Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan ivartalanítva lesz...

Hamarosan ivartalanítva lesz a 2 kan kutyám, lehet hogy az alábbi rossz szokásokat abbahagyják?

Figyelt kérdés

Mikor megjövök és meglátják az autót, egyből féltékenyek lesznek egymásra és morogni kezdenek, néha marják egymás nyakát, persze nem izomból harapnak bele..

Meg állandóan egymást hágják, mintha tele lenne a tökük és nem tudnák levezetni a feszültséget..

Mindent összevizelnek, és ha az egyik jelölt akkor a másiknak is rá kell vizelni és nagyon büdös(az állatorvos azt mondta utána nem lesz büdös és nem is fognak olyan sokat jelölni mivel nem érzi a "hatását"


2014. aug. 2. 11:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Azért szerencsére ez a mentalitás már változóban van Magyarországon, és egyre többen gondolnak a kutyára társként, és nem eszközként, és ezen elvek mentél elégítik ki az igényeiket. Fel kell még nőnie egy-két generációnak, h ez a gondolkodásmód megváltozzon...de nem lehetetlen.


Abban igazad van, h az utcánál jobb. De nincs nevelhetetlen kutya, csak nem jó módszer, lusta gazda kombináció. Azt meg jól teszed h golyótlanítod őket...minimális változás tuti lesz, már csak a hormonszint miatt is. A kajájukra figyelj oda a műtét után, eleinte inkább adj nekik kevesebbet - az első fél-1 évben tudnak elhízni, pláne h nincsenek rendesen mozgatva (a szaladgálgatás a kertben nem rendesen mozgatás :D ).

2014. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 sippara ***** válasza:
0%
Azért azon elgondolkodnék, hogy az, hogy nem tudsz velük játszani, nem tudsz rájuk hatni, nem tudod őket nevelni, mit mond el rólad, meg az intelligenciádról.
2014. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

B+ gyere ide aztán neveld meg őket kislány :D

Szerintem igenis van olyan hogy egy kutyára már nem igazán lehet hatni mert nincs meg a megfelelő agyi kapacitása:)

Ezek tudnak enni, szarni, ugatni..ennyi falun vagyunk nem városban itt meg ez a mentalitás. Nekünk arra kell a kutya amire való. Legyen minél nagyobb, tudjon félelmetesen morogni tartsa távol a hívatlan vendégeket. Ez a dolguk.

2014. aug. 2. 14:44
 14/28 sippara ***** válasza:
0%

"B+ gyere ide aztán neveld meg őket kislány :D"


Privát üzenet, háromezer/alkalom.


"Szerintem igenis van olyan hogy egy kutyára már nem igazán lehet hatni mert nincs meg a megfelelő agyi kapacitása:)"


Igen, vannak idegi problémás kutyák, de őket a magadfajta hamar kidobja/eltünteti, mert nagyrészt a gazdájukat, társaikat sem ismerik fel, és támadják. Minden más esetben gazdi a hülye (nem vélemény, tapasztalat), neki "nincs megfelelő agyi kapacitása".


"Nekünk arra kell a kutya amire való."


Ezt a mondatot nem tudom tőled komolyan venni, ugyanis süt az írásodból, hogy gőzöd sincs, hogy egy kutya mire való, hogyan működik, hogyan gondolkodik, hogyan motiválható... nem sorolom tovább, felesleges.

2014. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

A két kutyád valószínűleg folyamatosan civakodik, hogy ki a góré :) Azért is hágják egymást meg vizelgetik össze egymás nyomát....Ivartalanítás után TALÁN lecsillapodnak egy kicsit.


Amúgy ha a te jelenlétedben is rendetlenek és erőszakosak, már napi 15 perc foglalkozással is javíthatnál a viselkedésükön. Annyi, hogy amikor hazaérsz akkor pár percig hagyd figyelmen kívül őket, ha felugrálnak szó nélkül mész tovább. Ha lenyugodtak üdvözölheted őket.

Etetésnél meg addig nem teszed le nekik a tálat, amíg le nem nyugodnak. Az kap előbb enni, amelyik megnyugszik, nem engeded, hogy egyik belezabáljon a másik táljába.


Sétáltatni sem ártana őket, akár csak 20 percet, félórát, természetesen ha viháncolnak és rángatnak, akkor addig nem folytatódik a séta amíg le nem csillapodnak egy kicsit. Arról nem is beszélve, hogy ha a séta alatt kihugyozzák magukat, a kertben kevesebbet fognak jelölgetni. Nekik is izgalmasabb kint felülírni a szagjeleket mint a saját helyükön.


Te is jobban jársz két kiegyensúlyozottabb őrkutyával, mint két rendetlen pokolfajzattal :)

2014. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Nem értem miért ugatjátok le a kérdezőt. Neki arra kellett a kutya, amire való: házőrzésre. Le szoktátok ugatni azokat is akik őrző védő vagy pásztorkutyát tartanak? Leugatjátok a szánhúzó kutyák gazdáit vagy a vizimentő, rendőr kutyák gazdáit is? Az ember azért szeliditette meg a farkast, mert rájött ő is meg a farkas is hogy ketten együtt tudnak szimbiózisban élni.

Félreértés ne essék, én imádom a kutyámat, mintha a saját gyerekem lenne, és én azért is vettem hogy legyen kit szeretni, de azért is hogy őrizze a házat. Szükségünk van a kutyára ahogy nekik is ránk. Semmi bajuk nem lesz ha nincsenek napi 23 órát szeretgetve, de azért kell nekik a törődés.

Szerintetek azok is gonosz emberek, akik 3-4 dobbermannt tartanak egy telephelyen, akik éjszakára el vannak engedve? Az a dolguk! Akinek munkavégzésre kell, annak arra kell, akinek szeretni kell, annak szeretni. Mindenkinek a maga dolga. De azért alapfokú nevelés nem ártana, ebben egyet értek a többiekkel.

2014. aug. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

"Ezt a mondatot nem tudom tőled komolyan venni, ugyanis süt az írásodból, hogy gőzöd sincs, hogy egy kutya mire való, hogyan működik, hogyan gondolkodik, hogyan motiválható... nem sorolom tovább, felesleges."


Amire nekem kell arra való.. pont. Olyan mint egy telefon, tojok rá hogy hd videót lehet vele felvenni meg zenét hallgatni stb ha egyszer csak arra használom hogy telefonáljak.


A kutya háziasítása is arra alapul hogy kölcsönösen hasznuk van az együtt élésből. Az ember ételt adott a kutyának cserébe az figyelmeztette ha egy medve vagy más veszéjes állat közeledett. Attól hogy egyre több ilyen liberális túlbuzgó "cumiztassuk a kutyát, beszéljünk vele az érzéseiről, a kutya a családtag" ember van attól még van aki csak azért tart kutyát mer legyen a háznál. Jó ha van. Ettől most nem lesz bűntudatom.

2014. aug. 2. 16:52
 18/28 A kérdező kommentje:
Az alapfokú nevelés megvan. Etetésnél nyugodtan. A nagyobbik csak akkor eszik ha elétolom a tányért. Közben akár be is mehetek a házba addig nem nyúl hozzá amíg nem adtam neki.
2014. aug. 2. 16:54
 19/28 sippara ***** válasza:
0%

"Olyan mint egy telefon"


Akkor itt szerintem fejezzük be a beszélgetést.

2014. aug. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Én már azt bánom hogy egyáltalán feltettem ezt a kérdést :DD

Amikor csak arra voltam kíváncsi összehugyozzák e a kutyáim a medence szélét..

2014. aug. 2. 17:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!