Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kiskutyának előreharapá...

Ha egy kiskutyának előreharapása van, akkor 100%, hogy szaporított?

Figyelt kérdés
Van olyan törzskönyves kutya, amelyiknél van ez a genetikai elváltozás? Azért kérdezem, mert nekem a bichon havanese-mnek előreharapása van, akkor akitől hoztuk, az szaporító? Köszi...

2014. júl. 25. 13:49
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
87%

Havanase fajta hibák amik a te kutyádra jellemzők ( kapásból találtam 2-őt ...) : - pigmenthiányos orr, előreharapás... Olvasd el a standardot és hasonlítsd össze a te ,,fajta,,kutyáddal:



SZÁRMAZÁS: Földközi tenger nyugati része, Kitenyésztette: Kuba.


PATRÓNUSA: F.C.I.


AZ ÉRVÉNYES ÉS EREDETI STANDARD DÁTUMA: 1996. 12. 10.


ALKALMAZÁS: Társasági és kisérőkutya


FCI CSOPORT BEOSZTÁS: IX.-es fajtacsoport társasági - és kísérőkutya

Sectio 1 Bichonok és rokon fajták.

Munkavizsga nélkül.


RÖVID TÖRTÉNETI ÁTTEKINTÉS: Ez a fajta a Földközi tenger nyugati részén a spanyol és az olasz partvidék környékéről származik. Minden valószínűség szerint, ezek a kutyák a tengerész kapitányok által kerültek Kubába. Nevét a sokszor előforduló Havanna-színről (tabak) kapta. Sajnálatos módon az eredeti Havannai vérvonalak kihaltak, csak egyes egyedeket sikerült Kubából kicsempészni. Ezeknek az egyedeknek a leszármazottai az USA-ban élnek.


ÁLTALÁNOS MEGJELENÉS: A Havanese egy kicsi, erőteljes, rövidlábú kutya. A szőre hosszú, dús, puha és hullámos. A mozgása élénk és rugalmas.


ARÁNYAI: A fang hossza az orrhegytől a stopig megegyezik a koponya hosszával a stoptól a fejbúbig. A testhossz 4:3 -hoz aránylik a marmagassággal.


VISELKEDÉS/JELLEM (WESEN): Különösen éber, jelző kutyának nagyon jól nevelhető. nagyon kedves, vidám, aranyos, játékos, sőt egy kissé bolondos. Nagyon szereti a gyerekeket és állandóan játszana velük.


FEJ: Közepesen nagy, a fejhossz viszonyítva a törzshöz (farktőtől a marig) 3 : 7 -hez.


Agykoponya

Koponya: Lapos fejtető, lehet egy kevéssé domború, széles. A homlok kissé kiemelkedő, felülről nézve a koponya hátul gömbölyű, minden más oldala szinte egyenes és szögletes.

Stop: Mérsékelten kifejezett.


ARCORRI RÉSZ:

Orrtükör: Fekete.

Fang: Az orrhegy felé elkeskenyedő, de soha sem hegyes, vagy tompa.

Ajkak: Vékonyak, szárazak és jól simulók.

Fogazat. Ollós harapás. Kívánatos a teljes fogazat. A P1 és az M3 hiánya eltűrhető.

Pofák: Nagyon laposak, nem előreugrók.

Szemek: Elég nagyok, mandula formájúak, lehetőleg mély barna színűek. A kifejezése barátságos. A szemhéjak lehetőleg sötétek, vagy feketék legyenek.

Fülek: Relatív magasan tűzött, a pofák mellett lógva hordja, egy alig látható ráncot alkotva enyhén megemeli. A végei kissé hegyesek. Hosszú rojtos szőrrel takart. A fülek nem lehetnek olyanok, mint egy szélmalom, sem pedig a pofákhoz simulók.


NYAK: Közepesen hosszú.


TEST: Hossza valamivel több, mint a marmagasság.

Felsővonal: Egyenes, az ágyék enyhén ívelt.

Far: Elég csapott.

Bordák: Jól íveltek.

Alsóvonal: A has jól felhúzott.


FAROK: Magasan hordott, a formája lehet egy görbe bot alak vagy előnyösebb, ha a hátára csavarodik. A szőrzet hosszú és selymes.


VÉGTAGOK:


ELÜLSő VÉGTAG: Egyenesek és párhuzamosak, szárazak, jó csont felépítéssel. A földtől a könyökig lévő hossz, ne legyen több, mint a könyök és a mar közötti hosszúság.


HÁTULSÓ VÉGTAG: Nagyon jó csontozat, mérsékelt szögelés.


MANCSOK: A formájuk enyhén hosszúkás, és kicsik. Az ujjak szorosan illeszkednek egymáshoz. (zárt mancsok).


MOZGÁS: A Havanese mozgása természeténél fogva vidám, könnyű, és rugalmas. Az egyenes elülső végtagok szabadon mozognak, míg hátulsó végtagok egy jó tolóerővel szolgálnak.


SZőRTAKARÓ:


SZőRZET: Az aljszőrzet gyapjas, de alig fejlett, sokszor szinte hiányzik. A fedőszőr nagyon hosszú (12 - 18 cm ) egy felnőtt kutyánál. Puha, sima vagy hullámos, fürtöket is képezhet. Bármilyen igazítás, vagy a hossz igazítása ollóval vagy a kutya trimmelése tilos. Kivéve : a mancsokat ; A homlokszőrzetet lehet egy kissé rövidíteni, hogy a szemeket ne fedje el. Az arcorri részen is lehet a szőrzeten igazítani, de előnyösebb, ha meghagyjuk a természetes hosszát.


SZÍN: Két szín változat van.


* Ritkán tiszta fehér, a fakónak a különböző árnyalatai; a világos fakótól a havanna színig (tabakszín, vöröses-barna) (dohány) ; ezekben az engedélyezett színekben lehet foltos, megengedett az enyhén fekete-felhős árnyalat.

* A megengedett színek, és foltok ( fehér, világos- fakó, havanna szín ) fekete foltokkal, fekete szőrzet.


NAGYSÁG:

Marmagasság: 23 - 27 cm

Tolerálva: 21 - 29 cm


HIBÁK: Minden eltérés a megengedettől hibának tekintendő, és a hiba nagyságának megfelelően kell értékelni.


SÚLYOS HIBÁK:

* Atipusos általános megjelenés.

* A hegyes, vagy tompa arcorri rész, ha az arcorri rész nem egyenlő nem egyenlő hosszú

a koponya hosszával.

* Ragadozó madárszerű szemek, túl mélyen illesztett szemek, vagy dülledt szemek, vagy ha a

szemhéj, csak részben sötéten pigmentált.

* Túl hosszú, vagy túl rövid törzs.

* Egyenes farok, vagy nem magasan hordott farok.

* A elülső végtagok francia állása.

* Elkorcsosult hátulsó mancsok.

* Kemény szőrzet, nem elég dús szőrzet, rövid szőr, kivéve a kölyökszőrt, nyírott szőr.


KIZÁRÓ OKOK:

* Pigmenthiányos orrtükör.

* Előre - vagy hátraharapás.

* Entropium, vagy Ectropium ; egy vagy mind két szemhéj pigmenthiánya.

* Túl nagy vagy túl kicsi méret.


M. J. A kanoknak két jól fejlett herével kell rendelkeznie, melyek a herezacskóban helyezkednek el.

2014. júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

" Ki tudnád fejteni, hogy miben más a törzskönyves havanese-ktől? Nagyon kíváncsi lennék!"


Az a baj, hogy hiába magyaráznám, ha te még nem láttál IGAZI havaneset, úgysem tudod elképzelni. Mert gondolom még csak azt sem tudod hogy mi az a fang vagy stop vagy magasan tűzött fül meg hasonlók. De mondtam; menj el egy kutyakiállításra, nézd meg jól az ottani kutyákat, majd nézz rá a tiédre és rájössz!

2014. júl. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Én hiszek neked, tudom, hogy ez nem 100 %-ban havanese, mert az orrát én is látom, meg a fogát is. De nekem jobban esik azt mondani, hogy ő havanese baráti körökben meg magam miatt is! Igaz, élőben még nem láttam törzskönyves havanese-t, de képeken rengeteget, és azért valamennyire hasonlítanak. Nem szeretnék ezen vitázni... Nekem nincs bajom azzal, hogy nem törzskönyves, és nem is akarok felvágni vele az utcán ahogy írtad korábban. Most miért baj az, hogy én úgy hívom, hogy havanese, nem pedig egyszerűen, hogy keverék. Sose értettem az olyan embereket, akik kikelnek magukból, mert a gazdája nem keveréknek hívja a kutyáját, hanem amire hasonlít. Mindegy! Ha az kell neked, akkor elismerem, hogy nem 100%, de engem nem zavar... Még annyi, hogy aki hirdette az bichon havanese eladó, és az oltási könyvében is az van, hogy b. havanese, az más kérdés, hogy akkor valóban átvert.
2014. júl. 25. 22:18
 34/39 A kérdező kommentje:
* Elírtam: aki hirdette, az bichon havanese-ként árulta.
2014. júl. 25. 22:21
 35/39 anonim ***** válasza:
Nézd,aranyos,de ha olyan baja lenne,ami fájdalommal jár,tehát muszáj műteni,mondjuk a gyakori DP,már ott tartasz összegben,mint egy szerződéssel,kennelből básárolt kölyöknél.Ha pedig neked az átlagnál kisebbnek tűnik,talán azért van,mert amit az ember többségében az utcán lát,messze méreten felüli.Nem véletlenül.De drukkolj,hogy csak ez az egy baja legyen.Amúgy hobby célra is,a Tk nem a villogás miatt lenne fontos,hanem azért,mert garanciát kapsz arra,hogy valóban azt kapod amit szeretnél és nem egy kizsigerelt anyakutya élete árán jutsz hozzá a te kis cukorfalatodhoz.
2014. júl. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Én meg azt próbáltam elmagyarázni neked, hogy hívhatod akár németjuhásznak is, ha jólesik, de a hozzáértők szánalmasnak fognak találni, a hozzá nem értők meg elismerően bólogatnak. Ezt nevezem én sznobizmusnak, nem a törzskönyves kutyát.


Ez olyan, mint a sárga Ferrari replica. Hiába néz ki Ferrarinak, attól még az egy Peugeot 406... Végül is autó mindkettő, de ha valaki nem vallja be, hogy az csak egy replica, hanem megpróbálja valódi Ferrarinak hazudni, az már a szánalmas kategóriába megy át.

2014. júl. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
De se értesz akkor... De ne veszekedjünk :) Én nem azért mondom, hogy havanese, mert hazudni akarok, meg felvágni, hanem már mondtam, azért mert azt, hogy keverék nem szeretem! És sznob se vagyok! Az én szemembe ő havanese, hiába "csak" fajtajellegű. Számomra ő nem keverék, mert jobban hasonlít egy havanese-re, mint például egy utcán kóborló valódi keverék (korcs) kutyára. Bár velük sincs semmi bajom, én minden kutyát imádok! Érted már?.....
2014. júl. 26. 07:15
 38/39 anonim ***** válasza:

Értünk téged, de attól, hogy te minek látod, minek vetted, mire hasonlít, még nem lesz havanese. Ezt nem kell zokon venni, ezek a tények.


Én csak azt nem értem, hogy ha kedvencnek vettétek és nincs tk-s, valóban fajtatsizta kutyára pénzetek, miért adtatok érte 40 ezret, amikor a tizedéért ugyan ilyen aranyos kiskutyát kaphattatok volna?

2014. júl. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Mert mi akkor pont barna-fehéret kerestünk kifejezetten, és ilyen színben akkor csak ő volt, és gondoltuk, hogy kifizetjük a 40 Ft-ot. Rögtön beleszerettem és már másnap mentünk is érte.
2014. júl. 26. 10:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!