Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Palack a kavicsokkal? Megmagya...

Palack a kavicsokkal? Megmagyaráznátok?

Figyelt kérdés
Oké, hogy jól működik, mert megijeszti a kutyát, de nem fáj neki, stb, stb. De ha a kutya látja, hogy hurcibálom magammal, dobásra készen (hisz azonnal reagálni kell a nem kívánatos viselkedésre), akkor nincs benne az a kutyában, hogy jujuj, ott a palack a gazdinál, akkor "viselkedek"? Így lehet, hogy nem csinál rosszat, amit palack nélküli séta esetén viszont nyugodtan megtesz.
2014. júl. 23. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
A palack csak ijesztgetésre kell, nem a kutyát ütni vele. Amúgy meg vizes palack is van nálad sokszor és mégsem fél tőle a kutya. Ettől sem fog, mert ha nem csörögteted akkor nem tudja, hogy vizes-e vagy kavicsos.
2014. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"A palack csak ijesztgetésre kell, nem a kutyát ütni vele." Ezt hol olvastad? Mert én ilyet nem írtam.

"Amúgy meg vizes palack is van nálad sokszor és mégsem fél tőle a kutya." Igen. Hátizsákban. Szóval ez nem működik. Nem tudom fél mp alatt elővenni és mellédobni.

2014. júl. 23. 14:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a kezed is mindig veled van, amivel esetleg a grabancát megrángatod, vagy a hangod, amivel leszidod. A palack használathoz is érdemes először egy figyelmeztetés majd egy parancsot kötni. A palack a bevésődéshez kell. Amíg összeköti a parancsot, figyelmeztetést a hanggal. Utána elég lesz a parancs. Nekem elég volt egyszer dobnom. Azóta egy gyere onnan bőven elég. /Ja én felevéskor használtam/
2014. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. júl. 23. 15:11
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Először szólsz a kutyának, ha nem reagál, akkor jön a palack. Próbáld ki, könnyen lehet, hogy nem nagyon kell majd ismételgetni.


Én kíváncsiságból, meg elkeseredettségből próbáltam ki. Az akkori ideiglenesem labdamániás volt, ahányszor előtte volt, hozta, lerakta elém és ugatott, hogy dobjam el. Ilyenkor, hogy is mondjam, nem voltam vele túl nőies, de semmi nem hatotta meg. Egyetlen egyszer vágtam hozzá (hát, úgy sikerült, de nagytestű kutyáról és könnyű palackról van szó), soha többet nem fordult elő, hogy ne tudtam volna szóval elküldeni a labdától/magamtól, vagy hogy ugatva követelőzött volna.

2014. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, a palack nálunk sem a legelső intézkedés volt.

A kutyasuliban Vinnie (a kutyám) elég gorombán viselkedett a többi kutyával szemben, és egy alkalommal, mikor elkaparta a pisijét (domináns viselkedésre vall), az oktató figyelmeztette, majd mikor tovább kaparta, izomból nekivágta a palackot. Picit megijedtem, éppen annyira, mint a kutya, mert szerencsétlen három órán keresztül a fenekünkben járkált :D

Itthon az volt a gond, hogy nagyon szeret a házban lenni, kint pedig unatkozik, ezért azzal figyelmeztet minket, hogy ugat. És ez nagyon nem jó, mert a szomszédunk már egyszer (elég valószínű, hogy ő volt) megmérgezte egy kutyánkat emiatt, és nem szeretnénk, hogy ez még egyszer előforduljon. Pár hete mi is beleszórtunk pár kavicsot egy palackba, rászóltunk, és nem hagyta abba az ugatást, ezért repült a palack, persze nem egyenesen neki, hanem mellé. Egyből csöndben maradt :D A vizespalacktól nem fél, mert annak nincs hangja.

2014. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Off: Előző, azt megmagyarázta, miért baj, ha kapar? Tudom, hogy domináns viselkedés, de én sosem szóltam ezért a kanomra, mégsem volt belőle gond. Sehol nem hallottam, hogy a pisikaparás ennyire nagy gond lenne.
2014. júl. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem a kutyát kell vele megütni,hanem csak mellé dobni,bár ha egy picit hozzáér az sem gond,mondjuk egy kis palack egy nagy kutyánál nem gáz,de azért egy 4-5 kg-os kutyát eltalál az már károkat is okozhat.Szóval finoman kell ezt is használni.
2014. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Senki nem írta, hogy a kutyát kell ütni vele.
2014. júl. 23. 20:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos eszköz, de félős kutyánál nem szabad alkalmazni. Huskym extra érzékeny, teljesen parás jószág, ezért ha velem van, szóba sem jöhet a palack. Pedig sok esetben nagy segítség lenne az ideiglenesem nevelésében.
2014. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!