Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az milyen bőrbetegségre utal?

Az milyen bőrbetegségre utal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 7 hónapos golden retriever kutyusom. Sokat vakaródzik, nyalogatja magát. Voltunk orvosnál, többször is vissza kellett menni, megtörtént a táp csere, bűzmirigyre is gyanakodtunk de végül az sem lehetett a károkozó... Nem régiben észre vettem, a kutyus nyak tájékánál pirosak elszíneződést, amikor vizes akkor jobban lehet látni. Egyébként (még) nem durvák a tünetek, tehát nem véresre vakarta magát, a kedve is jó, eszik rendesen tehát minden rendben vele. Esetleg az lehetséges, hogy csak a myár miatt valamilyen polllenre allergiás? Volt köztetek olyan, aki ilyet tapasztalt a kutyáján? Milyen bőr allergiát állapítottak meg akkor? Mindenképp vissza viszem a dokihoz megmutatni neki, mit vettem észre a nyakánál. De érdekelne hátha mással is történt ilyen.

Ja es a kutyus törzskönyves, ha fel keresem a tenyésztőt akkor az lehetséges hogy az anyjának is volt ilyen problémája vagy ezek nem öröklődnek?

Köszi előre a válaszokat :)



2014. aug. 6. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! A miénknek nem volt ilyen, csak korpázás.

Viszont egy barátom kutyája mind a két lábát vakarta, rágta. Piros volt szintén először és allergiát kerestek. Többször is nézték. Sokadjára derült ki, amikor már véresre vakarta, hogy atka piszkálja a bőre alatt. Kapott szurit, el is múlt tőle.

2014. aug. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! :)

Esetleg arra is gondoltam, hogy vannak ilyen szőrkondícionálók és soknál oda van írva, hogy csökkenti az allergiát.. Most azon gondolkozom, hogy be szerzek egyet,persze nem tudom, hogy megéri e lehet csak duma az egész... Ha esetleg valaki használ ilyesmit az meg írhatná melyik ilyen szer vált be :)

2014. aug. 6. 22:49
 3/7 anonim ***** válasza:
atka valószinű. Lehet hogy a tápra érzékeny. Próbálj főzni neki, és ne adj neki tápot. Csirke farhát és főtt rízs .
2014. aug. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet. Lehet tápallergia, ezt eliminációs diétával ki lehet szűrni, hosszas, macerás ......

Lehet gomba és pollen, én ezt a kettőt valószínűbbnek tartom, lehet szőrtüsző atka, szóval sokminden. Én csináltatnék bőrkaparék tesztet.

Ha pollen , akkor fürdesd gyakrabban. És adj neki Omega 3-6-ot.

2014. aug. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és amit az utolsó írt, hogy adj neki csirkét, azt ne tedd! A tápallergiás kutyáknak több mint fele csirke allrgiás.
2014. aug. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindnekinek! :) a táp allergiát már kizártuk, azóta volt táp csere is de mostmár szinte biztos, hogy nem az okozta. Az atkát se tartom valószínűnek, azt megnézte a doki, kaptunk ilyen speckó sampont is, azzal fürdettük de nem múlt el neki. A vizsgálatot mindenképp meg csináljuk a közeljövőben :)
2014. aug. 9. 10:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy gomba. Egy bőrkaparék vizsgálat sokat lendítene a dolgon szerintem.
2014. aug. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!