Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az, hogy "bolhás a...

Mit jelent az, hogy "bolhás a lakás"?

Figyelt kérdés

Van két kutyám. A héten észrevettem, hogy bolha van rajtuk, nem sok, de van. Gyorsan vettem spot-ont rájuk, az egyikre Advantixet, a másikra Frontline Combo-t. A helyüket, és az egész lakást már többször lefújtam neostomosannal, a helyüket ki is mostam, takarítottam. A kutyákat is lefürdettem persze (neo-val), utána ment rájuk a spot on, ez volt egy hete. A kutyik rendben is vannak, szépek, tiszták, bolhamentesek. A lakásban viszont azóta is látok bolhát, de kb. napi egyet maximum. Van, hogy két-három napig semmit. Rajtam pedig mára egy csomó új csípés keletkezett. Átnéztem zseblámpával mindent, megint mindent lefújtam, semmi nyomát nem látom annak, hogy bárhol is lenne bolha, nincs ürülék, tetem, semmi. Viszont délután egyet láttam a hálószobában megint, az még élt.

Na most akkor mi van, most bolhás a lakás? Meg kell ijednem? A kutyák kapják majd folyamatosan a kezelést, hogy ne kapják vissza. A lakást még fújom tovább, kell még mást csinálnom? El fognak kopni majd, vagy én csinálok rosszul valamit?

A bolhák ott is megjelenhetnek, ahol a kutya nem is járt (pl. nappali)?


2014. aug. 17. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A bolhák a kutyák mozgásától függetlenül bárhol megjelenhetnek a lakásban, ahol ti mozogtok. A kis férgek ugyanis akár a ruhátokon is beutaznak a szobákba... -.-


Mikor nálunk a benti macska megbolhásodott, lefürdettem, kapott spot-ont, róla el is tűntek hamar, de nálunk a lakásból is elkoptak két nap alatt.


Nekem azt javasolták, hogy a kárpitokat, szőnyegeket nagyon erős fokozaton friss porzsákkal porszívózzam ki, porzsák utána rögtön kuka, és fújjak le bolhairtóval mindent.

Ha a neostomosan nem válik be, esetleg meg lehet próbálni valamelyik másik bolhairtó spray-vel, ha semmi sem válik be, és még csípnek is téged, akkor esetleg fontoljátok meg a szakember bevetését...

2014. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Porszívózás megvolt, igen. Gondoltam még én is arra, hogy veszek Biokill-t, vagy azt az Insec-izét. Várunk pár napot, de ha semmi sem marad, akkor tényleg muszáj lesz szakembert hívni.

Nálunk van udvar is, és a tujákra fészkelt egy csomó madár, szerintem az is lehet baj, hogy így bent akármit csinálok, az udvarról be tud jönni egy-egy új példány.

2014. aug. 17. 22:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én múltkor Biokillt vettem és befújtam vele mindent takarítás után.4 hétig véd, addig meg is döglenek a bolhák.Nekem már letelt az 5 hét is, de nincsenek már bolhák.

2014. aug. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Hajlok rá, hogy veszek még azt is.

Azt nem tudom még, hogy mit jelent az, hogy "mindent" be kell fújni. Tehát az összes sarkot, réseket, falat, függönyt, ágyat, ruhát, stb? Minden repedést kizárt, hogy megtaláljak. Vagy ez úgy működik, hogy befújom a padlót, és ha jön a bolha, akkor megdöglik, ha rámegy? Felmosni szabad utána?


Köszi a segítséget, nagyon hasznos!

2014. aug. 18. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!