Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon nagy állatkínzás...

LOTR kérdése:

Nagyon nagy állatkínzás Border Collie-t lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Ugye azt már kiírtam, h kapok egy kutyát! Az Apukám mindenáron Border Collie-t akar, de lakásban lakunk! A lakásnak van egy hatalmas tetőterasza, a háznak egy szép nagy udvara, és kb. 15 lépésre van a Bem tér! Én vállaltam, hogy rengetegszer leviszem sétálni! Ezek mellett is nagyon rossz lenne neki?

2014. aug. 12. 13:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A szabadban szinte bármelyik kutyával lehet 3-4-5 órát szórakozni. De a szaladgálás nem fogja eléggé lefárasztani, a kutyás sportok amikkel rendesen le lehet fárasztani.
2014. aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
rengeteg időd van? és 2 évmúlva? 5év múlva? 7 év múlva?
2014. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! Természetesen még alaposan átgondolom ezt! :)
2014. aug. 12. 18:24
 14/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

Jól gondold meg!

Egyre több bordert látok itt a környéken, kerti kutyák, jó esetben napi 1-2 órát sétálnak...most nyáron, ősszel-télen persze nem, mert suli, meló, sötét, hideg...

Öreg korára is gondolj! Ismerős most keres végleges új otthont egy 9 éves spánielnek, mert 9 éve szaparációs szorongásban szenved, egyedül hagyva sír, de most Némegben dolgozik és a főnök nem viseli el...no comment!

2014. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

1) biztos vagyok benne, hogy kevesen tudnak 15-17 evre (nagyon jo esetben egy border elettartama) elore latni, hogy hol es milyen eletkorulmenyek kozt fognak elni. Nekem is van egy borderem. Tuti biztosan a kovi 2 evre tudom, hogy mit fogok csinalni es hol fogok elni, utana ki tudja. De G jon velem, sosem mindanek le rola, iszonyatosan szeretem, es mindig szem elott fogom tartani az erdekeit,


2) a kert sok esetben csak kifogas a setaltatasra es a foglalkozasra. Lakasban is tarthato, de tenyleg foglalkozni kell vele. En is lakasban tartom, bar szerencses helyen, egy francia kisvarosban, amely Europa egyik legzoldebb varosa - titulusa szerint. Tele van zold terulettel es vizzel, van ket kutya klub is, agilityvel - igy meg tudom neki adni azt, amire szuksege van. Lustabb napjaimon bizony rajon az 5 perc, ezert az embernek be kell vallalni egy kisebb (vagy nagyobb...) fajta eletmodvaltast emellett a fajta mellett (erre en egesz jo pelda vagyok). Az enyem meg csak 12 hetes, napi 2x 1.5 orat vagyunk kint a zoldben jatszani, setalni, tanulni. A nap tobbi reszet atalussza kb :)

2014. aug. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!