Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fáj, hogy a kutyád kutya?

Miért fáj, hogy a kutyád kutya?

Figyelt kérdés

Miért fáj az embereknek az hogyha valaki azt mondja, a kutyájuk az kutya és nem ember? A valóság miért sértés? Miért nem értik meg, hogy ha egy kutyát kutyaként kezelünk akkor neki lesz jó (és nem csak a rendőrkutyát, hanem az egyszerű családi kutyát is)! Attól még lehet imádni, lehet jobban szeretni mint egy embert..! Miért tartják felháborítónak hogy a kutya rangsorban él és bizony nevelni és vezetni kell? Rögtön az jut róla eszükbe hogy a kutyán uralkodni kell. És sajnos ezzel így vannak a normálisabbak is akik konyítanak valemennyit hozzájuk...

És ha én ezt elmondom hozzátéve hogy a kutya nem lesz irigy, sem féltékeny (azt nem mondtam hogy szeretni nem tud) és hogy a macska sem gonosz, önző, aki érdekből van velünk, mert egy állat nem képes ilyesmire, akkor mindenki rávágja, hogy nekem még életembe nem volt állatom! Ehhez képest állatok között nőttem fel, és egész életem a kutyázásnak szentelem, és belőlük készülök továbbtanulni is, számtalan könyvet olvastam róluk, számtalan tapasztalatom volt. Hát nem vicces hogy a hozzáértőket nézik le? Vagy nektek is sértő, hogy a kedvenc kutyátok, kutya?

Megértem, hogy könnyebb rózsaszín ködbe élni, elképzelni mindenfélét az állatról, de miért nem értik meg, hogy ez sok esetben az állatnak bajt okoz?

Én mindennél jobban szeretem az állataim... Ezért sok nem állatos ember hülyének néz... De ha meg úgy kezelem őket ahogy azt természetük kívánja akkor a kutyások is lenéznek xD


2010. jan. 13. 23:14
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Persze, csak nem úgy ahogy az emberek képzelik... A macska akkor sem egy önző, gonosz lény aki nem hűséges ellenben a kutyával, hanem egyszerűen csak macska aki így alakult ki... A kutya is nem azért "féltékenykedik" legtöbbször amiért mi gondoljuk, hanem mert gond van a rangsorral és ezt ő próbálja kifejezni és "megmutatni a helyes utat".
2010. jan. 14. 00:22
 12/28 anonim ***** válasza:
17%
Hát tudod, aki akaratossá teszi a kutyáját az meg is érdemli. Szerintem a kutyának nem számazik ebböl hátránya. Mármint nem azt mondom amikor tényleg megbolondul valami, hanem hogy asztalról eszik gazdi mellett alszik. Ott ő van a rangsor élén és élvezi az előnyeit. Ez a gazdájának rossz.
2010. jan. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Hallottál már arról, hogy a vezető állásban dolgozó emberek mennyire stresszesek? Nem értek egyet azzal hogy a kutyának jó ha ő vezeti a falkát. Szerintem akkor nyugodt és kiegyensúlyozott amikor biztonságban érzi magát.
2010. jan. 14. 00:26
 14/28 anonim ***** válasza:
20%
Kutyának nem jó ha ő vezeti a falkát? Mivel van neki ambiciója a falkavezetésre, ezért nem lehet rossz. És a stressz pedig nem tényező, a vadállatoknál a falkavezérre nehezedő stressz (pl. farkasok) abból áll, hogy ha megtámadják a falkát akkor neki kell elsőként harcbaszállni, illetve a vetélytársai fenyegetésének ki van téve. Ez a kutyáknál nem áll fenn, nem támadja meg senki a falkát a vetélytársa meg az ember lehetne aki -hamár ez a helyzet kialakult elég valószínű hogy- hagyja magát. Az embreket már csak azért se keverjük bele mert mint teis sokszor hangsúlyoztad nem vehetők egy lapon velük.
2010. jan. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Jó akkor vajon az ilyen kutyák mégis miért lesznek idegesek, rombolók, agresszívak, ugatósak stb stb, csupa hasznos dolog ami a vezetőséggel jár, ugye? Milyen jó nekik hogy nincs szabadságuk, hiszen nem lehet bennük megbízni mert azt csinálnak amit akarnak... Az ilyen kutyák nem boldogok, ebben szerintem a könyvek, kiképzők egyetértenek. Ha nem tudják, akkor is az ő érdekük. A kutya hajlik az alárendeltségre, mert ha nem hajlana akkor nem felelne meg társnak az ember számára, többek között ez is ami átalakult benne a farkas óta. Melyik embernek kellett volna olyan kutya aki azt csinál amit akar? Szerintem ez egy alapvető dolg lett a kutyában ami kialakult a domesztikáció során. Persze vannak eltérések egyes fajok között... Bár ha azt nézzük, hogy a farkasnál is csak egy vezérpár van, akkor a többségnek el kell fogadnia hogy sosem lesz főnök...
2010. jan. 14. 00:47
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, igazad van. Van még mit tanulnom ezekről a dolgokról. Csak én mindíg abban a hitben vagyok, hogy az állat tudja mi jó neki. De ez elég összetett dolog.
2010. jan. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, hogy mit akartál ezzel elmondani.


Én belefutottam abba, hogy a barátnőm nálam ebédelt, finom sülthús volt.

A kutya csorgatta a nyálát a küszöbön.

( én táplálkozás után szoktam neki adni a maradékot, a saját táljába, nekem nem kell, hogy ott lihegjen az arcomba evésnél)

A barátnőm, meg azt mondta, hogy én milyen rohadt KEGYETLEN vagyok, hogy szegény kutyus így meg úgy!


Amikor én voltam nála, az ő kiskutyája felugrott a székre, és majdnem beleevett a tányéromba. Épp meg tudta fogni, de a kutya rámorgott!!!!!!!!!


Én nem érzem magam kegyetlennek, csak jól megneveltem a kutyámat, és nem mindent engedek meg neki.

2010. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Hajjaj, nekem a legdurvább az volt hogy szalagot rakni a kiskutyára hogy megkülönböztessük, az kínzás.. xD Én is tudnék ilyeneket mesélni... Csak sajnos ők nem látják a következményeket.. .:( Csak hazaviszik a cuki kiskutyát... Mi is mudit kerestünk a menhelyen. Hát ott is mindig a kiskutyákat keresik akik különlegesek! Akit hazahoztunk, már ott dekkolt hetek óta, míg a testvéreit csak úgy elkapkodták, mert olyan cifra-szerűek voltak kék szemmel vagy rövid farokkal, a miénknek meg "csak" barna volt... -.-"
2010. jan. 14. 10:07
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Én azzal nem értek egyet, hogy a kutyának feltétlenül alárendeltnek kellett lennie a régebbi korokban. A kutyát régen nem állították falkasorba, egyszerűen kint volt a kertben, az utcán, a mezőn, és hát lényegében arra kellett figyelnie, hogy ne rúgjanak bele vagy ne lőjék le... régen az ember kiborította a kaját a kutyáknak az udvarra, a kutyák meg fölették, de nem kellett a kutyáknak ezért pózba vágni magát, meg leülni, meg ilyenek. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a kiképzés meg a falka-módszer szerintem jóval a kutya háziasítása után született meg. Az meg, hogy a kutya alárendelte magát az embernek, a józan ész és ösztön kérdése: ha morog az emberre, nem kaját kap, hanem lelövik vagy megrúgdossák, erre valószínűleg hamar rájöttek a kutyák. Így a behódolás és az embernek alárendeltség szimpla túlélés miatt van, korántsem azért, mert a kutya úgy önmagában szeret alkalmazkodni...
2010. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Egyet értek veled. Én sem hiszem hogy már akkor őskori Fennelként viselkedtek :D De fontos volt a kutyának együtt működni úgy hogy nem ő parancsol. Mert mi van ha nem hadja oda zsákmányt, vagy leöli a birkákat? Hát éhen hal az "ősember" :D És a kutya is éhen hal akkor, vagy pedig egy gödörben végzi. Régen még keményen szelektálták őket és csak az együttműködésre hajlamos kutyák voltak hatékonyak... Szerintem ma már a kutya egy olyan fajta aki könnyen alkalmazkodik, dé régen még nem volt ilyen.
2010. jan. 14. 10:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!