Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fáj, hogy a kutyád kutya?

Miért fáj, hogy a kutyád kutya?

Figyelt kérdés

Miért fáj az embereknek az hogyha valaki azt mondja, a kutyájuk az kutya és nem ember? A valóság miért sértés? Miért nem értik meg, hogy ha egy kutyát kutyaként kezelünk akkor neki lesz jó (és nem csak a rendőrkutyát, hanem az egyszerű családi kutyát is)! Attól még lehet imádni, lehet jobban szeretni mint egy embert..! Miért tartják felháborítónak hogy a kutya rangsorban él és bizony nevelni és vezetni kell? Rögtön az jut róla eszükbe hogy a kutyán uralkodni kell. És sajnos ezzel így vannak a normálisabbak is akik konyítanak valemennyit hozzájuk...

És ha én ezt elmondom hozzátéve hogy a kutya nem lesz irigy, sem féltékeny (azt nem mondtam hogy szeretni nem tud) és hogy a macska sem gonosz, önző, aki érdekből van velünk, mert egy állat nem képes ilyesmire, akkor mindenki rávágja, hogy nekem még életembe nem volt állatom! Ehhez képest állatok között nőttem fel, és egész életem a kutyázásnak szentelem, és belőlük készülök továbbtanulni is, számtalan könyvet olvastam róluk, számtalan tapasztalatom volt. Hát nem vicces hogy a hozzáértőket nézik le? Vagy nektek is sértő, hogy a kedvenc kutyátok, kutya?

Megértem, hogy könnyebb rózsaszín ködbe élni, elképzelni mindenfélét az állatról, de miért nem értik meg, hogy ez sok esetben az állatnak bajt okoz?

Én mindennél jobban szeretem az állataim... Ezért sok nem állatos ember hülyének néz... De ha meg úgy kezelem őket ahogy azt természetük kívánja akkor a kutyások is lenéznek xD


2010. jan. 13. 23:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
39%
Ebből egy szót sem értek. Most itt mi a kérdés?
2010. jan. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem max. az lehet bántó, ha valaki úgy fogalmaz, hogy "CSAK" egy kutya... Ez rosszul eshet olyan embernek, akihez nagyon közel áll a kutyusa, és imádja. Persze, hogy kutyaként kell velük bánni, foglalkozni, de a szívünkben igen nagy helyet foglalnak el. Sokszor az állatok több tiszteletet érdemelnek, mint némelyik ember.

Gondolok pl. arra, hogy mennyire megható tud lenni, ahogy az állatok a kicsinyeikről gondoskodnak... míg az "ember" megöli a saját gyermekét, vagy üti, veri, kínozza.... Nekem most ez jutott eszembe.

2010. jan. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%
A cigányra meg miért nem lehet azt mondani, hogy cigány? A liberalizmusban az igazság az sértés.
2010. jan. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Ott van fönt, vastagga, kérdőjel is van a végén :D

Én sosem mondom, hogy 'csak', mert nem csak, sokkal többre becsülöm őket sok embernél.

2010. jan. 13. 23:37
 5/28 dellfil ***** válasza:
100%

Az emberek nagy része már csak ilyen... Alapvető pszichológia. Az elfogultság, az antropomorfizálás (ne mondjam ember sovinizmus) lényeges tulajdonságunk.

Elfogulatlanul, hozzáértően szeretni, kezelni az állatokat nem velünkszületett tulajdonság. Az emberi lény úgy érzi, (sok esetben deklarálja is) hogy "kiemelkedett" az állati sorból. Persze téved, de valahol igaza (is) van.

2010. jan. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%
Akkor én lehet, hogy más vilűgban éltem de soha senkit nem ismertem aki enm értett egyet azzal, hogy a kutya az kutya :D Azt, viszont, hogy egy kutyát hogy tartsak (pl: kutyának az udvaron a helye meg ilyenek) azt ne mondja meg nekem senki. Az meg, hogy ki mennyire szereti a kutyáját és mennyire tekinti családtagnak szerintem magánügy. (Egyébként mielött kapom a felháborodást, hogy a lakásban van a kutya ez ugy müködik nálunk, hogy nagy kertes ház, a kutyus a lépcső alatt alszik és amikor akar kimegy)
2010. jan. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Mindenki úgy tarja ahogy akarja, de azért vannak bizonyos kötött dolgok. Pl egy halat is úgy tartasz ahogy akarod, de vannak bizonyos szabályok, pl ha akarod sem tarthatod víz nélkül, mert a hal a vízbe való... Remélem érted...
2010. jan. 14. 00:03
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok. Csak azt nem értem, hogy mire akarsz kilyukadni. Hogy vannak azok az idiota emberek akik ugy tartják a kutyájukat mintha a gyerekük lenne és kis ruhákba meg ékszerekbe öltöztetik? Mert ha erre akkor egyetértek veled. (Csak számomra ez még mindig nem világos mert nem adsz meg egy példát hogy te mit tartasz túlzásnak.)
2010. jan. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
72%

A dolog ott kezdődik, hogy sokan azzal sincsenek tisztában mi az ember, miben más és hasonló, mint egy állat - vagy magukat vagy az állatot értékelik túl. Innetől fogva irreális elvárni, hogy egy kutyát vagy mást annak lásson, ami. Ehhez még jön jóadag szubjektivitást.


"És ha én ezt elmondom hozzátéve hogy a kutya nem lesz irigy, sem féltékeny (azt nem mondtam hogy szeretni nem tud) és hogy a macska sem gonosz, önző, aki érdekből van velünk..."


Khmmm, nem most nyávogtál, hogy az emberek nem kutyaként kezelik a kutyát?:P erre te is túlmisztifikálod őket. Az önzés pl nagyon is ismert az etológiában.

2010. jan. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Én az olyanokról beszélek aki elvileg tisztában vannak a dolgokkal, meg irogatnak ide normális válaszokat. De ha arról van szó akkor mit képzelek, hogy az ő kutyájuk kutya, mert nekem biztos nincs állatom, mert hogy rangsor meg izé áááá, ő nem uralkodik szegény kutyáján... Meg én milyen gonosz vagyok hogy kint tartom (jó hogy nem benti léttel van a baj, hanem az ágyban alvással, asztalról evéssel...) Nem értik meg hogy kis dolgokból jön össze a nagy baj... Én meg aztán nézhetem ahol önkénteskedek, hogy jönnek a cuki kutyák, mert "megbolondult" meg "féltékeny volt"... Meg az iskolámban látom hogy szenved velük egy második gazdi vagy jobb esetben az első akinek megjött az esze....
2010. jan. 14. 00:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!