Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fáj, hogy a kutyád kutya?

Miért fáj, hogy a kutyád kutya?

Figyelt kérdés

Miért fáj az embereknek az hogyha valaki azt mondja, a kutyájuk az kutya és nem ember? A valóság miért sértés? Miért nem értik meg, hogy ha egy kutyát kutyaként kezelünk akkor neki lesz jó (és nem csak a rendőrkutyát, hanem az egyszerű családi kutyát is)! Attól még lehet imádni, lehet jobban szeretni mint egy embert..! Miért tartják felháborítónak hogy a kutya rangsorban él és bizony nevelni és vezetni kell? Rögtön az jut róla eszükbe hogy a kutyán uralkodni kell. És sajnos ezzel így vannak a normálisabbak is akik konyítanak valemennyit hozzájuk...

És ha én ezt elmondom hozzátéve hogy a kutya nem lesz irigy, sem féltékeny (azt nem mondtam hogy szeretni nem tud) és hogy a macska sem gonosz, önző, aki érdekből van velünk, mert egy állat nem képes ilyesmire, akkor mindenki rávágja, hogy nekem még életembe nem volt állatom! Ehhez képest állatok között nőttem fel, és egész életem a kutyázásnak szentelem, és belőlük készülök továbbtanulni is, számtalan könyvet olvastam róluk, számtalan tapasztalatom volt. Hát nem vicces hogy a hozzáértőket nézik le? Vagy nektek is sértő, hogy a kedvenc kutyátok, kutya?

Megértem, hogy könnyebb rózsaszín ködbe élni, elképzelni mindenfélét az állatról, de miért nem értik meg, hogy ez sok esetben az állatnak bajt okoz?

Én mindennél jobban szeretem az állataim... Ezért sok nem állatos ember hülyének néz... De ha meg úgy kezelem őket ahogy azt természetük kívánja akkor a kutyások is lenéznek xD


2010. jan. 13. 23:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
72%
igaz, de akkor is, ma valahogy többet várunk el a kutyáktól, mint régebben. lehet erre azt mondani, hogy mivel kevesebbet van kint a kutya, kevesebbet mozog, kevesebbet kell a zsákmányért harcolnia, akkor tanítsuk meg agilitizni meg a bal sarkunk mellett ácsorogni, de nekem sokszor az az érzésem, hogy ha a tanulás maga a cél, és nem eszköz, akkor baj van... mert rendben, egy vadászkutya hozza vissza a zsákmányt, de ott a cél az, hogy megkapjam a zsákmányt épen, és nem az, hogy a kutya előbb tette-e le a fenekét a földre és utána adta a kezembe a zsákmányt, vagy fordítva... szóval, remélem, érted, mire gondolok. nekem ugyanolyan visszatetsző ez a nagy precizitás követelése a kutyától csak úgy, minden hasznos cél nélkül, mint az, ha valaki ruhát ad a kutyájára...
2010. jan. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
ÉN tudom, hogy nekem kutyám van:D, viszont attól rosszul vagyok, amikor ezt mondják," mi bajod, ez csak egy kutya..." Mert ő nem egy kutya, hanem az én KUTYÁM! Így, csupa nagy betűvel...
2010. jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Értem, de ha azért kell hogy biztonságos élete legyen, vagy ne unatkozzon akkor nem hiába van. Aki csak azért csinálja hogy megnyerjen mindent az más...
2010. jan. 14. 11:39
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy beleszólok úgy, hogy nem olvasom végig az előzményeket...

Csak egy gondolat jutott eszembe. A szomszédom, egy öregasszony, abszolút emberként kezeli a kutyáját. Na már most én kutyaként kezelem a kutyáimat, felállítva a rangsort és mindenért meg kell dolgozniuk stb. A nő szerint emiatt én egy állatkínzó barbár vagyok, mert szabályokat állítok fel nekik, amiket szigorúan betartunk, a kutyáim engedelmesek (nem verem őket, pozitív megerősítéssel tanulunk, de ha kell, akkor felemelem a hangom vagy megrántom a pórázt). Na már most emiatt állandó közelharcot vívunk, ő sérteget engem én meg próbálom megvédeni az álláspontom (a legrosszabb, hogy köztelefonokat indít a házban, arra buzdítva a szomszédokat, hogy vegyenek rá, változtassak a hozzáállásomon...). Nem bírja a nő felfogni, hogy szerintem a kutya az kutya, nem ember, és a kutyának ROSSZ, ha emberi tulajdonságokkal ruházzuk fel.

Egyetlen dolog háborít fel. Mikor azt mondják, de hisz' csak egy kutya, ill. hogy nehogy már egy kutyát egy emberrel egy szinten említsünk. Példa erre, amiért lehet most sok ember támadni is fog, mikor kisgyerekes anyuka azt mondja, nehogy már jogot formáljak a parkban kutyát sétáltatni, mert ő akar ott a gyerekével játszani. Na ebből ugyebár szoktak jó nagy viták lenni, mert ott a luxusjátszótér, meg az 5 négyzetméteres kutyafuttató, meg a park. És akkor ő jön nekem azzal, hogy nem megy a játszótérre, mert a gyereke most a parkban akar lenni, különben is ott a kutyafuttató, én meg mondom, hogy ott nem tud mozogni a kutyám, különben is, ott a játszótér. Mindannyian ismerjük ezeket a helyzeteket. És akkor ilyenkor jönnek azzal egyes emberek, hogy nehogy már egy kutya egyenlő legyen az emberrel, mert a KISGYEREK, az EMBER, az előbbre való! És takarodjak a kutyámmal! Na, én így értelmeztem a kérdést és ezen tudok felháborodni! Meg a másik kedvencem, mikor egyesek megkritizálják, hogy miért akarok állatmenhelynek pénzt adományozni, mikor annyi éhező gyerek, EMBER van! Mi közük hozzá? Ebből is voltak már komoly viták, hogy miért az ivartalanítást támogatnám anyagiakkal az éhező, rászoruló gyermekek helyet. Hát hogy őszinte legyek, egyrészt magánügyem, másrészt sokkal többre tartom az állatokat, a kutyákat, mint az embereket, ezért támogat őket!

És akkor lehet lepontozni! :) :P

2010. jan. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

En ertem, hogy mire akarsz kilyukadni.

Szerintem egesz egyszeru oka van ennek a jelensegnek, amit leirtal, megpedig az, hogy az ember nem ismeri a kutyat, sem bizonyos emberi kifejezeseket. Az emberek nagyon tajekozatlanok, ha allatokrol van szo.

De persze ok azt hiszik, hogy ok profi kutyatartok. Es ilyenkor, amikor megjelensz te es elkezded oket oktatni a kutyatartasrol, akkor felhaborodnak, hogy mit kepzelsz, ki vagy. Hidd el, hiaba te vagy az okosabb, csak akkor fogjak valamibe venni a velemenyedet, ha mar valamilyen eredmenyt fel tudsz mutatni, peldaul kikepzo leszel.

Az atlagembernek fogalma sincs olyan fogalmakrol, hogy sorrend es falkavezer. Az ember szereti azt kepzelni, hogy a kutyaja a kisbabaja.

Az intelligensebb ember is lehet tudatlan, de ha hajlando tanulmanyozni a kutyakat, akkor belatja a sajat hibait. De sajnos itt a masik embercsoport, aki nem ezek koze tartozik. Az ilyen embert meeg tanitani sem lehet, egyszeruen nem fogja soha tudni megerteni az allatok viselkedese mogotti tudomanyos irasokat.

Szerintem te egyvalamiben hibazol: Az ilyen emberekkel ne probalkozz szot erteni. Akkor is, ha idegesit, amit csinalnak, ne szolj bele, a magad erdekeben. Ha fel akarod nyitni az emberek szemet, akkor tanulj meg ennel is tobbet es legyel peldaul kikepzo es nyiss iskolat. Akkor mar biztos lehetsz benne, hogy olyan emberek fognak jelentkezni, akik hajlandoak teged meghallgatni, sot megfogadni a tanacsaidat.

A buta emberek csak bosszantoak es ha beszolsz nekik, akkor valami meg butabbal vagnak vissza. Nem eri meg az idegeskedest. Nem az ilyen embereken at kell megvaltani a vilagot.

2010. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak: azért sokféle kutyasuli van, nem? van, ahol fojtó pórázzal dolgoznak, van, ahol repül a kutya fél métert, ha megrántják, a másik helyen klikkereznek, meg jutalomfalatoznak, meg pozitív megerősítenek... én nagyon remélem, hogy nem azért fogadják el egy kiképző véleményét, mert papírja van róla és suliban tanít, hanem mert normális... én pl. nagyon nem szeretem a szöges nyakörves kiképzési módszert, mert szerintem egy nagy kutyát is meg lehet tanítani e nélkül bármire - ha ez azt jelenti, hogy azért, mert utálom a szöges meg a fojtó nyakörvet, embernek nézem a kutyámat, akkor vállalom...
2010. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
14:52 TELJESEN ismerős mind! Egyetértek veled! A kutya nem "csak" kutya, hanem egy olyan lény... ÁÁ azt nem lehet elmondani :) Ezért kell rá nagyon vigyázni hogy jó legyen neki! :)
2010. jan. 14. 18:02
 28/28 A kérdező kommentje:

Igazatok van... Mondjuk vannak ilyen ismerőseim, és látják a kutyáim.. Az övékért állandóan aggódni kell, én meg egyszerűen lefektetem, ha átment az utca másik oldalára és közben jön a kocsi. Olyankor ájuldoznak, meg hívják a többieket hogy nézzék meg, de amúgy meg sajnálják, hogy szegény kutyákat milyen szigorúan fogom...

Már nem is nagyon harcolok ellene csak néha ideges leszek tőle xD

2010. jan. 14. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!