Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek is lenézik és kikerülik...

Nektek is lenézik és kikerülik a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de ki kell írnom magamból:

Pár hónapja magamhoz vettem egy kóbor kutyát, 1,5 éves lehet (az tuti, hogy fiatal), izgága, minden érdekli. Elég "kemény" kinézete van a kis mérete ellenére, valami stafford keverék lehet. És fekete...Nem egy szép kutya.


Nem tud tökéletesen sétálni, ha kutyát lát, szuggerálni kezdi és húz(ni próbál), mint egy mozdony, viszont mindenféle méretű és fajtájú, nemű kutyával el tud játszani és igényli is, állandóan hívja a többieket játékra. (Nagyon ritkán kap össze más kutyával, de az is csak erőfitogtatás, csipkelődés, nem vérre megy a dolog.) Imád játszani, de sokszor nincs kivel...


A legtöbb gazdi elkerül minket, fölkapdossák a kiskutyáikat vagy tüntetőleg továbbmennek vagy elrángatják a sajátjukat ha közelebb megyünk :(

Igazából pont a hasonló kaliberű (pitbullok, bullterrierek)kutyák gazdái azok, akik szívesen megállnak, bevárnak minket vagy odajönnek ill. pár tacskós és beagle gazdi. A minap láttam egy nagyon viharvert pitbullt a gazdival, odamentünk és hatalmas játék lett az egészből. A póráz nélkül odarohanó kutyákkal sem volt eddig gond, látom az enyémen, hogy élvezi, ha körülveszi 2-3 nagy kutya :)



Nagyon szomorú vagyok, mert vannak napok amikor senki nem áll meg, rajta meg látom, hogy nem érti... És megjegyzéseket tesznek, minden nap beszólnak valamit, hogy "sunyin néz", meg "mindjárt harap", "agresszíven játszik" (?!!!), "neveletlen", stb. És ezt mindig a puccos emberek (többnyire nők) vágják a fejemhez, akiknek kis cuki fehér kutyuskájuk van. Érdekes, hogy a szakadt németjuhászos cigány srácnak, vagy az agyontetovált pitbull gazdinak soha nincs egy rossz szava, akkor se, ha valamelyikünk kutyája rossz passzban van. Én se szoktam soha mérges lenni, ha egy kutya odakap az enyémhez, mert nem szimpatikus neki (kutyám se veszi zokon)...


(Futtatóba se megyek már egy ideje vele, mert totál elment a kedvem a sok tutyimutyi, a kutyáját visszahívni és visszafogni képtelen gazdi miatt, akik osztják az észt.)


Szomorú vagyok és dühös is, mert rengeteget fejlődött, előtte pattogott össze-vissza és fojtogatta magát, most már jön láb mellett és nem ugat folyton, hívásra mellém jön, most fogunk suliba is menni, persze ezt nem látni kívülről, csak azt, hogy nem "tökéletes", de totál kész vagyok és tudom, hogy nem szabadna idegeskednem mert rá is átragad, mégis :/


Ki jár még hasonló cipőben? Ma beszélgettem egy bullterrieres párossal (én mentem oda, ők csak ácsorogtak) és ők is mondták, hogy örülnek, hogy oda mentünk mert őket is mindig elkerülik, merthogy az övék "harci kutya" és ezért nem is akartak ők jönni hozzánk. A kutyáink imádták egymást.



2014. aug. 8. 23:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Pit-staffi mixem van ideiglenesben, egy-két kivételtől eltekintve nem kerülnek. Mondjuk első naptól fogva tiltva van neki a húzás, a szuggerálás, ha pórázon van. Most már szabadon is el szoktam engedni 3 hét után, akkor sem rohangálhat oda csak úgy kutyákhoz. Mivel látják, hogy normális, jól nevelt, így nem paráznak tőle általában.
2014. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Ismerős az érzés! Az enyém ugyan mutatósan néz ki, mégis mivel nagy és fekete, hegyes füllel, hát minket meg 10-ből 9-en kikerülnek. És nagyon csúnyán néznek, pedig szépen sétál mellettem és letojja a kutyákat, embereket. Én az ugatós kistestűeket utálom a legjobban, illetve azok gazdáit, abban az esetben, ha még rá sem szólnak a kutyára, pláne, ha még röhögnek is hangosan, hogy hihihihihi, az ő kiskutyuskája hogy megugatta ezt a nagyot. Na olyankor szoktam én direkt látványosan elengedni az enyémet, hogy lássam, ahogy a vigyor a képére fagy. cserébe az enyém még mindig le sem tojja az övét, de megéri látni, ahogy beszarik az én már szabadon bóklászó nagytestűmtől. Mindezt csak amiatt játszom el néha, hogy kapjon már az agyához a kedves gazda. Szóval én meg az ilyeneket nézem le, nem kicsit. Ne foglalkozz a hülyékkel, keress pár normális gazdit!!!
2014. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
71%
Egy robusztusabb kutya másképp játszik,egy mini kutyáról meg tudnod kellene,hogy törėkenyek a csontjai,egy rádobbantástól már sérülnek.Szerintem plusz probléma,hogy látják,nem vagy ura a helyzetnek,meg a kutyának sem.A csipkelődés nem megengedett kutyák között,tiltani kell,majd a suliban megtanulod.Amúgy nem néznek le,talán nem elég jó az önbecsülésed,csak tartanak a kutyádtól.Amúgy nekem is kicsi kutyám van,akire minden erősebb kutyás azt hiszi,törėkeny,úgyhogy nekem kell győzködnöm őket,hogy nyugodtan engedjék el az ebüket.Viszont ėn más kutyáját is tudom kezelni,ha a gazda nem is,így nem parázok.
2014. aug. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%

Nekem 2 amstaffom van, egyikük fekete, ráadásul fajtatiszták, így még jobban félnek tőlük, mert szerintük "így nem hígult fel a vérük". o.O

Én minden nap így sétálok velük. Két kőszikla, nyugodtak, engedelmesek, mégis vagy kikerülnek, vagy felkapkodják a leginkább valami féregre hasonlító, agyonszaporított extra-ultra mini kutyájukat.

Megszoktam, őszintén teszek a dologra. Nekem ugyan nem lenne energiám meghallgatni egy nyavajgó törpekutyást, az ostoba nevelési módszereiről nem is beszélve.

Ne foglalkozz velük, buta, nyomorult emberek, akik tönkreteszik a kutyájukat.

Legyél boldog a te ebzeteddel, ne akarj mindenkivel barátkozni. Gratulálok a kutyushoz, további sikeres fejlődést kívánok! :)

2014. aug. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
96%

Mindenkivel úgysem fogtok kijönni, ezt ne is várd! Keress olyan kutyást, akikkel összeillesz. Az én kutyám is fekete nagy, egyik szeme kék, a másik barna. A világ legjámborabb, legbarátságosabb kutyája, mégis néhányan elkerülnek, hogy "üvegszeme van", sunyi a nézés, stb. Hát persze, hogy fura a nézése és kissé ijesztő a felemás szeme.

Túl sokat vársz a gazdiktól, nem fog mindenki lepacsizni veled sajnos, és ők azok, akik nagyon keveset értenek egy kutyához.

2014. aug. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

"A kutyáink imádták egymást."

Legyetek olyan jók, tartsátk ezt szem elött!!!

Minden kutyában ez benne van, a viszájkodás csak az emberben. Akik olyan furcsa módon viselkednek nem tesznek jót a kutyának, a sajátuknak sem de a kikerültnek sem. Emberbaráti kapcsolat fontos az embernek A kutyának ez a világa, barátikapcsolat fajával.

NE KÍNOZZÁTOK A KUTYÁKAT!!!

Azok az egyének akik elenszenvessen visszatartják a jószágot, adják le kutyáikat. Nem való nekik. Akár mennyire is húzza az orrát bár ki ezvégett, a kutya fejében nincsen ilyen durva mentalitás, hogy ezzel a kutyával most aki jön nem kell találkozni. Az a felfogás, hogy persze, és ha nem türik el egy mást? Az csak az ember fejében van. Abban az esetben ha még is összekepnak, az embertöl adott nevelés az oka.

Minden kutyában akit állandóan porászon tartanak, és visszatartanak mindennemü találkozástol csak nö a feszültség. Nem jó a kutyának! Az ilyen jószág valóban összekap egy másikkal, de ennek a gazdája az oka, ö épitette fel kutyájában a feszültséget.

Minden ember aki jót akar a jószágnak, lekell, hogyy álitsa az emberi felfogás és állati felfogással gondolkodni. Aki ezt nem érti, annak kezéböl kikel venni a jószágot.

"neveletlen" Nincs is szüksége nevelésre. A kutyamorálban az már megva. A viselkedési modort kutya-kutya között, az ember nem érti. Amit az ember bele szoktat/NEVEL kutyájába, azt csak maga az emberi tekintély végett teszi.

Azoktól akik a kutyájuk IQ-ját használják a büszkeségük fintorgatására, törvényileg kellene a kutya tartást megvonni.

Ha valaki akar ehhez hozászóln, állitsa le az agyát 0-ára és kapcsoljon át a kutya mentalitásra. hogy egyáltalán hozzá tudjon szólni.

2014. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
4%

Szomorú dolog, de azt is vedd figyelembe, hogy az embereknek nem kötelessége a te kutyád szórakoztatni. Teljesen lehetséges, hogy az illetőnek csak nincs kedve barátkozni, rossz a kedve, siet, nem érdekled stb. Nem az egész világ azon van hogy a te kutyád lenézze.

Amúgy meg százszor inkább kerüljenek ki messziről, mint hogy azt képzeljék, hogy a kutyád köztulajdon akihez bármikor oda lehet menni, meg lehet fogdosni, ráuszítani a gyereked. Inkább legyen egy ijesztő kutyád akit félreismernek, mint ártalmatlannak kinéző, aki végül megharap mert nem hagyják békén. Nekem utóbbi van és agyam eldobom, hogy nem képesek békén hagyni, mert vagy beszólnak hogy ez a kutya nem néz ki keménynek, nem kell tőle félni, vagy rámásznak, hogy barátkozzanak. Már megváltásként várom azt amikor vehetek egy "keményebb" fajtát. Kellemes felüdülés volt, amikor ismerősöm rottweilerjét sétáltattam és jól kikerültek. Különben meg ez elég ismert probléma, ha ennyire megvisel, akkor talán más kutya mellett kellett volna dönteni.

2014. aug. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Ha például velem találkoznál, lehet hogy én is kikerülnélek, vagy felvenném a kutyám ha nem lenne hozzá túl nagy. Azért mert már 13 éves és a legkiseb ütközés is fáj neki, amiből viszont kívülről semmi sem látszik rajta. A kutyák ugye meg nem úgy barátkoznak mintha a másik porcelánból lenne. Ezzel is csak azt akartam értékeltetni, hogy korántsem kéne minden egyes embert személyes támadásnak venni ha nem megy oda hozzád.
2014. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Jaj, nem veszek mindent személyes támadásnak :) De mikor egy életerős labradort odébb ráncigál a gazdája az kicsit furcsa...


Öreg kutyusokhoz alapból nem megyünk oda hívatlanul, meg kisgyerek kutyasétáltatókhoz, botos nénikhez akiknél kutya van, stb.


De igazatok van, túl nagy jelentőséget tulajdonítok neki.

2014. aug. 9. 19:13
 20/27 anonim ***** válasza:
Minden kutyást bántanak valamiért. Az én kutyámat azért szólják le, mert ártalmatlannak néz ki, és pitbullnak, meg vérebnek meg patkánynak meg ilyeneknek csúfolják.
2014. aug. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!