Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv vagy hám? Flexi póráz...

Nyakörv vagy hám? Flexi póráz az jó?

Figyelt kérdés
Melyik jobb? Vagy ez attól függ, hogy a sétáknál mennyire húz? A Flexi póráz az jó minőségű?

#sajt #mókus #káposzta #kecske #flexi #sorompó #West Highlan White Terrier
2014. aug. 6. 09:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én is a nyakörvet részesítem előnyben, bár amondó vagyok, hogy ha egy kutya jól nevelt bármivel lehet sétáltatni! Én a fiatalabb kutyáknak, legyen az kis vagy nagytestű nem ajánlom rá se a flexit, sem a hámot. Ez saját tapasztalat. Sima pórázzal kezdtem mikor kicsi volt, majd ráraktam a flexit mondván, hogy még nem visszahívható, de had szaladgáljon többet, hát kezdhettem mindent előröl tanítani. És van olyan ismerősöm is aki a hámot váltotta föl nyakörvre mert már többször eltörte az úját a kutya és azóta hibátlanul működik. De elég ha csak szétnézel az utcán, hogy a hámos kis cukorborsók, hogy húzzák a gazdájukat, meg össze vissza féloldalasan vergődnek... bár tisztelet annak a kevés kivételnek!
2014. aug. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nagyon kistestű kutyákra a gyenge nyakuk (illetve a kis termetükhöz képest erős emberi rántás) miatt szokták a hámot javasolni, szóval ha pár kilós kutyád van vehetsz neki az, de én személy szerint a póráz - nyakörv kombinációra szavazok.


A póráz lehet sima bőr, gyöngyvászon, egy, másfél, vagy kétméteres, egyszerű, vagy kiképző, ahogy nektek kényelmes, csak láncost ne válassz.


Ami a flexiket illeti, a minőségük jó, ha ez alatt mondjuk azt érted, hogy nem szakadnak el, és meg lehet vlük tartani a kutyát, legalábbis én még nem láttam, nem hallottam rossz minőségűt ebből a szempontból, viszont nagyon nem ajánlom...


Egyrészt nagyon nem praktikus, és szinte senki nem tudja használni.

A kutya vagy becsavarja a gazdát, vagy a gyalogosokat, vagy más kutyákkal gabalyodik össze kétségbeejtően, kigáncsolja vele a gyalogosokat, akik nem veszik észre, ha a gazdi nem tudja időben becsévélni, sőt én már láttam nagytestű kutya flexijén keresztülbucskázó bringást is.

És akkor arról még nem beszéltünk, hogyha a kutya nem jólnevelt simán le tud vele szédelegni az úttestre is, ha a járdán épp hosszúra volt engedve...


És a végére egy saját sztori, csak úgy elrettentésül flexiügyben...

A szüleim valamiért csípik a flexit, főleg apám (ő valószínűleg azért, mert még nem volt kutyájuk ami megkérdőjelezte volna akár egy pillanatra is a falkavezérségét, és sosem kellett eggyel sem birkóznia, vagy nem tudom), így aztán a kölyök komondor is mindig azon volt sétáltatva.

Mikor már jócskán növendék volt (nagyobb, mint egy németjuhász) anyám sétáltatta flexin lent a lakópark szélén, fél méterrel előttünk bandukolt. Mikor nyitott kapuhoz értünk, még megijedni sem volt időnk rendesen, két megtermett németjuhász vicsorogva - hörögve nekirontott a kölyöknek, az egyik a seggéből ki is kapott egy nagyobb csomó szőrt, az meg persze megijedt, mint állat, és már rohant is.

A döbbenettől és az ijedtségtől anyámnak nem jutott eszébe gombot nyomni, reflexből odakapott a szalaghoz, amit ugye húzott kifelé a kutya, és rámarkolt, hogy megállítsa. Na most legalább 3 méternyi vékony, keskeny gyöngyvászon szalag égette-vágta a tenyerét a vágtázó, halálra rémült kutya lendülete miatt...

Ettől persze elejtette, a kutya elinalt, a nagy dögök ránkfordultak, állt a bál.

Utána aztán mikor felfogták, hogy emberekkel kerültek szembe visszatakarodtak a kertbe, de mire összefogdostam szegény kutyát, arra mentem vissza, hogy a félelemtől-fájdalomtól remegő anyámmal a két kutya megtermett fickó gazdája teli torokból üvölt...


Na mindegy, a lényeg, azóta nem volt a kezemben flexi, főleg, hogy anyám ezután egy hónapig alig bírt fogni a jobb kezével...

2014. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én szeretem a flexit, de nagyobb teherbírású kell, mint a kutya, és jobb a szallagos, mint a vékony zsinóros (utóbbit simán elharapja a kutya, láttam már ilyet.) Ha megtanulod használni, sokkal jobb, mint a sima póráz. Nem kell 5 méterrel a kutya mögött lobogni, forgalmas helyen mindig rövidre veszem.
2014. aug. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Amúgy szuka Westie (West Highland White Terrier)-em van, ha ez segít!;)
2014. aug. 6. 11:23
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ;) Nekem jelenleg törpe uszkárom van de szeretnék westie-t is. Az uszkárnál Flexit használok (De ő nem olyan... Mellettem jön Nyakörvön, ha más kutyát lát "bekattintom" a pórázt (megszorítom) de egy kicsit azért húz... Köszönöm a válaszokat, aki szeretne írhat még! ;)
2014. aug. 6. 11:30
 16/22 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem evidens volt, amikor a flexire váltottam, hogy az utcán, emberek és autók/biciklik/motorok/akármik között csak is lefixálva használom.. Amíg ki nem érünk a szabad területre, nem engedem neki, hogy erre arra szaladgáljon. Nem is értem azokat akik kiengedik ilyenkor.. Utcán közlekedjen rendesen a kutya is. Én szeretem ezt a pórázt, mivel a mi kutyánk, akire ezt használjuk, imád mindent felfedezni, ide-oda szaladgál és nekem így könnyebb, biztonságosabb a behívás gyakorlása, ugyanis még elengedni nem lehet őt. Persze bakik ilyenkor is előfordulnak, hogy beakad a másik kutyusba, emberbe, de szerintem nem dől ettől össze a világ. Ha persze valaki mellett elmegyünk, akkor rövidre fogom. Nekünk szerintem abszolút jó választás volt.:)
2014. aug. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

Az utolsó válaszolónak csak annyit fűznék hozzá, hogy a behívást nem gyakoroljátok flexin (kiképzők sem ajánlják), mert a kutya a gyenge feszítésből is érzi a pórázt, és mikor majd leveszitek nem biztos, hogy működni fog a már begyakorolt művelet.


Behívás biztonságos gyakorlásához a 10-15-20 m-es pórázokat javasolják.


[link]


mint pl ez, de vékony hegymászókötél és egy karabiner felhasználásával olcsóbban is tudtok otthon csinálni

2014. aug. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Utolsó, köszi a tippet, gondolkoztam rajta én is, lehet, hogy majd tényleg beruházunk egy ilyenre akkor.:) Viszont mivel a kutyus nem régóta van nálunk, még most jó lesz a flexi.
2014. aug. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! ;)
2014. aug. 6. 12:22
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. aug. 6. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!