Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kiskutyának előreharapá...

Ha egy kiskutyának előreharapása van, akkor 100%, hogy szaporított?

Figyelt kérdés
Van olyan törzskönyves kutya, amelyiknél van ez a genetikai elváltozás? Azért kérdezem, mert nekem a bichon havanese-mnek előreharapása van, akkor akitől hoztuk, az szaporító? Köszi...

2014. júl. 25. 13:49
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha OLX-ről van, sajnos szaporítótól hoztátok, ennek ellenére tenyészett kutyáknál is előfordul, csak sokkal kisebb az esélye. Remélem tanutatok az esetből és soha többet nem vásároltok ilyen helyről állatot. Egyébként szerintem örülj, ha csak ennyi baja lesz/van szegény kutyusnak, ettől még élhet teljes életet, de sajnos szaporított példányok (a havanese pedig amúgy is agyonszaporított, a szaporítók egyik kedvence a sok ember pedig bedől, mert tudatlan) sokkal komolyabb betegségekbe halnak bele 1-1,5 hét alatt. Ha "csak" ennyi a gond, akkor azt kell, hogy mondjam szerencséd volt.
2014. júl. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
93%
aha és akkor minek nektek "fajtatiszta" kutya(mert ez maximum fajta jellegű keverék)?szinte ingyen megmenthettetek volna egyet menhelyről ennyi erővel...ha meg egésséges, tényleg fajtatiszta kutya kell akkor sporolsz rá, senkise kérte hogy 100k+-ot költs egy kölyökre, de akkor ott vannak a menhelyek, fajtamentők! és nem a szaporítókat kell támogatni
2014. júl. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
94%

Igen az.

Mert a gazdái önző módon sajnáltak komoly összeget rá szánni.

Csak hogy tudd ennyi erővel ki is hozhattál valaki a menhelyről és nem adtál volna pénzt érte.

Amúgy egy aranyos keverék

2014. júl. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Bár bocsi, 13-as, de én megvédeném a kiskutyámat! Szerintem nem keverék, mert megvannak a havanese-re jellemző tulajdonságok, belsőre és külsőre is. Annyit bevallok, hogy jóval kisebb növésű, mint az "átlag" havanese-k. De attól még nem keverék!....
2014. júl. 25. 14:18
 15/39 Platypus ***** válasza:
100%
Nagyon ritkán tenyésztőknél is előfordul, de ők ilyen esetben jelképes összegért vagy akár ingyen is odaadják a kiskutyát egy elhivatottnak tűnő jelentkezőnek. Szigorúan szerződéssel és ivartalanítási kötelezettséggel. Ja és előre megmondják hogy mi a helyzet, így eldöntheted hogy szeretnél-e ilyen kutyát.
2014. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
83%
Amelyik kutyának nincs törzskönyve az fajtajellegű keverék vagy keverék. Lehet benne egy-két olyan tulajdonság, de a standardnak nyilván nem felel meg. Ezér fajtaJELLEGŰ.
2014. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
92%
de keverék, pontosabban fajta jellegű keverék, törzskönyvet nem tudsz felmutatni hogy bizonyísd az őseit. Így lehet az ükapja akár német juhász is.
2014. júl. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsi, de te Sony tévét is a piacról veszel 50 ezerért? Akárhonnan nézzük, a minőséget meg kell fizetni. Mivel te erre nem adtál, így nem is értem miért vagy meglepődve, hogy "hibás" a kutyád. Egyébként ha félretetted volna azt a 40 ezret és vártál volna még 3 hónapot ami alatt hozzá tudsz tenni még 40-50-et, akkor már tudtál volna venni egy törzskönyves, egészséges, fajtatiszta kutyát.


"Szerintem nem keverék, mert megvannak a havanese-re jellemző tulajdonságok, belsőre és külsőre is."

Akkor vidd el szépen egy kiállításra és hasonlítsd össze az ott felvezetett kutyákkal. Fogadni mernék, hogy a bunda színén kívül más hasonlóságot nem nagyon találnál.

2014. júl. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel nekem is fajtatiszta tacskóm van, mert hasonlóan viselkedik mint egy tacskó, az mind1 hogy nem olyan rövidek a lábai és picit nagyobb is, meg igazából a füle se teljesen olyan hiszen feláll neki...
2014. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az emberek gyakran abba a hibába esnek, hogy a bunda színe, hossza és a foltozottsága alapján ítélik meg a kutya fajtáját, majd jön a méret és a pofa. Aztán, hogy a többi, hogy néz ki a magasról le van tojva.
2014. júl. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!