Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapest közterületén (parkokb...

Budapest közterületén (parkokban, játszóterek környékét is beleértve) szabályos-e vagy lehet-e póráz nélkül szabadjára engedni a kutyákat?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mint itteni lakos "sajnos" mit kell még eltűrnie az embernek,mert gyereksétáltatás közben már hányingerem van,hogy hol a kutyaszart ,hol a kutyákat kell kerülgetni. Parkban előszeretettel,,sőőőt játszótér mellett is a zöld területen póráz nélkül engedi a többség a kutyáját! Elegem van belőle, hogy egyesek pofátlanul átlépnek egy bizonyos határt. Az ,hogy a fővárosban ennyi kutya van,az meg undorító már. Nem lehet a gyerekkel leülni sehol ,mert minap is látja a " tetovált hülyegyerek" ,hogy ott ülünk a játszótér mellett a padon a babakocsival és ő a pitbullját szabadon engedi és csak azt veszem észre ,hogy valami szimatol a hátam mögött. Eleve utálom ezeket a kutyákat,,félek is tőlük és annyit nem mondott,hogy elnézést vagy ,hogy pórázra teszi stb...elnézte míg elüldöz a gyerekkel a padról. Vagy a közeli parkban sem lehet egy nyugodt sétát tenni, ott meg aztán napi rendszerességgel kutyába botlik az ember.Többször fordultam vissza ,mert nagytestű kutyákat futtatnak stb..nem egyszer egymásnak támadnak a nagy szabadságban az ebek...holott nemrég építették a kerületben a kutyafuttatót!Pont erre a célra! A szájkosárról már nem is beszélve, az egyáltalán nincs egy nagytestű kutyán sem,,,de ahhoz képest ,hogy idén februártól állítólag kötelező az utcán bárhová megy póráz+szájkosár ...Szóval így az állatvédők meg úgy...eleve állatkínzás udvar nélküli lakásokban kutyákat tartani.Főleg nem a redvás panelban. A higiéniáról nem is beszélve, mert még nagyon sokan nem szedik fel a szart sem.
2014. aug. 18. 12:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Látom nagyon felhúztad magad, és általánosítasz.


Azt azért elárulnád, hogy budapest mely területén tapasztaltad ezt a mizériát, kíváncsi lennék...

2014. aug. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

Közterületen a póráz használata kötelező.De a szájkosár csak is a veszélyesnek minősült kutyákra vonatkozik.


Attól meg hogy van pár bunkóbb kutyatartó nem kell általánosítani!!


Elmondanám,hogy én meg a kisgyerekektől kapok agyf...t.Hogy a szülök engedik hagyj simogassa engedély nélkül a kutyámat!!! Kistestű kutyám van és nem szereti annyira a gyerekeket.De a szülők azt hiszik jajj kicsit,cuuki biztos nem bánt.


Itt meg pont az a baj,hogy sok a kisgyerek.Akik futkorásznak,sikítoznak a kutya jelenlétében.


Bár én sem akarok általánosítani,de itt speciel a szülök szarnak a gyerek nevelésbe az fix. Múltkor is a szívem állt le amikor a gyerek kifutott az út testre :O


Felelőtlen kutyatartók és felelőtlen szülök is vannak.


De valóban írd le melyik kerület ez hátha tudnak ajánlani olyan részt ahol kevesebb kutya van.

2014. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

A kutyagumi-problémával egyetértek, igénytelenség nem összeszedni.

A többivel viszont nem.

Építettek kutyafuttatókat (már ahol, az én lakhelyemen pl. nincs), de ez kb. annyi, mint halottnak a csók. Pontosan ugyanaz, mintha a kisgyereknek kéne egy bekerített, kopár udvaron felnőnie és szocializálódnia, megerősödni testben-lélekben.

A szájkosár nem kötelező. Nagy kutyákon sem. "Harci kutyákon" sem.

Sajnos tényleg nem lehet póráz nélkül kutyát sétáltatni elvileg, ami még érthető is lenne, ha lennének normális, a kutyák igényeinek megfelelő kutyafuttatók. De nincsenek!

Panelban tartani kutyát nem állatkínzás. Rosszul tartani, az állatkínzás. Meg falusi udvar végében kikötve, vagy élethosszig az udvarba zárva tartani, az is állatkínzás.

Megértem, hogy nem szereted a kutyákat, mindenkinek lelke rajta, én meg a quadosokat nem bírom, de szóból ért az ember. Ha zavar, hogy a srác ott sétáltatja a kutyáját, akkor ahelyett, hogy sértődötten elvonulsz, talán kérd meg, hogy fogja meg. Ha bunkón válaszol, azért viszont nem érdemes a kutyás társadalmat ennyire leminősíteni, mint azt indulattól csattogó soraidból kiéreztem. Én se mondom, hogy ki nem állhatom a gyerekeket, pedig istenuccse, találkoztam már pár durván félrenevelt elviselhetetlen példánnyal.

2014. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Remélem a ha látsz egy anyukát, akinek a gyerekeke a bokorba tojik (igen, mert ott jön rá) és otthagyják arra is rászólsz. Vagy hajléktalanoknak.... Nem csak a kutyák (illetve gazdájuk) undorítóak. A parkok tele vannak csikkel, eldobált flakonokkal, szeméttel. Az nem szúrja a szemed?
2014. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Igazából az egész Budapest egy nagy szemét telep, meg az itteni lakosok nagy része áttapos mindenkin és nem érdekli semmi. Speciel láttam nem 1-2 kutyatámadást a fent említett felelőtlenségből. Sok ember azt gondolja, hogy az ő kutyája nem bánt senkit. Erre volt már ellenpélda,amikor idős pár harci kutyát sétáltatva pl. Rákospalotán kiszabadult a mama kezéből és egy szintén idős bácsika nagyobb testű kutyáját a szemünk láttára tépett meg jól.Aztán a közelii állatorvosi rendelő udvarába rohant be őrjöngve és alig tudták lefogni. Mivel bezárt lakásokban vannak jórészt ezek az állatok ,ha lehozzák őket sosem lehet tudni kire mikor támad. Főleg a kisgyerekek egy része meg ha megijed ráadásul sír vagy szalad ,amire szintén láttam példát . Mindig az hunyászkodjon meg épp,akire támad a kutya? Jaj elnézést,hogy lejöttem a parkba...Visszatérve az előző kommentekre...tőlem sem kértek egyszer sem elnézést, amikor odajön bármilyen kutya és ugrál vagy szimatol..pl. nem mindenki szereti!Vagy kiengedik 4 méter hosszúra a pórázt és látja ,hogy kikerülném de azért is engedi hadd másszon a másikra. Eszembe nem jutna ,hogy a kutyám vad idegenre engedjem, vagy csakazértis póráz nélkül futkorásszon,holott látom több anyuka ül a kisgyerekkel a parkban.
2014. aug. 18. 13:56
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Mesélek neked valamit, friss élmény, konkrétan pénteki. Bevittem a kutyámat a belvárosba, egy ottani állatorvosi rendelőbe. Míg a kapunál csöngettünk, én nem vettem észre, hogy mögöttünk megállt egy kisgyerekes anyuka babakocsiban a gyerekével, csak mikor a kutyám már megszagolta a gyereket. Persze elnézést kértem, hiszen hátul ugye nincs szemem, de szerencsére ez az anyuka egy normális szemléletű ember volt, aki teljesen megértően viszonyult hozzánk - amin őszintén szólva meglepődtem, rosszabbra számítottam. Te vajon hogy reagáltál volna ilyen esetben? A kutya egyébként pórázon volt, de pórázon is tudnak szaglászni és a dolgukat is végezni. Számos helyen nincs kitéve nemhogy ürülékgyűjtő zacskó, mint az első kerületben van, ahol régebben laktam, de még szemetes sem található egyszerűen mindenhol. Konkrétan ahol most lakom, ott csak a buszmegállókban van szemetes. Ergo, én kénytelen vagyok a felszedett kakit utcahosszat cipelni magammal, és még az is megeshet, hogy rám szólnak, hogy merem a buszmegállói szemetesbe kidobni. Ellenben a fent nevezett helyen pénteken este konkrétan az emberi húgyot és egyéb maradványokat kellett kerülgetnünk a kutyámmal.

Nekem olyan élményem van, hogy kutyasétáltatásra kijelölt területen (nem körbekerített futtató, de van ilyen terület) ülünk vagy fél tucat kutyával, amúgy ez egy meredek rézsű alja, mivel mi kutyások ilyen "helyeket" kapunk, hogy legyünk boldogok vele. Jön apuka a gyerekkel, akiről már messziről látszik, hogy fél a kutyáktól. A gyerek a közelbe érve elkezd visítani, mire az egyik kutya a társaságból megugatja (kistestű, és nem is ment a közelébe). Apuka hatalmas cirkuszt csinál, hogy ezt hogy képzeljük, miközben a gyerek hisztérikusan sikítva a nyakába mászik. Tipikusan az az eset, amikor a gyerekes azt képzeli, ő mindent megtehet, mert ad egy, ha a gyereke fél a kutyáktól, minek jön oda, ad kettő, eleve minek jön le a gyerekkel egy meredek füves rézsűn, ha mehetne a területet körbekerülő, és kutyamentes, lépcsőn is.

Szóval nem mindig a kutyás a hunyó. De szerencsére azért én is inkább normális gyerekesekkel találkozom.

2014. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Amíg nem voltak kutyafuttatók az volt a baj, most van az már kicsi...kifogás! Talán nem kéne lustának lenni elvinni odáig az ebet. Az tuti még egyszer nagytestű kutyát látok szabadon a nem megengedett területen fotózom és jelentem az illetékeseknek!
2014. aug. 18. 14:08
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Jó. Jelentsd. Biztos javulni fog tőle a helyzet.

Kicsit sajnállak. A gyűlöletnek az a foka, mikor már pitiáner szabálysértők feljelentgetésével fenyegetőzik az ember, kellemetlen lehet a mindennapokban.

Mellesleg a kutyafuttató méretére való hivatkozás nem kifogás. Amíg nem volt kutyafuttató, addig szabály sem volt rá, hogy hol lehet kutyát sétáltatni. Kvázi bárhol. Ez viszont "nesze semmi, fogd meg jól" megoldás, amivel a döntéshozók takarózhatnak és jó kis bírságokat zsebelhetnek be.

Szép napot neked!

2014. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

1. Sajnálatos, hogy ennyire utálod az állatokat és persze ezt fogod a gyermekednek is átadni...csóri gyerek :(

2. Képzeld, a kutyák 99,9%-a nem arra pályázik, hogy Titeket megegyen :D Közterületen gazda felügyeletével szinte minimális az esélye, hogy megharapjon a kutya. Igen, tudom, előfordult, pl. Tatán és Tatabányán 2 hét különbséggel...de vmi kiváltó ok TUTI volt...

3. Szájkosár csak és kizárólag tömegközin és/vagy hatóság által veszélyessé nyilvánított EGYEDRE, nem fajtára, v. méretre kötelező!!!

4. Kutyafuttatók. 90%-ban antiszoci, agresszív kutyák foglalják el, annyira kicsik, hogy labdát nem lehet eldobni rendesen. És ki ne találd már, hogy a 6 km hosszú Duna parti sétányunkon csak pórázon másszunk végig!!! Ezt már pár hozzád hasonló emberkének elő is adtam!

Nekem a sok cigizőből, kéregetőből, nem indexelő autósból, figyelmetlen bringásból, felelőtlen, szart otthagyó kutyásból van elegem úgy, hogy bringázom, erősen kutyázom, autót vezetek, kizárólag a bagó az, amit nem űzök...

TOLERANCIA!!! Minden résztvevő részéről :) Igenis elengedem a kutyámat zöld területen, közben figyelek, nem engedem oda másokhoz, 3-5 méterrel kikerüli őket, gyereknél behívom láb mellé, stb-stb...igen, előfordul, hogy kutyák összeugranak, ahogy a gyerkőcök is összevesznek az oviban...de ha a gazdik normálisak, fél perc se kell és vége a dolognak...és igen, minket is támadott meg idióta gazda hülye kutyája...meg kell próbálni elkerülni. Az a baj, hogy amíg a kapun kirontó, támadó kutya gazdáját nem büntetik meg, nem lesz változás!!! :(

5. Panelban lehet normálisan kutyát tartani. Napi 3 séta, ebből 1 hosszú, PÓRÁZ NÉLKÜLI, 1,5-2 órás futtatás-játék-tanítás, szar összeszedés, nevelés, stb...Kertes házban tartani séta és a gazdival való együttlét nélkül, na az persze megfelelő szerinted mi?

2014. aug. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Én nem Pesten élek hanem Gödöllőn.


Itt 3 kutyafuttatóról tudok.

Az egyik ami a legközelebb van olyan kicsi,hogy a kistestű kutyám fel se tud gyorsulni,ha labdát dobálok neki.


A másik, tiszta luk a kerítés,ki van ásva a fele,tele van kakával..oda nem szívesen megyek..


3. elég messze van és ha el is megyek odáig tele vannak,általában nagy kutyával.Múltkor bunkó módon azt mondták,ha beviszem a kutyámat a nagyok szét tépik,pedig aztán a kerítésnél mindegyik barátkozott na mind1.


Egyik parkból sajnos kitiltották a kutyákat.


De van még egy park oda szoktam vinni az ebet.

Elég erdős sajnos,kicsit beláthatatlan,ezt a parkot nem is szeretem,kullancsos.

De inkább ez mint egy kis kennel ahol futkorásszon.


Nem tudom mit szólnál ha a gyerekedet kéne lefárasztanod egy 3x3 méteres zárt zöld területen. Itt Gödöllön egyikben sincs akadály pl.


Igy én is szabályt szegve sok helyen elengedem a kutyámat,bár ő imádja a gyerekeket szóval sosincs próbléma.

2014. aug. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!