Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket is felháborítanak az...

Titeket is felháborítanak az ilyen emberek?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt reggel, mikor mentem dolgozni, láttam a Spar előtt egy fiatal magyar vizsla kutyát, ki volt kötve a bicikli tárolóhoz, és várta a gazdiját. Mikor haza felé mentem a kutya még mindig ott ült. Gondoltam, hogy a gazdi nem egész nap (9-től kb este hatig) vásárol, ezért oda mentem a kutyához. Az egyből hozzám bújt, örömmel fogadta a sok simit. A nyakörvén volt ilyen kis fém bigyó (nem tudom mi a neve. :D), amit szét lehet csavarni, benne volt egy cím. Elkötöttem a kutyát, és elvittem arra a címre. Amikor az illető ajtót nyitott, köszöntem, és mondtam, hogy találtam ezt a kutyát, és az Ön címe van a nyakörvében. Erre a nő, se köszönés semmi, rávágta hogy "nem véletlen hagytam ott azt a dögöt" és becsapta az ajtót. Mivel nekem is van egy kutyám, és nagyon szeretem őket, úgy döntöttem megtartom a vizslát, de akkor nagy felháborodást keltett bennem, hogy hogy lehetnek ilyen emberek, hogy egy bolt előtt kikötve csak úgy otthagyják a kutyájukat.

Nektek mi a véleményetek erről?


2010. jan. 11. 15:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Felháborító, de képzeld, ha egy forgalmas út szélén hagyja ott, még el is ütheti az autó. Így legalább jó kezekben lesz. :)


És persze a menhelyre is bevihette volna, de ha nem talál gazdit, elaltatják. Ismerjük be, így járt a kutyus a legjobban.

2010. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%

Pfűű.. hát erre csak annyit reagálnék, hogy az ilyen azt érdemelte volna hogy az anyja megcsinálja vele ugyanezt.. Hagyta volna ott valamelyik bolt előtt. Istenem, olyan szinten felhúztam magam.. komolyan mondom,ennyi emberség nem szorult abba a senkiháziba hogy legalább elvitte volna valami menhelyre, vagy vidéki rokonokhoz, vagy bármi...

Nagyon vissza kell fogjam magam,mert szerintem az ilyen nem is ember.. akármi adódhat az életben,hogy nem tudja ellátni, vagy bármi, eddig oké, de ilyen nincs h egyik napról a másikra kiteszi valahova.. gondolkodott volna akkor mikor elhatározta h kutyát fog tartani.

Szóval igen, fel vagyok háborodva, nem játszunk csak így életekkel... idióta primitív nőszemély..:S

2010. jan. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
ez szörnyű még szerencse hogy te megtaláltad.Jól ellesz a többikutyáddal
2010. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szerencsés kis vizsla!

Olyan jó érzés, hogy befogadtad!!! =)

2010. jan. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%

Undorító!

Én a gazdáját kötöttem volna ki! Ugyan azt csinalnam az emberekkel, amit ok az allatokkal!!! Sőt...

De jó, hogy vannak olyan emberek, mint Te, akikben van még emberség!

Olyan jó ezt olvasni(mármint hogy a kutyának jora fordult a sorsa!)

2010. jan. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
nekem is van kutyám. az emberek egymással is szemetek, de az állatok ki vannak szolgáltatva.. rettenetes. olyan is van aki kölyökkutyákat dobál ki a kocsiból az autópálya közepén, döbbenetes. dögöljön az ilyen... 20/L
2010. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

persze, hogy felháborít.

Mindazonáltal bűncselekmény is. Az állat elűzése, elhagyása vagy kitétele tilos. És kimeríti az állatkínzás fogalmát. A Futrinka egyesület végez fajtamentést. Szóval, ha gond van őket megkeresheted.

Igazából feljelentést nem érdemes tenni. A nő azt mondja jó akkor mégis kell, aztán még a végén agyonüti.

Nagyon fel tud háborítani az ilyen.

Aztán lehet, hogy nem is a nőé, hanem így akart bosszút állni mondjuk a váló félben lévő férjén. Hallottam már ilyet. :-(((

2010. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kutya.

Hazavitted? Megtartod?

Felháborítanak, mert egyszer én így jártam egy kis tacskóval. A gazdája kőműves volt, és a kutya mindig az utcán volt. A férfi, verte, szidta, mindig kizárta.

Én befogadtam, és itt él velem már négy éve.

2010. jan. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

:) Köszi a válaszokat.

Amúgy lehet azért dobta ki, mert a kutyusnak kicsit rossz volt egyensúly érzéke (ezt csak itthon vettem észre én is, mert egyszer kétszer beütötte a fejét az ajtófélfába, utcán amúgy nem is látni. :O), elvittem orvoshoz, és 2900 forintért kitisztította a fülét. Szóval, el tudom képzelni, hogy milyen sorsa volt szegény kutyának, ha 3000 forint nem volt arra, hogy egészséges legyen szerencsétlen. Ha már valami nincs rendben a kutyával, akkor ki kell dobni..? Nem értem, hogy tehetnek ilyen egy kutyával. :S:S

2010. jan. 11. 15:57
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
micsoda egy h*lye:)) örülök, hogy happy end a vége... de azt a birkát arcon köphetted volna azért búcsúzás képp.:((
2010. jan. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!