Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapest közterületén (parkokb...

Budapest közterületén (parkokban, játszóterek környékét is beleértve) szabályos-e vagy lehet-e póráz nélkül szabadjára engedni a kutyákat?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mint itteni lakos "sajnos" mit kell még eltűrnie az embernek,mert gyereksétáltatás közben már hányingerem van,hogy hol a kutyaszart ,hol a kutyákat kell kerülgetni. Parkban előszeretettel,,sőőőt játszótér mellett is a zöld területen póráz nélkül engedi a többség a kutyáját! Elegem van belőle, hogy egyesek pofátlanul átlépnek egy bizonyos határt. Az ,hogy a fővárosban ennyi kutya van,az meg undorító már. Nem lehet a gyerekkel leülni sehol ,mert minap is látja a " tetovált hülyegyerek" ,hogy ott ülünk a játszótér mellett a padon a babakocsival és ő a pitbullját szabadon engedi és csak azt veszem észre ,hogy valami szimatol a hátam mögött. Eleve utálom ezeket a kutyákat,,félek is tőlük és annyit nem mondott,hogy elnézést vagy ,hogy pórázra teszi stb...elnézte míg elüldöz a gyerekkel a padról. Vagy a közeli parkban sem lehet egy nyugodt sétát tenni, ott meg aztán napi rendszerességgel kutyába botlik az ember.Többször fordultam vissza ,mert nagytestű kutyákat futtatnak stb..nem egyszer egymásnak támadnak a nagy szabadságban az ebek...holott nemrég építették a kerületben a kutyafuttatót!Pont erre a célra! A szájkosárról már nem is beszélve, az egyáltalán nincs egy nagytestű kutyán sem,,,de ahhoz képest ,hogy idén februártól állítólag kötelező az utcán bárhová megy póráz+szájkosár ...Szóval így az állatvédők meg úgy...eleve állatkínzás udvar nélküli lakásokban kutyákat tartani.Főleg nem a redvás panelban. A higiéniáról nem is beszélve, mert még nagyon sokan nem szedik fel a szart sem.
2014. aug. 18. 12:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem "rendvás panelban" van kutyám és kééépzeld, nagyon jó dolga van. Napi 3x, 4x sétálunk, melegbe van, szeretve, nem támad senkit az utcán.

Gondolom nincs kutyád? Csak mert süt belőled a mérhetetlen tudatlanság a témával kapcsolatban. Ha nincs és nem értesz jozzá, akkor legalább ne írj hülyeségeket!

Plusz a rohangáló, ordító kisgyerekek szerintem százszor idegesítőbbek, mint a kutyák, több velük a baj is. Az meg h te utálod az állatokat csak téged minősít. Szerencsétlen gyereked így nő fel...szép.

Soha nem akarok ennyire keserű, szívtelen ember lenni mint te. (nem is leszek)

2014. aug. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek! Engem is érdekelne, hogy itteni lakosként mit kell még eltűrnöm. Mert nekem kutyasétáltatás közben van már hányingerem, hogy a közterületre pisilő gyerekeket és az őket tartó szüleiket kell kerülgetnem. Parkokban, zöld területen szabadon, felügyelet nélkül rohangáló pár éves kölykökre nekem kell figyelnem, mert a szülő azt hisz, hogy ő kivitte a parkba, onnantól semmi dolga a gyerekével. És elegem van belőle, hogy egyes szülők pofátlanul átlépnek egy bizonyos határt! Az, hogy a városokban ennyi gyerek van, már egyenesen undorító! Már nem lehet a kutyával elmenni sehova, mert mindenhol ott vannak a primitív szülők és a neveletlen, pofátlan gyerekeik! Eleve utálom ezeket a gyerekeket, féltem is tőlük a kutyámat és annyit nem mondanak a kedves szülők, hogy elnézést vagy arrébb vezeti a kölykét... Elnézik, míg elüldözik a normális kutyásokat. Már sehol sem lehet egy nyugodt sétát tenni, mert mindenhol gyerekbe botlik az ember. Többször kellett elmennünk a helyszínről, mert nagy gyerekeket sétáltattak arra, akik belerúghatnak a kutyámba vagy összeverekedhetnek, nem egyszer egymásnak támadnak a nagy neveletlenségükben a gyerekek... Holott nemrég építettek játszóteret a város szélén! Pont erre a célra! A gyerek hámról megy gyerek pórázról már nem is beszélve, egyáltalán nincs egy rossz gyereken sem, pedig kötelezővé kellene tenni... Szóval így a szülők meg úgy... Eleve kínzás gyereket lakásban tartani. Főleg nem a redvás panelban. A higiéniáról nem is beszélve, mert még nagyon sokan pisiltetik, kakiltatják a gyereküket a közterületen, amit nem szednek fel!



Kicsit gondold át kedvesem, hogy milyen stílust is akarsz te megütni. Azt tanácsolom, hogy egy kicsit kevésbé próbálj közönséges lenni...

2014. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónál ott a pont!

Élni és élni hagyni. Kedves kérdező, képzeld az én kutyám jól nevelt, nem bánt senkit, első szóra engedelmeskedik, akár több száz méterről is azonnal lefekszik, bármilyen körülmények között parancsszóra. Az, hogy paranoiás vagy, az nem a mi problémánk. Ha én félek a kocsik látványától pl. akkor ne közlekedjenek autók az utakon? Engem meg a visongó gyerekek zavarnak, akik össze vissza rohangálnak, nekem jönnek, összekennek fagyival, rugdossák a térdemet a buszon. Pedig ott a játszótér, ami sokkal fullosabban van berendezve mint a zsebkendőnyi kutyafuttató. És képzeld, valóban kicsi a futtató, ez nem kifogás, egy labdát nem lehet eldobni, nem hogy egy nagy mozgásigényű kutyát lefárasztani. És képzeld, akkor lesz agresszív egy kutya ha nem mozog eleget (kis kutyafuttató, kert) illetve nem szocializálják (szabadon). Fogadni merek, hogy a kutyám jobban nevelt mint a kölyköd! Ha zavarnak a békésen sétáló kutyák, húzz el a játszótérre! Az meg hogy összeverekednek a kutyák egymással, mi közöd hozzá? Nem a te dolgod. Te keltesz alaptalan félelmet saját magadban és a gyerekedben is. Érdekes módon az emberek többségét ez nem zavarja. Amíg én nem küldöm el a gyereked a francba mert elment mellettem 1 méterre, mert zavar, addig neked se legyen egy szavad sem. Nem ártott neked senki.

2014. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
engem meg a gyereked zavar. több mint 7 milliárdan élünk a bolygón, erre tessék, lesz még egy neveletlen idióta, a leírtakból kiindulva, egy "mindenki ellensége", aki öregkorában a függöny mögül figyeli, kit lehetne piszkálni egy kicsit.
2014. aug. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ma esti sztori :D

Argival esti sétán az eü-i dolgokon túl lépve 4 emeletes házak között ballagtunk póráz nélkül. Emeleti erkélyről öregasszony leszólt: "A k...va kutyákat mindig ide kell hozni piszkítani!!!" Jó kedvemben válaszoltam: "1. Nem k...a. 2. Most kakált, összeszedtem. 3. Most járunk erre először (egyébként kb. fél évente egyszer mentünk arra ), egyébként jó éjszakát!" És továbbálltam :D :D :D

2014. aug. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Igen, ez tipikus. Engem is "leszólítottak" már hasonló módon, általában mindig valami "néni". A kedvencem az volt, aki három házzal odébbról kiabált velem, mikor a kutyám lekuporodott a dolgát elintézni, hogy állandóan össze van sz..atva a kertje előtt. Na itt elvesztettem a béketűrésemet, és visszakiabáltam neki én is, hogy kikérem magamnak ezt a hangnemet, először is lesz szíves megvárni, míg a kutya egyáltalán pottyant és aztán megnézni, hogy fölszedem-e, mielőtt nekem tetszik támadni. De volt olyan hölgy is, aki egy kisebb parkos helyen arról próbált "meggyőzni", hogy az én kutyám miatt száradnak le a frissen ültetett ciprusok, mert lepisili... hiába mondtam, hogy az én kutyám lány és a földre pisil, nem a ciprusokra. Végül a kutya prezentálta is. :D
2014. aug. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Ne hasonlítsuk már a gyerekhez a kutyát. Kicsit más kategória!
2014. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Így van. Más kategória. A kutyám pl. visszajon ha hívom ellenben a kisgyerekkel. A kutyám ellenkezés nélkül teszi amit mondok, nem megy neki más embereknek stb. Ezért is vicces hogy még pont a kisgyerekesnek áll feljebb :-D
2014. aug. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én kutyás létemre egyetértek veled!

Én sem tudom elfogadni, hogy itt a belvárosban mennyien póráz nélkül viszik a kutyájukat. Egyrészt veszélyes és felelőtlenség, másrészt tekintettel kéne lenni a többi emberre, sokan félnek a kutyáktól.


Nekem valami bullterrier keverékem van ráadásul fekete, nem egy kimondottan "cuki" kutya, sokszor megijed bizonyos emberektől és rájuk vakkant, fél a visongó gyerekektől, beindul a macskákra. Nem rég óta van velem és bár sok hülye viselkedésformáról leszoktattam, eszembe nem jutna pórázról csak úgy elengedni, mert TUDOM, hogy nem megbízható. Ennyi.


És igen, gusztustalan a város, tele van huggyal és szarral (meg szeméttel), de elárulom neked az emberek ugyanúgy utcára végzik a dolgokat, nem egyszer láttam már este. Én személy szerint MINDIG összeszedem a kutyakakit, pisilni meg a fákhoz viszem.


Futtató meg a környékünkön 2db van, az egyik kész fertő és kicsi, a másik nagy és tiszta csak sokan oda viszik tombolni a nagytestű neveletlen kutyájukat (és nem is próbálják nevelni) amiből tömegverekedés szokott lenni úgyhogy ha meglátjuk őket benn olyankor inkább hátra arc és megyünk másmerre.

2014. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Még annyi lemaradt, hogy máskor ha odaengedik a kutyát nyugodtan szólj a gazdának, hogy vigye odébb mert féltek tőle. Ne hagyd magad!
2014. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!