Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá, hogy vigyük...

Hogy vegyem rá, hogy vigyük el ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves havanese szuka kutyusom. Nincs ivartalanítva, ugyanis anyukám nem engedi valamiért. Azt mondja hogy "felesleges", hiába mondom neki, hogy rohadtul nem az, mert így mindenféle betegséget elkaphat. Meg azt mondja, hogy vigyük majd el fedeztetni valami havanese kanhoz... de kérdem én, minek?! Törzskönyves a kutyám, de nem vagyunk tenyésztők, meg nem is ért hozzá igazán senki a családból, akkor minek szaporítunk?! És mindenekelőtt nem akarom kitenni a kutyámat ilyen veszélynek... Így is folyton attól félek, hogy elkap valami betegséget amiért nincs ivartalanítva, hát még egy vemhesség..

Szerinetek hogyan verjem ki a fejéből ezt a hülyeséget, és hogyan vegyem rá, hogy vigyük el ivartalaníttatni? Én sajnos a beleegyezése nélkül nem vihetem el, meg nincs is pénzem rá sajnos.



2014. aug. 3. 12:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Csak gratulálni tudok mindenkinek, aki arra ösztönzi a posztolót, hogy az anyja háta mögött csináljon bármit, még, ha ő okosabbnak is látja az ivartalanítást. Az egyetlen épkézláb ötlet, hogy vigye el a mamát egy sintértelepre, hogy lássa, mennyi magára hagyott kiskutya van ott.


DE!


Arról se feledkezzünk meg, hogy egy törzskönyvezett, fajtiszta kutyáról beszélünk, nem valami játszótéri kis turmixról, aki a kutyának se kell. Úgy tűnik,a mama elletni szeretné a kutyust, nyilván nem csak úgy a vakvilágba, hanem vélhetően felelősen átgondolva a dolgot. A kérdező kissé túlparázza a dolgot, összeolvasott mindent, és rémeket lát. Azért nem feltétlenül lesz halálos beteg egy lánykutya, ha nincs ivartalanítva, a vemhesség pedig tuti nem fogja megölni. (Valahogy az ő kiskutyája is megszületett).

Szerintem értelmesebb leülni és megbeszélni a mamával, hogy ő konkréten mit vár ettől, hogyan gondolja ezt, ugyanis ez visszafordíthatatlan folyamat. Ha stikában a mama hát a mögött elviszed, nem gondolom, hogy ezzel jó pontot szerzel anyukádnál. Ja, és betegségeket ivartalanítva is elkaphat ugyanúgy, úgyhogy szelektálj azért, mielőtt minden nyavaját beleképzelsz a kutyátokba.

2014. aug. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!