Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek is lenézik és kikerülik...

Nektek is lenézik és kikerülik a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de ki kell írnom magamból:

Pár hónapja magamhoz vettem egy kóbor kutyát, 1,5 éves lehet (az tuti, hogy fiatal), izgága, minden érdekli. Elég "kemény" kinézete van a kis mérete ellenére, valami stafford keverék lehet. És fekete...Nem egy szép kutya.


Nem tud tökéletesen sétálni, ha kutyát lát, szuggerálni kezdi és húz(ni próbál), mint egy mozdony, viszont mindenféle méretű és fajtájú, nemű kutyával el tud játszani és igényli is, állandóan hívja a többieket játékra. (Nagyon ritkán kap össze más kutyával, de az is csak erőfitogtatás, csipkelődés, nem vérre megy a dolog.) Imád játszani, de sokszor nincs kivel...


A legtöbb gazdi elkerül minket, fölkapdossák a kiskutyáikat vagy tüntetőleg továbbmennek vagy elrángatják a sajátjukat ha közelebb megyünk :(

Igazából pont a hasonló kaliberű (pitbullok, bullterrierek)kutyák gazdái azok, akik szívesen megállnak, bevárnak minket vagy odajönnek ill. pár tacskós és beagle gazdi. A minap láttam egy nagyon viharvert pitbullt a gazdival, odamentünk és hatalmas játék lett az egészből. A póráz nélkül odarohanó kutyákkal sem volt eddig gond, látom az enyémen, hogy élvezi, ha körülveszi 2-3 nagy kutya :)



Nagyon szomorú vagyok, mert vannak napok amikor senki nem áll meg, rajta meg látom, hogy nem érti... És megjegyzéseket tesznek, minden nap beszólnak valamit, hogy "sunyin néz", meg "mindjárt harap", "agresszíven játszik" (?!!!), "neveletlen", stb. És ezt mindig a puccos emberek (többnyire nők) vágják a fejemhez, akiknek kis cuki fehér kutyuskájuk van. Érdekes, hogy a szakadt németjuhászos cigány srácnak, vagy az agyontetovált pitbull gazdinak soha nincs egy rossz szava, akkor se, ha valamelyikünk kutyája rossz passzban van. Én se szoktam soha mérges lenni, ha egy kutya odakap az enyémhez, mert nem szimpatikus neki (kutyám se veszi zokon)...


(Futtatóba se megyek már egy ideje vele, mert totál elment a kedvem a sok tutyimutyi, a kutyáját visszahívni és visszafogni képtelen gazdi miatt, akik osztják az észt.)


Szomorú vagyok és dühös is, mert rengeteget fejlődött, előtte pattogott össze-vissza és fojtogatta magát, most már jön láb mellett és nem ugat folyton, hívásra mellém jön, most fogunk suliba is menni, persze ezt nem látni kívülről, csak azt, hogy nem "tökéletes", de totál kész vagyok és tudom, hogy nem szabadna idegeskednem mert rá is átragad, mégis :/


Ki jár még hasonló cipőben? Ma beszélgettem egy bullterrieres párossal (én mentem oda, ők csak ácsorogtak) és ők is mondták, hogy örülnek, hogy oda mentünk mert őket is mindig elkerülik, merthogy az övék "harci kutya" és ezért nem is akartak ők jönni hozzánk. A kutyáink imádták egymást.



2014. aug. 8. 23:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Szia. Probalj meg tenyleg nyugodt maradni, legrosszabb ha atragasztod a kutyara.

En embergyulolo hangulatban voltam mikor örökbe fogadtam a kutyut, egy idő után mindenkit eleinte jatekbol később erőfitogtatásból megugatott...

Én nagyon büszke vagyok rátok.

2014. aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
2%
Na az ilyennek mint te nagyon nem lenne szabad semmiféle állatot tartani emberi közösségben. Menj egy LAKATLAN SZIGETRE!!!!!
2014. aug. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Első köszönöm, második te meg...húzz zacskót a fejedre.
2014. aug. 9. 00:03
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, a jövőbe nézz! A kutyád remekül képzett, barátságos kutyus lesz, egy tök jó gazdival. Akkor majd senki se fog lenézni titeket. Sajna sok hülye sznob tart kutyát, ez tény, ezzel nincs mit kezdeni.


Amúgy akiket többedszerre látsz, ilyen jófej kutyások, próbálj velük megismerkedni, máskor is találkozzatok. A többi hülyével meg nem kell törődni :)

2014. aug. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
72%

" Nem tud tökéletesen sétálni, ha kutyát lát, szuggerálni kezdi és húz(ni próbál), mint egy mozdony, "

Gondolom, nem egy 2 méteres kigyúrt ember vagy. ne csodáld, ha az érzékenyebbek féltik a kutyáikat. Nem azt látják, hogy más kutyával milyen jól játszik a tied, hanem azt, amit leírtál. Ha valóban nyugodtan fog sétálni a kutyád veled, akkor biztosan nagy része a mostani felkapkodósoknak nem fogja megtenni. Persze, mindig maradnak olyanok, akik akár kinézetre, akár méretre döntik el, hogy attól a kutyától félteni kell az övékét.

2014. aug. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
Nekem amstaffom van. Sokszor kapunk rosszalló tekinteteket, pedig egy jólnevelt, iskolázott kutya. A pórázt nem húzza, màs kutyára nem ugat, 5 éves unokahúgom egyedül szokta sétáltatni pórázon. Nekünk inkább az elõítéletekkel van bajunk, a minap is bementünk egy ètterembe, ami kutyabarát hely, de minket kiküldtek, mert "harci" kutyával voltunk. Szerencsére több kutyás baràtunk is van, de akkor sem kellemes dolog, ha a kutyámat leszólják, meg kinézik a fajtája miatt...
2014. aug. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Platypus ***** válasza:
92%
Gondolj arra, hogy akik előadják a nagyjelenetet és felkapdossák, épp a kutya alapos félrenevelésén dolgoznak. Valószínűleg többé-kevésbé jogosan félnek minden nagytestű kutyától, mert a neveletlen kis pukkancs nem tud viselkedni és zsigerből provokál. Hülye gazdának gyakran lesz hülye a kutyája is :)
2014. aug. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
95%
Az én kistestű tacskókeverékemtől is pár idióta fölkapkodja a kutyáját.Azt mondják azért mert az enyém is kan mint az övéké és tui támadás lesz, miközben az enyém nem is csinál semmi támadót meg minden kutyával jól kijön.Kicsivel, naggyal, azonos neműekkel is.Én a staffikhoz is odaengedem, ha a látom a kutyán, hogy normális nem egy örjöngő idióta.Az a röhej, hogy inkább a kistestűek agresszívek azok acsarkodnak jobban, persze gazdi rögtön felkapja és simikézi, hogy jujj megijedtél, jujj szegény.
2014. aug. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

nekem is van ilyen, a legdurvabb 1 no csomagot hozott, total beszart, nehogy kijojon az a kutya stb... pedig le se sza...ta a kutyam.

az ilyenekkel nem kell foglalkozni :)

2014. aug. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%

Ne vedd magadra. Észt nem lehet adni sajnos.


Szerintem ha cukimuki fehér kutyád lenne, akkor meg azt kérdezgetnék, hogy kisfiú-e vagy kislány és annak függvényében döntenék el, hogy "össze fognak-e verekedni". Vagy ha ugatna kettőt, akkor is felkapnák a sajátjukat. Járj össze azokkal, akikkel kedvelitek és megértitek egymást. A suliban biztos összehaverkodtok majd a többi kutyással.


A másik, hogy a "harci kutya" sztereotípia kihalása még el fog tartani egy darabig.

2014. aug. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!