Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók! Ti hogy mossátok...

Kutyatartók! Ti hogy mossátok a ruháitokat? Hány fokon?

Figyelt kérdés

A sztori a következő:

Tegnap betettem a ruhákat mosni a gépbe, 40 fokon. Nem voltam otthon, mikor lejárt a gép, es a sógornőm szedte ki a ruhákat, aki velünk él, majd mikor hazaértem bevásárlásból, megkaptam, hogy nem higiénikus, hogy 40 fokon megy a mosógép, és különben is, a fehérneműt, és zoknit teljesen külön kell mosni mindentől, mert a kutya miatt mindenféle bacilusok telepednek meg a ruhákon, és majd meglátom, hogy milyen fertőzéseket fogok elkapni, ha így mosok.

Ő mindent 60 fokon mos, látszik is a ruháin, mert nagyon hamar tönkremennek, ő viszont nem érti, hogy miért.

A szennyest külön gyűjtjük, mielőtt kerdezné valaki.



2014. aug. 5. 12:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

1-es vagyok.


Na ez nagyon érdekes volt, utolsó! :)


Én még a fehérneműket se merem 40 fokon se mosni, mert szépen kinyúltak, mikor így mostam őket. Így azóta 30-on mosom a törölközőkkel együtt. 60 fokon még életemben nem mostam semmit :D

2014. aug. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%
Én erre még nem is gondoltam! Eddigis utáltam a bacikat, mostmár mosásomon is változtatni fogok! Amúgy mi csak szín szerint választottuk szét.
2014. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

Én nem egészen értem, miért kellene fertőtleníteni a kutyás cuccokat. Mert szőrösek? És miután a kutyához érünk, a kezünket is fertőtlenítsük, azonnal?

Én osztom annak a hccp-s szakembernek a véleményét, miszerint a háztartásban nincs olyan hely, ami az ajtókilincsnél vagy a a billentyűzetnél több bacit hordozna a felületén, mégsem gyakran fertőtlenítjük őket (persze van, aki igen, de a legtöbben nem).


Szóval én nem félek a szőrtől és nem is mosok kezet azonnal kutyázás után, mivel ha jövök-megyek a lakásban, mindig hzzáérek egy kicsit.


30, 40 fokon mosom a ruhákat, szín szerint szelektálok, csak a fehér cuccokat mosom 60 fokon, a törölközőket, az ágyneműket. A fehér törcsiket néha bedobom 90 fokra.

A szőrözés elkerülésére jó megoldás, ha zsákba (pl. cipzáros párnahuzatba) teszem a szőrös cuccokat, vagy ha nem, akkor egyszerűen áttörlöm a gépet belülről osás után. Nem gyakran csinálom, annyira nem szoktak szőrösek lenni a cuccaim.

2014. aug. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
53%

Ha szaraz idoben van rajtam a kutyas ruha es egyaltalan nem saros, akkor nem valogatom szet.

Ha saros, akkor termeszetesen kulon mosom.

De egyebkent siman mosom, 40fokon mindent.

Mivel benti kutyam van, aki egyedul talan a torolkozomhoz nem er hozza, minden ruham a kutyahoz er. Vagy megsimogatom, aztan en erek magamhoz.

Szoval szerintem az egesz hulyeseg, egyutt elek vele.

Nem kaptunk meg el semmit.

2014. aug. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Nádszálkisasszony ***** válasza:
77%

Pont ugyanúgy mosok mindent még mielőtt nem lett volna kutyám :D Egyedül a kutyaszőrrel küzdöttünk, de mióta megtaláltuk álmaink keféjét a feket ruháink is visszaszivárogtak a mindennapjainkba:)


Fehérneműk és törülközők: 60°

Konyharuhák: 60° vagy 90° (ritkán)

Nadrágok, ingek, polók pedig 30° vagy 40° attól függ, hogy mennyire színtartó, mennyire koszos.

2014. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
53%

Én mosok mindent mindennel együtt, minél gazdaságosabb legyen a fogyasztás :)

40 vagy 60 fokon, a tartalomtól függően

2014. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
53%
Elvileg nem jó alapból a zoknit meg az alsóneműt együtt mosni a ruhákkal mert hogy bacik vannak rajtuk egyebek, de én együtt mosom őket a hétköznapi ruháimmal.40fokon mosok általában mindent kivéve a párom munkás ruháit azt 60-on.Törcsiket, konyha ruhákat meg 70-en.Még élünk és kutya van a lakásban bár nincs szőr sehol csak a kutyán olyan fajta. :)
2014. aug. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!