Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv vagy hám? Flexi póráz...

Nyakörv vagy hám? Flexi póráz az jó?

Figyelt kérdés
Melyik jobb? Vagy ez attól függ, hogy a sétáknál mennyire húz? A Flexi póráz az jó minőségű?

#sajt #mókus #káposzta #kecske #flexi #sorompó #West Highlan White Terrier
2014. aug. 6. 09:05
1 2 3
 21/22 Szilvi & Argos ***** válasza:

Amíg a kutya póráz nélkül nem képes sétálni, addig sima póráz és nyakörv!

Ha már hallgat a szóra, de sok a közteres, sötét van, vagy akármi, akkor mehet a hám+flexi.


Kutyám 90%ban szabadon sétál mindenhol, nagyon forgalmas helyeken van pórázon, illetve ha közlekedünk A-ból B-be, néha rárakom, ilyenkor nincs pisi-kaki-szaglászás, csak ha elengedem.

Nyakörvre kapcsolt pórázzal nem is szeretem dolgára engedni, mert betekeri a pórázt, a nyakörv/lánc is össze-vissza forog, veri a mellét, kényelmetlen...direkt szoktam néha flexis sétákra menni, akkor hámra kapcsolom, ugyanis a háta legmagasabb pontján van, nem tekeri be, nem pisili le. Ugyanúgy kommunikálok vele ilyenkor, mintha szabadon lenne.

Sötét kertvárosi sétákon jó, mert ha későn venném észre az önsétáltató támadó kutyát, akkor így azonnal tudok a másik kutyára förmedni, Argit pedig elég megtartani. UGyanis télen jártunk úgy, hogy szabadon sétáltunk a sötét keskeny járdán, út túloldaláról jött vicsorogva a nj...gyorsan mérlegeltem. Ha ráförmedek, kutyám is indul a járdaszabály ellenére! Ha halkan, szart se érek...így középerős hangon förmedtem rá, utána azonnal parancsoltam a kutyámnak, hisz két lába már az úton volt. Ha ilyenkor van kis idő, akkor kutyámat lefektetem és én zavarom el a másikat...de sötétben nehéz...itt jó a flexi...illetve rendezvényeken se rossz sokszor

2014. aug. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Személy szerint nem ajánlom a flexit, amellett, hogy a kutya abban csak húzni tanul meg, rendkívül balesetveszélyes is.Ezt nézd meg, légyszi: [link]

A nyakörv jobb, könnyebben kontrollálható a kutya, és hamarabb meg is tanul benne közlekedni, a hámban úgyszintén húzni tanul, és könnyebben ki is szabadítja magát, ha arra vetemedne.

2014. aug. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!