Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van két kutyám, szép nagy...

Ha van két kutyám, szép nagy kert, és foglalkozom is velük, akkor most komolyan minek sétáltatni?

Figyelt kérdés

Nem az indulatokat akarom szítani, de komolyan érdekel, miért fújja itt mindenki, hogy séta séta ha kell, ha nem.

2 kan kutyám van, mindketten 8 évesek, menhelyről. Kint laknak az udvaron, minden nap megyek, és játszom velük, a vizük mindig friss, enni is jó minőségű kaját kapnak. Az udvar takarítva van. Most akkor miért kéne elvinnem őket még sétálni is? Nem unatkoznak, ketten vannak, és nem csak én, de apum is szokott foglalkozni velük. Barátságosak, de a területet védik. Állatorvoshoz visszük őket minden évben oltásra, chipjük is van...Most akkor emiatt én rossz gazda lennék?



2014. júl. 26. 14:27
1 2 3
 21/27 Szilvi & Argos ***** válasza:
51%
Tudom, szabálytalan, de a kutyának a CSAK pórázos séta NEM szórakozás, nem elégíti ki igényeit...pórázon nem tud labdázni-frisbeezni-úszni-futni-bandázni-környezetet felderíteni. Nagyon forgalmas részen persze én is ráteszem a pórázt, de az üres kertvárosban vagy a 6 km hosszú zöld Duna-parton NEM. Ha jön vki, akihez nem kéne odamennie, akkor lábhoz hívom, másfele küldöm, lefektetem, stb-stb...
2014. júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Oké, tehát ha nem sétáltatom, az is rossz, ha sétáltatom pórázon, az is rossz, ha póráz nélkül, és valaki feljelent, akkor meg megint csak én vagyok a hülye. Egyre jobb.

Képzeld, szoktam vele frizbizni, labdázni, kötelet húzni, kergetőzni...Az a másfél két óra, amit foglalkozom velük, lefárasztja őket annyira, hogy estefelé apumnak elég max egy órát futtatni őket.

Na jó, mindegy, látom, ebből sehogy nem lehet jól kijönni.

2014. júl. 28. 14:54
 23/27 anonim ***** válasza:
53%
esetleg hallottál már a szocializációról? komolyan nem értem hogy mért gondolják az emberek, hogy ha kertben lakik a kutya akkor nem kell neki sétálni... mindenki folyamatosan a panelkutyákat sajnálja, holott azok legalább minden nap sétálnak, amelyik meg a kertben lakik.... haggyuk is.... nekem a kertben laknak mégis sétálnak... aki ezt nem érti,azt bezárnám a kertbe... és soha nem engedném ki....
2014. júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
54%
Fontos dolog sétáltatni, lehet, hogy le tudod őket játékkal is fárasztani, de a megfelelő szocializációhoz elengedhetetlen, ugyanis a kertben nem éri őket kellő mennyiségű behatás. Előfordulhat, hogy neked kell majd gyalog elvinned őket valahova (lehetnek betegek annyira, hogy dokihoz kell sétálni), és elég ciki, ha az utcán derül ki, hogy nem tudnak pórázon normálisan közlekedni, mindenkitől és mindentől megijednek (egy elzúgó teherautó félelmetes lehet egy olyan kutyának, aki sose látott még olyat közelebbről). Menhelyes kutyámról (akit előtte majdnem 1 évig sétáltattam), otthon derült ki, mennyi mindennel nem találkozott még. És mellesleg fejleszti a kutya -gazda kapcsolatot, nagyszerű élmény nekik és jó testmozgás nem csak a kutyáknak, hanem a gazdinak is! :)
2014. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért vidd :) Nekik az olyan, mint nekünk az újság. Érdekesség számukra, barátokat szerezhet :) Az már más kérdés, hogy hogyan viszonyulnak a pórázhoz. :)
2014. júl. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Almlili ***** válasza:
100%
Heti egy-két séta nem àrtana. Képzeljétek el, én nem tudom vinni póráz nélkül a kutyàimat, mert vagy az autó üti el vagy a vadász lövi le. Règebben èn is elengedtem őket a mezőn póráz nélkül (szerencsére nem lőttèk le őket) de utàna több embertől is hallottam h lelőtték a kutyusát. Ezután már nem fogok kockáztatni. Lenne még a liget ahol vihetném őket szabadon, de ott meg mindenki rámszól h fogd már meg azt a kutyát mert veszélyes. Pedig mindkettő nagyon kedves.
2014. aug. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindegyik hsz-hoz lehetne hozzászólni, de akkor soha nem lenne vége a körnek :)

Nekem 3 kutyám van kis, és közepes testűek. Kertes házban lakunk, éjszaka bent vannak a házban, nappal kint randalíroznak - többnyire ;) Ez így mind szép és jó, de hetente legalább 2x elvisszük őket sétálni, hogy találkozzanak más kutyákkal, és az egészségüknek is jó a csavargás - meg nekünk is jót tesz a séta a szabadban. A városban csak pórázon sétáltatom őket, a szájkosár is mindig nálam van, de nem mindig teszem rájuk. Ha viszont kirándulni megyünk, akkor rájuk teszem a hámokat, amiken van fényvisszaverő, és csengő. Nálunk a közelben sehol nincs vadászterület, és a vadállomány is max madarakból áll, így az erdős részeken én simán elengedem őket, és minden más kutyás is aki arra jár. Sajnos nálunk nincs kijelölt kutyafuttató az egész városban, ezért megyünk velük az erdőbe, meg a Duna partra, hogy futkorászhassanak :) Ahogy leírtad, szerintem jó gazdi vagy, szereted és gondozod őket, nincs veled semmi baj. A kutyákkal közös séta amúgy jó szórakozás is, mind a kutyának, mind a gazdinak ;) Legalábbis én imádom nézni őket, mikor elengedem a pórázról, és szinte extázisban szaladgálnak körbe körbe :)

2014. okt. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!