozzáértők foglalkoznak az emberrel/kutyával a kutyaiskolában...


Sok esetet olvastam itt a gyakori kérdéseken is, ahol az iskolának nem hogy haszna lett volna, de még súlyosbodott is a probléma (félős kutya még félősebb lett,stb.).

2014. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

na ! pont erről beszéltem :)

a kedves válaszoló írja : sok esetben olvastam :)

és ? megnézted a saját szemeddel ? vagy hiszel 1-2-5 vagy akár 10 embernek akik beírnak ide,szemben azzal a 200 emberrel akik mégis abba a kutyasuliba hordják kutyáikat ?

oda kell menni ,és részt kell venni rajta. hiszen nem arról szól a dolog,hogy k9-es módszer szerinti tökéletesen képzett kutyát akarsz nevelni a kutyádból ( hiszen magad is tudod,hogy ez lehetetlen). a lényege,hogy amikor tök amatőrök 2-3 vagy akár 10 negatív reagálás elolvasása miatt elkerülik a kutyasulikat,bármelyiket,azzal elveszítik a lehetőségét,hogy a kutyájuk normálissá váljon.

persze lehetnek vélemények , pozitív vagy negatív jelzőkkel, de ez még nem ok arra ,hogy ne menj oda!

bas@ki koma a te kutyád a problémás,és te nem vagy képes ezt a problémát megoldani! gondolkozz,és húzd el a beled egy bármilyen kutyasuliba.később a saját egyéni véleményedet megírod itt,hogy a többi kevésbé kutyához értő is tanulhasson belőle :)

2014. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Azért a "bas.z.ki koma" stílust inkább hagyjuk, én is normálisan írok.


Azóta megoldódott a probléma :)

2014. júl. 26. 21:30
 14/18 anonim ***** válasza:
h alleluja ! csodák pedig léteznek :) most kinek hazudsz ?
2014. júl. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nekem mindegy elhiszed-e, én mindenesetre örülök hogy megoldódott :) Úgy látszik te sem vagy mindentudó, mik vannak :)
2014. júl. 27. 11:34
 16/18 anonim ***** válasza:

ja, de igen . hiszen megoldódott :)

( amit nem hiszek el :)

2014. júl. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Hú, most látom nem is írtam le mit csináltam (ha esetleg másnak is akad ilyen problémája). :)


Szóval.

1.Minden egyes alkalommal, amikor elment mellettünk, előttünk, mögöttünk egy kutya, jutalomfalatot (sajt, virsli, párizsi) kapott és megdicsértem.

2.Megtanítottam a HAGYD parancsra. Most már elég ezt mondanom, ha ráfeszül egy kutyára és rögtön kihúzza magát és néz, hogy mikor kapja a kutyázás helyett a falatot :) (Ha meg ismerkednek egy kutyával és már lapulna, ugyanígy szólok neki és egyből lazábban viselkedik.)


(Voltunk egyébként azóta iskolában is és ugyanezt ajánlották ott is.)

2014. aug. 13. 22:26
 18/18 A kérdező kommentje:
Ja és ezekből a kajákból CSAK séták alatt kapott és csak kutyáknál, másért nem jár :)
2014. aug. 13. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!